• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

S

seljaček

Guest
Re: PLUG

Ratarko čitajući tvoje postove primjetio sam da ti od traktora tražiš više nego on može ako planiraš traktor vozit 5 g i uvalit ga nekom sretniku to je ok ako pak planiraš traktor vozit duže nemoj to raditi jer češ traktor zaklati a onda 10000 e za servis što se tiče potrošnje pokušaj ga opteretiti toliko da recimo navineš gas na 2000 o/min a ne dozvoliš da padnu više od 5% odnosno 100 o/min vidječeš da ti potrošnja neče doseći tih famoznih 62 l .
 
R

Ratarko

Guest
Re: PLUG

seljaček kaže:
Ratarko čitajući tvoje postove primjetio sam da ti od traktora tražiš više nego on može ako planiraš traktor vozit 5 g i uvalit ga nekom sretniku to je ok ako pak planiraš traktor vozit duže nemoj to raditi jer češ traktor zaklati a onda 10000 e za servis što se tiče potrošnje pokušaj ga opteretiti toliko da recimo navineš gas na 2000 o/min a ne dozvoliš da padnu više od 5% odnosno 100 o/min vidječeš da ti potrošnja neče doseći tih famoznih 62 l .

Nemoguće !
Traktor (mjenjač) reagira tek kada okretaji motora padnu za 270 okretaja , ne prije . Tek onda reagira vario transmisija i korigira brzinu tako da okretaji budu konstantni .

EDIT :

Ispričavam se svima na netočnom navodu .
Traktor uključuje under speed supervisor kada okretaji motora padnu za 180 a ne za 270 kako sam rekao prije :oops:
Pojma nemam odakle mi onih 270 okretaja , vjerovatno je to nešto drugo ...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
sline mi curiju :p :p :p , joj sad bi iskomentiro al neču da se ne ureknem.
gdje si to bio kod koga, el zadovoljan gazda :?:
 
Z

zrine892

Guest
da...vidim li ja to na poteznicama nekakvu prašinu??;) ;) traktor je krasan...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
alen28 kaže:
Ratarko kaže:
I je`l ti žao ?
Je žao mi je...Što nije moj!!!!!

bit će moj, bit će moj, bit će moooj :!: :!: :!: samo se trebam dočekat da dođe
 
P

Picek

Guest
bogec kaže:
bit će moj, bit će moj, bit će moooj :!: :!: :!: samo se trebam dočekat da dođe
kada si ga naručio i kada ti je rečeno da će doći?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Picek kaže:
bogec kaže:
bit će moj, bit će moj, bit će moooj :!: :!: :!: samo se trebam dočekat da dođe
kada si ga naručio i kada ti je rečeno da će doći?

čekam da odobre u banci, sad več skoro dva tjedna, po onome što je meni rečeno traktori su stigli i čekaju, ipak se bliži gudovački sajam pa imaju onda dosta komada
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: PLUG

Mata imt 540 kaže:
evo nekaj podeblje o tom plugu......typ 2-pn 30-mj,godina proizvodnje je 1966 :lol: ,245kg je težak,e sad neznam kaj ovo znaći (pracovni hloubka 24 cm)i piše da mu je odpor 90kg/dm2

samo da odgovorim na ovo. cini mi se da nitko nije.. pracovni hloubka znaci radna dubina.
to je ceski neki plug..?
 
Z

zrine892

Guest
alen28 kaže:
Ako nemaš šofera za dovesti traktor do kuče...javi se! Imam B,C,E kategorije i državni ispit... Valjda zadovoljavam kriterije!

kategorije za auto ili za alkohol?? :blackeye :blackeye ;) ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
hahahahaha...........

Decki svi jedva cekamo gudovacki sajam, srest cemo se a necemo znat jedni za druge. Lani na proljetnom sajmu sam kupio novu roto-drljacu i slinio oko traktora a najvise oko MFa. Brat se zapalio za Zetora navodno neki od 90ak konja a ja na njihov stand nisam htio ni ici. Meni je MF kao nekakva simpatija, od 5465 se nisam odvajao. Kako bi mi to dobro doslo u kucu da Vam nepricam.... :)
 
R

Ratarko

Guest
Slike MF 8470 traktora i Rabe grubera .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Ljepo ljepo ali šta čemu sada gruber :scratch

Nije preorana njiva do sada pa ju treba tanjurati ili eto sa gruberom prijeći ... samo je ipak bilo malo mokra zemlja za gruber tako da smo brzo odustali od rabote :(
Evo i video :
[youtube:2akv634d]pQUemqb9RqM[/youtube:2akv634d]
 
R

Ratarko

Guest
Da , zemlja je užasna tamo ... sekiram se malo za nešeg prijatelja jer svi koji su tamo radili zemlju su i propali :shock:
 
Na vrh