• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

ROKI

Guest
E Ratarko sad i ti konja za trku sa mojim Rusom imaš. Moramo se jedan sastat, pa da vidimo ko će se čije prašine nagutat. :lol:

Samo ipak mislim da bi moj Rujkan mogao prvi cilj prijeći. ;)
 
R

Ratarko

Guest
Haha :lol:
Massey je tek sada doveden u ono normalno stanje po pitanju maksimalne brzine .
A trkanje , hmmm ... nije mi u interesu da radiš ponovo generalku na motoru nakon utrke :mrgreen: :blackeye ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Ratarko kaže:
Haha :lol:
Massey je tek sada doveden u ono normalno stanje po pitanju maksimalne brzine .
A trkanje , hmmm ... nije mi u interesu da radiš ponovo generalku na motoru nakon utrke :mrgreen: :blackeye ;)

Ratarko, nebi ti želio pokvariti zadovoljstvo, no jesu li ti preprogramirali stvarno mjenjač ili samo brzinomjer? :scratch :lol:
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
Haha :lol:
Massey je tek sada doveden u ono normalno stanje po pitanju maksimalne brzine .
A trkanje , hmmm ... nije mi u interesu da radiš ponovo generalku na motoru nakon utrke :mrgreen: :blackeye ;)

Ratarko, nebi ti želio pokvariti zadovoljstvo, no jesu li ti preprogramirali stvarno mjenjač ili samo brzinomjer? :scratch :lol:

Zar i to može ?
Ipak on ide brže , siguran sam .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
Haha :lol:
Massey je tek sada doveden u ono normalno stanje po pitanju maksimalne brzine .
A trkanje , hmmm ... nije mi u interesu da radiš ponovo generalku na motoru nakon utrke :mrgreen: :blackeye ;)

Ratarko, nebi ti želio pokvariti zadovoljstvo, no jesu li ti preprogramirali stvarno mjenjač ili samo brzinomjer? :scratch :lol:

Zar i to može ?
Ipak on ide brže , siguran sam .
Može može. Mislim da i ti na kombajnu imaš digitalni(gore) brzinomjer, i ako si snjim radio onda znaš da se unosi u njega opseg kotača. I ako staviš veći opseg brže ideš ;)
 
K

KRESO

Guest
i ja imam nekakvu spravu na kombajnu
ali je..š mi sve ja to nemogu nikako namjestiti nekužim ni 5% :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
KRESO kaže:
i ja imam nekakvu spravu na kombajnu
ali je..š mi sve ja to nemogu nikako namjestiti nekužim ni 5% :scratch
Koja godina ti je kombajn? Neznam kakav mjerač imaš? Ako imaš LH 1000 onda znam sve u vezi njega.
 
R

Ratarko

Guest
Aha , opseg kotača i te fore ... kužim to ali onda se gube svi drugi parametri .
Krivo bi računao koliko metara/kilometara sam prešao , hektometar bi davao lažne rezultate ... dosta toga je vezano za opseg kotača , možda i postotak proklizavanja ime neke veze sa tim :scratch
Ide traktor 50 i kusur , siguran sam ... malo je drugačiji i filing na vario ručici sada , kao da je življi traktor ili tako nešto .

KREŠO , daj sliku kompa iz kombajna da vidim koji je ?!?
Da li se radi o hektometru , uređaju za rasip ili tzv. 3D sitima ?
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, reci ocu da se vozi autom ize tebe, tako ces biti 100% siguran je li to stvarni osjecaj, ili je samo adrenalin u pitanju...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ratarko, reci ocu da se vozi autom ize tebe, tako ces biti 100% siguran je li to stvarni osjecaj, ili je samo adrenalin u pitanju...

Zar i ti crni sine misliš da ne ide 50 ;) :blackeye
Ima tri GPS uređaja koji vrrrrrlo točno pokazuju brzinu pa ću vam poslati sliku ovih dana da vidite i tamo ako već ne vjerujete tome kršu od Datatronic 3 monitora , hehe .
A po pitanju automobila i mjerenja brzine on uvijek pokazuje malo više nego li traktor stvarno ide.
Roki mi je izmjerio 46 km/h sa svojim Cliom kada sam išao sa Hurlijem .
Hurli je pokazivao 38 km/h .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Ratarko kaže:
...Ide traktor 50 i kusur , siguran sam ... malo je drugačiji i filing na vario ručici sada , kao da je življi traktor ili tako nešto .

MA, ZEZEM TE, ČOVJEČE!!!
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
...Ide traktor 50 i kusur , siguran sam ... malo je drugačiji i filing na vario ručici sada , kao da je življi traktor ili tako nešto .

MA, ZEZEM TE, ČOVJEČE!!!

Uh , vać mi je lakše :mrgreen: 8)
 
B

Bobo

Guest
Ma, ne ide 50 sigurno... sad ces vidjeti kad ROKI dodje s rusinom pa te obrije ko budalu... ;) ;) :shock:

A ovaj, kud je nestala prica o tome kako nemas heavy-duty mjenjac koji je napravljen za 50km/h, pa da je nemoguce napraviti da se vozis 50km/h u svom traktoru? Malo je, malo nije...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ma, ne ide 50 sigurno... sad ces vidjeti kad ROKI dodje s rusinom pa te obrije ko budalu... ;) ;) :shock:

A ovaj, kud je nestala prica o tome kako nemas heavy-duty mjenjac koji je napravljen za 50km/h, pa da je nemoguce napraviti da se vozis 50km/h u svom traktoru? Malo je, malo nije...

A to ...
Serviser je bio ljut na mene pa mi je to prodao jednom prilikom iako sam donekle znao da bi mi traktor trebao ići 50 jer na 1300 okretaja ide 40 km/h a nitko normalan ne bi napravio traktor koji ide max. brzinom na samo 1300 okretaja jer na tim okretajima nema snage .
 
R

ROKI

Guest
Bobo kaže:
Ratarko, reci ocu da se vozi autom ize tebe, tako ces biti 100% siguran je li to stvarni osjecaj, ili je samo adrenalin u pitanju...

Čuj 40 km/h i 50 km/h je velika razlika za traktor tako da je vrlo lako razlikovat 40 i 50 km/h. Vjeruj mi znam to. ;)

Ali ja još uvijek obidjem Ratarka, samo gaaaas i ode Ruja! A MF sisa prašinu jer ima Sisu motor, a ne MTZ. :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@Roki Samo ti se moraš čvrsto držat za volan, a i postoji opasnost da se Rujo ne prekrene od prejakog njihanja. :lol:
A poslje te utrke moraš provjerit šarafe da se nisu raspustili.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ako obidje Bidju, onda neka pukne i po pola ako hoce, ali svi znamo da nece puci nista, osim MF ponosa ;)

Bas bih volio vidjeti borbu Davida i Golijata u ovom primjeru. ;)
 
R

ROKI

Guest
Ja dajem Rusa ako on mene obidje. Nek on da MF-a ako ja njega obidjem. ;) :lol:
 
Na vrh