• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

J

JOSIP.1

Guest
DAJ PRIKA RECI KAKAV JE 7495, TREBA MI STIC KROZ 10 DANA?
JOSIP IZ VIROVITICE, NOVI SAM NA FORUMU, POZDRAV SVIMA!
JEL IDE 40 ILI 50, AK NEBUDE ISAO 50 UDAVIT CU NEKOGA?
 
R

Ratarko

Guest
Bok Josip

Dobro došao na forum .
Odmah za početak mali savjet ...piši malim slovima , nemoj se ljutiti jer nisam ništa loše mislio ...mala slova je lakše čitati , preglednija su a i kada se piše velikim slovima to znači deranje ili vikanje . Dosta mojeg filozofiranja ...

Massey Ferguson 7495 je odličan traktor !
Za sada nemam pritužbu na način kako se traktor ponaša u polju , ispravan je , ima snagu koja piše , sve u svemu TIP-TOP .
Moj ide 42 km/h , to je najveća mana koju ima , to ne mogu oprostiti dok sam živ ...da je išao 50 km/h kako sam ga naručio i platio i da me nisu u ORI zavukli za 2 mjeseca sa isporukom prešao bih preko puno drugih stvari .

Jesi ti isto od ORE naručio ?
Koju opremu si uzeo , možda da napišeš cijenu traktora ?
Da li je DEMO model ili novi ...bez radni sati ?
 
J

JOSIP.1

Guest
evo bas ponuda 894.016,00kn sa pdv
kod ore da, ali meni su odmah rekli da cu morat cekat 2 mj tak da se ne cudim, vise problema sam imao s bankama oko kredita, makar imam 100% uredne papire... bla bla bla da ne duzim
to i mene muci da nece ic 50 takva mrcina, al kod nas je takav zakon.
jel se nemoze softverski odblokirat?
 
J

JOSIP.1

Guest
ful oprema sve osim prednjeg hidraulika koji nisam htjeo jer nemem ni jedan stroj za kvacit napred, pa sam stavio utege, nekak mi je ljepsi s utezima.
koji plug imas za njega?
 
R

Ratarko

Guest
Eee Josipe kako je svijet mali :D ...znam za tebe , kako ne pitaj ...odnosno reči ću ti večeras na PM ( privatna poruka ) , moram na posao .

Što se tiče čekanja i meni su rekli 2 mjeseca ali čekao sam točno 4 mjeseca , razlika je to velika ...radio sam sa starim traktorom proljetnu pripremu i posao je trpio ...MF bi to puno bolje napravio ali ga jednostavno nisam imao u to vrijeme .
Ne moraš se sekirati za zakon , ako si kupio traktor koji ide 50 km/h onda on toliko mora ići ili pare nazad . U HR postoje gomile traktora koji idu 50 km/ , skoro svaki novi koji je preko 150 KS ide 50 km/h ... nisu ti ga smijeli prodati ako znaju da je u HR zakon do max 40 km/h , to nije naš problem . Moj se ne može otključati da ide 50 km/h odnosno više niti ne žele da mi ga otključaju jer smo sada na ratnoj noži sa OROM . Spuštaju nam slušalicu ...izgleda da ih peče ovo što pišem po forumu .

Imam 4 brazde Rabe plug za njega .
Da li si uzeo Finger tip control ...znači full elektronske zadnje priključnice za ulje ?

Sada odoh , kasnim , čujemo se ... Pozdrav .
 
J

JOSIP.1

Guest
onaj joystick za hidraulik ima elektronski, to sam nadoplatio, sve ima od opreme.
ja neznam sta svi pljuju po oru, al mi s njima fala bogu dobro suradjujemo, ovo nam je vec treci.
na njemu imas napravis 2 servisa i gotovo, new holand mora imati jaku servisnu sluzbu, oni se stalno kvare, s njima ti nikad nije dosadno, massey se ne kvari.
ak se slucajno neko vrijeme ne javim, nemam vremena bas sad, krece mi vadjenje repe pa je malo guzva,
pozdrav
ps- mislim da znam kako znas za mene, odnosno preko koga.
 
R

Ratarko

Guest
Ako ima joystisk umjesto finger-tip opcije onda nije baš full oprema , moj je sa joystickom...
Joystick ti daje samo dvije elektro kontrolirane hidraulične komande odozada na traktoru , druge dvije hidro priključnice mogu biti mehaničke putem klasične ručice ili mogu isto biti elektronski regulirane na sličnu ručicu ali su ipak elektronske ... Kako je kod tebe ?

Postoje u stvari 4 različita paketa opreme ako se samo gleda na te daljinske komande , ja imam prvi paket sa dvije elektronske i dvije mehaničke. Problem oko svega toga se javi kada želiš da ti traktor automatski kontrolira protoke ulja kroz recimo tri ili sve četiri hidro priključnice ...to se radi putem headland opcije ( ako ne znaš , naučiti ćeš ... :D )... e sada ako imaš samo dvije elektronske onda moraš ručno kontrolirati onu treću ili četvrtu daljinsku komandu . Kod mene Tehnostroj prikolica ima tri dvoradna crijeva pa samo dva traktor kontrolira a treću ja manuelno.

Oro , oro , oro ... jednostavno nismo na istoj valnoj dužini sa njima .
Ljudi su spori i nemaju sluha za mušteriju osim da mu uvale traktor i doviđenja .

Kratak podsjetnik :
- Prvo su me htjeli uvaljat za puno veću cijenu traktora nego je ustvari bio . Odlazim u Austriju po predračun za isti takav MF i oni nakon jednodnevnog razmišljanja pristaju na Austrijsku cijenu .
- Traktor dolazi dva mjeseca kasnije nego je ugovoreno .
- Traktor izlažu na sajmu , kabina otvorena , ključ unutra , svi sjedaju i pale ga ... zdogovoreno da bude zaključan .
- Vozim sa sajma sam traktor , prvi puta ga palim , nema nikoga pokraj mene da mi bilo što objasni a bila je zdogovorena isporuka u dvorište i obuka vozača .
- Vozim se sa sajma brzina max. 42 , traktor sam naručio i platio sa 50 km/h mjenjačem , stanje nepromjenjeno do danas.
- Dolazim kući i vidim da ima smo dvije elektronske daljinske komande , naručen je sa 4 .
- Također vidim da nema predfiltera goriva a Miškulin mi ga je obečao osobno , niti danas ga nema .
- Gume su mi isječene , reklamiram ih na 48 radni sati traktora ali neuspješno .
- Čuje se buka i razvodnika prednjeg kardana , nitko to nije popravio do danas , kažu kada se raspade da ih zovem .
- 75 dana čekam na izmjenu filtera goriva i semeringa prednjeg mosta koji je procurio .
- Šalju mi račun za filtere goriva iako traktor ima Tehno paket ( sav potrošni materijal za prvu godinu ) .

Eto to je manje više to uz napomenu da nam sada spuštaju slušalicu kada zovemo .
Znači nemam servisa za traktor više , oni odbijaju servisiranje traktora .

Toliko o meni .
Koje ti imaš traktore , kažeš ovo ti je treći MF ?
Čime se baviš , ratarstvom ?
Pošalji nam slike od tvojih strojeva kada stigneš .
 
R

Ratarko

Guest
Prvi mi služi za pokretanje lanaca , drugi za otvaranje zadnjih vrata a treći za otvaranje prednjih vrata .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa za to ti nije toliko potrebna automatika, ionako moraš ručno uključivat pokretanje lanca.
 
R

Ratarko

Guest
Ne , sve se pokreće putem jednog dugmića .
Naštelaš redoslijed i vrijeme za bilo koju akciju i to je to ... diram samo reverzer , volan i to dugme ... ne diram nikada gas , vario mjenjač i sve one dugmiće za uključivanje ovoga ili onoga , to sve traktor radi sam kada ga isprogramiram .
 
J

JOSIP.1

Guest
narucene su sve elektronske daljinske komande, taj finger tip, sad znam sta je to, a kad sam narucivao traktor toga jos nije bilo u prospektu, mada mi to ne predstavlja problem, jos neznam za datatronik jeli ce imat podrsku za kameru, u biti hrpu tog on ima u seriji od opreme.

prvog sam uzeo 4370, to je pravi stroj, prije dvije godine 6480 s dynashift mjenjacem, taj ima dobru kabinu, slicno kao ovaj, znaci de luxe sic, zracni ovjes kabine, osim automatske klime.
sijemo puno repe, pa mi ova dva odu u repu, a 7495 ce u brazdu, bas mi trebe danas sutra stic plug vogel-noot 5 br vario, i za sjetvu psenice, to imam od lani rotosem 4 m, lani sam jedva posijao s 6480 nemoze ga nosit.

e prika to sto isporuka malo kasni mi smo se to odavno naucili da ak hoces da ti nesta stigne na vrijeme moras i narucit na vrijeme, nije to samo kod ora, plug mi je kod laterana trebao doc jos prije mjesec dana a jos ga nema, sve sta smo kupovali isporuka je kasnila makar mjesec dana.

sto se tice filtera ljepo kad ti treba kupis 10 komada i nema problema kad ti treba mjenjas.

jeli prika koliko zemlje radis?
sta imas ti jos od mehanizacije?
vidio sam da imas uske gume na hurlimanu, necu te pitat nist za gume, al vidio sam da imas pokraj onaj veliki pistolj na zrak, gdje si ga kupio i koliko para?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
pozz Josip.1

vidim ti si MF fan :D ,,
ajd ako ti nije teško stavi slike u temu naši traktori,,
koliko zemlje obrađuješ?
 
R

Ratarko

Guest
JOSIP.1 kaže:
narucene su sve elektronske daljinske komande, taj finger tip, sad znam sta je to, a kad sam narucivao traktor toga jos nije bilo u prospektu, mada mi to ne predstavlja problem, jos neznam za datatronik jeli ce imat podrsku za kameru, u biti hrpu tog on ima u seriji od opreme.
Tako je nije bilo u ponudi finger tip i sada imam problem zbog toga jer imam samo dvije elektronske komande a kada radim sa prednjim hidraulikom onda mi ostaje samo0 jedna el.hidro priključnica iza jer tu drugu mi ukrade hidraulik , sve u svemu nije mi to po volji ali šta je tu je .

prvog sam uzeo 4370, to je pravi stroj, prije dvije godine 6480 s dynashift mjenjacem, taj ima dobru kabinu, slicno kao ovaj, znaci de luxe sic, zracni ovjes kabine, osim automatske klime.
sijemo puno repe, pa mi ova dva odu u repu, a 7495 ce u brazdu, bas mi trebe danas sutra stic plug vogel-noot 5 br vario, i za sjetvu psenice, to imam od lani rotosem 4 m, lani sam jedva posijao s 6480 nemoze ga nosit.
Jednom ih poslikaj i tvoj rotosem isto , on me zanima jer i ja koristim Gaspardo od 3 metra .

e prika to sto isporuka malo kasni mi smo se to odavno naucili da ak hoces da ti nesta stigne na vrijeme moras i narucit na vrijeme, nije to samo kod ora, plug mi je kod laterana trebao doc jos prije mjesec dana a jos ga nema, sve sta smo kupovali isporuka je kasnila makar mjesec dana.
A mislio sam da sam naručio na vrijeme...uplatio sam predujam 28.11.2006. a traktor je stigao tek za sjetvu soje , repa mi je sva već bila posijana :|

sto se tice filtera ljepo kad ti treba kupis 10 komada i nema problema kad ti treba mjenjas.
Naravno ali tek kada garancija završi , zašto da naručujem filtere kada sam dobio Tehno paket za prvu godinu traktora ...sve filterte imam tamo samo što je taj paket kod ORE a ne kod mene i tu je problem .

jeli prika koliko zemlje radis?
200 ha
sta imas ti jos od mehanizacije?
Skoro pa sve što treba , možda da izdvojim Ropa vadilicu za repu i DF kombajn 3580 .
vidio sam da imas uske gume na hurlimanu, necu te pitat nist za gume, al vidio sam da imas pokraj onaj veliki pistolj na zrak, gdje si ga kupio i koliko para?
Pištolj sam ukrao :lol: , šalim se , kupio sam ga na licitaciji nakon što se raspala jedna mehaničarska radiona teretnih vozila u SB. Koliko sam platio - pojma nemam , davno je to bilo ali nema tog vijka kojeg taj pištolj ne odvije ! Sila je !

Vidim da ti radiš repu , koliko je siješ ?
Moramo jednom obraditi sve teme :D ali ima vremena preko zime .
 
J

JOSIP.1

Guest
oko 220 ha imam ove god 80 ha repe ali nije jos pocelo vadjenje ovi iz secerane zajeb. valjda cemo sutra krenit.

imam dvoredni barigelli za vadjenje malo mi je mali ali povadim svoje i jos koji ha usluga sto imam stalne pacijente za gorivo i u garazu s njime. skupo je gorivo, remont da ne pricam, pa znas i sam, ak ga puno ganjas pa se pocne kvarit ne valja, a ako stoji u garazi i ne radi opet ne valja.

ovu jesen mi je za njega zadnja rata i nagodinu povadim svoje, kosta me gorivo samo, malo ga pokrpam i u garazu. vadjenje jeftino a neznam sta ce s tom repom biti u buducnosti, cijenu nam ruse ove godine, mala mi je i sijacica za repu, nest smo pregovarali s seceranom oko nove 12 redne, ali nista izgleda od toga za sada sve na stand bay

izgleda ce prije bit nova kukuruzna sijacica ak kukuruz zadrzi ista dobru cijenu. oko repe ima posla koji na kraju nemozes naplatit, vidit cemo ove god jos kak ce sve bit.
neznam jel vadio tko ove god kod vas, kak ce bit prinos?

e prika moj, nisam ti ja nikakav massey fan, vec me ledja bole od njih makar imaju dobra sjedala.

kad smo uzeli prvog 4370 bili smo s njim super zadovoljni, stvarno dobar traktor, pogotovo kad predjes sa zetora na njega, ovaj dynashift je isto dobar, samo malo taj mjenjac muci sto ga moras saltat, u polju je zakon ima 32/32 brzine stalno imas adekvatnu brzinu sta god radio, odma nakon toga je dosao dyna6 mjenjac koji ima sve bez kvacila.
mf su odlicni traktori za te pare, kak bi se po nasi reklo best buy ali ni najmanje ne kazem da su npr fendt ili john deere losi, dapace, mi smo se nasli u toj boji pa necemo mjenjat, ak mi se nesta pokvari dobit cu zamjenski sigurno, a da imam jednog crvenog jednog zelenog i sta ja znam sad sve kakvog, gubis na drugoj strani.

eto vidis prika i ja imam na svaki stroj neki prigovor na stroj kad dodje da nije bilo bas sve kak sam si zamislio al pomirim se s time, jedino je taj rotosem savrsen, niti jednog prigovora s tim da sam ga dobio ekstra povoljno, mashio drljaca dm-rapido s brzo izmjenjivim klinovima i paker valjkom hidraulicki dizanje i spustanje+ gaspardo aliante sijacica, savrsena, markiri, kompjuter, dvostruki nehrdjajuci diskovi, kad je malo pjeskovito lakse tlo dignes ga na valjak nek klinovi samo malo poravnaju i oprasi do 12 13 na sat, gadno za gledat, al sijanje psenice mi je sad odmor, otimamo se tko ce ic sijat, jos kad mi dodje ovaj traktor i nakrkam 1500 kg sjemena, odlicna je.

vidim fahra imas i ti, mi smo prije dvije zetve kupili 3610 i u super stanju je a bome i klimu ima, sto je bome dobro po onoj vrucini.

sto se tice taj finger tip se i meni sad svidja, ali bit ce dobro i ovo ionako ne koristim za sada nigdje vise od dva para prikljucaka, a i ta dva sto su na sajle ce ti uvjek bit ispravna.
volim ja elektroniku i tak je ljepo radit s dugmicima, al imam ja golfa sto je sad okrenio 250.000 km pa mi se svaki drugi dan upali neka lampica pa ga vozi na servis stalno, da nebi bilo tak i s traktorom kad malo ostari.

a jesam se raspisao tko ce imat to zivaca citat sve.
drago mi je sto sam vas pronasao, malo imam s kime podjelit iskustva.

vidim za slike imam slika puno, al imam spori internet, metnit cu ih sigurno kad uhvatim malo vise vremena.
moram ic nesta radit, zaradit za kruh danas.
zivili!
 
R

Ratarko

Guest
E pa gdje si prije bio , napokon netko tko radi više zemlje od mene :D

ZA SVE OSTALO DRUŠTVO !
Eto sada imate Josipa kao najvećeg ratara na forumu pa malo njega spominjite a ne više Ratarka , a ja ću promijeniti ime u Ratarkić :mrgreen:

Koliko je onda star tvoj Barigelli stroj ?
Imao sam Guaresi dvorednu vadilicu i bio sam zadovoljan sa njom ( osim što je bila osjetno sporija od Ropi koje su vadile po okolnim njivama i ponekad je misteriozno rasipala repu :evil: )
Mi smo ovdje isto smirili strasti po pitanju repe ...dosta promjena se događa po pitanju daljneg ugovaranja proizvodnje a otvaraju se fine alternative u ratarstvu ...eto i sam si spomenuo kukuruz , došao je na cijenu i nadam sa da neće više toliko oscilirati u vrijednosti .
Repu još nisam vadio , imam 55 ha ove godine a računam sa 20 % manjim prinosom odnosno do max. 25 % manjom zaradom nego prošle godine . Vidi se da je repa manja a i miševi kolo igraju oko nje .

Moj rotosem je generaciju stariji od tvojeg i nije 4 metra nego je 3 metra širok.
Također imam Maschio DM Rapido rotodrljaču ispod PE 300 Gaspardo sijačice a ostao sam iznenađen kvalitetom te kombinacije , čista petica ! Sada se pokazuje da mi je malo spora zbog samo 3 metra širine ali 4 metra nisam htio zbog transporta ...niti sada mi se ne sviđa ta opcija , ako budem mijenjao onda obavezno nešto šire i sklopivo za transport .
Kako ti se čini tvoja sijačica u transportu , da li imaš problema sa širinom na cesti i sa koliko KS traktorom možeš ići 12-13 km/h sa njom ? Kod tebe možda zemlja nije tako teška pa onda to fino ide ?
 
B

Bobo

Guest
Ajde de da je i Ratarko dosao na svoje... Ispunila mu se zelja da na forum dodje neki veci poljoprivrednik, pa da ne bude usamljen...

I jos k tome, sadi repu i voli MF... Kud ces bolje!

Josipe, dobrodosao! i zelim ti dug i uspjesan staz na nasem forumu. zbilja sam se i ja obradovao da napokon dodje jos netko ozbiljan, tj. ozbiljniji od vecine forumasa ;)
 
Na vrh