• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

Ratarko

Guest
To je bilo malo dalje od moje kuće .
Nikada ne nosim plug kada idem asfaltom 10 km ili više .
Zato sam i kupio plug sa tim kotačem da ga traktor ne nosi .
 
B

Bobo

Guest
Cime je ta zemlja uradjena prije oranja da je strnjak tako lijepo zatrpan/izmjesan sa zemljom? Gruberom?
 
R

Ratarko

Guest
Podrivano je dubokim podrivačem pa tanjurano teškom tanjuračom .
 
K

krx pozega

Guest
Slike su fantastične posebno prva gdje su mašine u mirovanju...prelijepo je vidjeti bilo kakva dva nova stroja a kamoli nova mf traktora tih gabarita u naših ljudi... :p

Ratarko jel si međusobno pomažete i sada u zimskom oranju?...koliko takve mašine mogu dnevno poorati recimo u ovim najtežim zimskim uvjetima u vašoj zemlji.?nekako mi se čini da ova osmica ima puno više kapaciteta nego za taj plug prvenstveno mislim na to što mi je u odnosu na tvoj Rabe plug slabašan po konstrukciji a i koja brazda više nebi bila na odmet..plug je pet..znači još makar jedna?znam da je to relativna stvar ali znaš da me/nas neka zanima tvoje mišljenje iz prve ruke...
..e i još nešto..moram te i pitati jel ima nešto ta osmica od opreme ili stvari koji bi tebi eventualno bili potrebni a što u 7 ni ne ugrađuju..nemislim striktno na tu osmicu već općenito...motor i kilaža ne ulaze u obzir naravno.. ;)...toga uvijek fali
 
R

Ratarko

Guest
Osmica nudi više hidrauličnih izvoda na zadnjem kraju .
Sedmica ima maksimalno četiri izvoda dok osmica nudi šest i svi mogu biti elektro .
To je glavna razlika u opremi , sve drugo je prilično isto .

Po pitanju oranja i broja brazdi moje mišljenje je kao i prije .
Najsnažnija izvedba Vario pluga koja se nudi i brazda manje .
Na taj način se uvijek može orati bez intervencija po pitanju skidanja brazdi i slično a to mi je jako važno u poslu .
Manje intervencija u nezgodno vrijeme je uvijek poželjno .

A koliko traktor poore za dan ...?
Pojma nemam . Moj Massey je do sada poorao malo više od 3 ha u osam mjeseci koliko ga imam , frendov sigurno 200 ha .
 
J

JOSIP.1

Guest
Ratarko kaže:
To je bilo malo dalje od moje kuće .
Nikada ne nosim plug kada idem asfaltom 10 km ili više .
Zato sam i kupio plug sa tim kotačem da ga traktor ne nosi .

mislim da se on igra s tim plugom, koliko je tezak???
moj se moze isto vuci, ali nisam ga nikad vukao, bilo mi je preljeno ic van to sve prebacit.
jos sam htjeo dok sam kupovao plug da uzmem tocak da se ne moze vuci, obzirom da je ta izvedba tocka laksa za 60-70 kg, koje natovaris na 5,5 m duljine, medjutim uzeo sam tocak koji nije na kraju vec izmedju 3 i 4 br tako da je laksi, nosi ga bez problema.

takav plug rabe kao tvoj ratarko ima jedan covjek kod nas, s tim da se na njegovog moze nasarafit jos 5 br, isto vario, svidja mi se plug, jedino kad sam birao mi je prevaglo sto masseyu vogel noot ljepse stoji, i jedino mi se na tom rabeu ne svidja tocak, guma je neka jeftina, kao na mojoj cisterni, i prilikom okretanja se njise i lupa, vogel ima amortizer koji ga smiruje.

imas li memo cilindar?
ja sam se dvoumio dali da ga uzmem ili ne, pa sam ipak uzeo, i nisam pogrijesio, jer kad je do kraja rasiren plug mislim da ga nebi mogao okrenit.
 
R

Ratarko

Guest
Massey 8470 u onim ljetnim uvjetima oranja je radio sa 5 brazdi Kuhn Vario ( hidro okidači na brazdama ) plugom na makimalnih 20 cola po brazdi bez problema .
Brzina oranja je bila viša od 8 km/h a dubina 35 cm i jedva sam držao korak za njim a moje oranje je bilo pliće od njegova .

Kotač na mojem plugu je istina običan , nije od one tvrde gume kako neki plugovi znaju imati ali sa njim nema nikakvih problema . Guma bez problema drži plug u transportu kada je po mojem mišljenju najveće opterećenje za nju jer sav plug ona nosi , doslovno sav jer gornja poluga mi bude rasterećena u transportu . U radu kada se plug vrti ima cilindar koji ublažuje udar kotača tako da i tu nema problema . U transportni položaj se stavi za 20-30 sekundi , samo dva klina se stave u druge položaje na kotaču i jedna poluga se preklopi . Nije problem .
Također se može staviti 5 brazda jer je ovih 4 iz jednog komada . Greda je 160x160 , najčvršća za taj tip pluga tako da se bez problema plug može produžiti za 1 ili max. dvije brazde .

Moj plug se može okretati ako je na 22 cola po brazdi ( ako tako želim , probao sam par puta ) ali ima memory cilindar tako da ga uvijek prvo suzi na zadanih 14 cola pa tek onda okreće . Tvoj ima pet brazdi pa je memo cilindar obavezna oprema pri kupnji po mojem mišljenju .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Jućer sam bio u ORO i jako me se dojmio 5465 Dyna 4, i košta oko 44 tis eura,.
Dali ima neko takav ili slićan, kakav je ??
Lijep je i jedino mi je hauba pre pre duga.
Najaći model mu nije šestak nego 4 cilindra i 140 konja, neznam dal je onda bolje
6 ili 4 ??
I teži je od konkurencije i ima novi comon motor.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Prekrasan je.
Zaboravil sam reći, u kabini ona sva plastika djeluje pre jeftino, KINA.
taj kondenzat curi kod svih novih traktor i na agrofarmu isto.
 
J

JOSIP.1

Guest
Taj seger od pred vuce je i meni bio otisao jos na 4370 .

sestak svakako, on je nekih 125 ks, i to ti je provjeren motor izrazito male potrosnje, s kojim nema nikakvih problema, taman za tri br, i 3 mj rotodrljacu.

ako hoces bolju kvalitetu izrade raspitaj se za 64 seriju, mozda nije puno skuplji.
 
J

JOSIP.1

Guest
i da, ja bi mu svakako stavio makar malo sire gume, bas zbog toga sto mu je hauba i kabina isto ko na vecim traktorima, pa kad ih stavis na male tockove, malo ruzno izgleda, zbog toga sire gume, onda bi trebao bit ljepsi, makar nisam ga jos takvog vidio.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva...

to da ga spara bila je malo sala.
iako ako imas vario plug za taj traktor u svakom slucaju 5 br, znam ja dobro koliko on moze, obzirom da 80% povrsina orem s 5 br skroz rasirenim plugom, a kad ga smanjim do kraja toliko malo hvata da nema te zemlje gdje opet nece orat s 5 br pa ni ta ratarkova ljuta slanina, nikad nisam morao orat s plugom suzenim vise od pola i na najljucoj mojoj zemlji.
a sad obzirom da je ratarko taj plug imao od prije normalno da nije mjenjao, a ja sam kupovao novi, i kupio sam od 5 br, kao sto bi i ratarko sad da kupuje kupio 5 jer bi isto s njim orao kao s 4 jer ga moze osjetno smanjit, a kad dodje u dobre uvjete s 4 br nemozes iskoristit potencijal tog traktora, jer osjeti se ta jedna brazda vise, a zahvat brzinom memozes nadoknadit nikako, mozes samo djelomicno kompenzirat.
znam o cemu govorim jer mi je drugi slucaj oranja s mf 150ks s 3 brazde sto je dobro kad si na crnici a kad dodjes na malo lakse tlo, trebao bi go potjerat preko 12kmh da bi nadoknadio ono sto bi dobio da imam 4 br za njega i orem 8kmh i usparam bubrege. za taj traktor vario 4 br je idealan.

zbog toga vario plug je i napravljen, ja da samuzeo 4 br vario za njega radio bi 100% s skroz rasirenim jer je traktor pre jak, i u tom slucaju mi ne treba vario plug. a s 5 br je druga stvar, njega nekad trebam smanjit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh