• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

Ratarko

Guest
Branko kada sam išao malo bolje pogledati kakav zatezač remena imam onda sam se i ja začudio sa tim Iskrinim alternatorom kao i moj otac kada sam mu rekao . Piše na njemu Made in Slovenia i onda još piše AGCO ?!? Bitno da radi iako bi se i tu moglo cjepidlačiti jer nakon paljenja traktora ostaje upaljene do 1 minute kontrola od alternatora na kontrolnoj ploči . Kod frenda na MF osmici je još izrazitiji taj "problem" .

Evo još jedna slikica :
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
150A??? :shock: :shock: :shock: jel ima takvih za kupiti i koliko bi koštao takav novi altenator??
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
150A??? :shock: :shock: :shock: jel ima takvih za kupiti i koliko bi koštao takav novi altenator??

A šta bi ti sa tim radio ?
Taj alternator ti daje toliko struje da možeš tvojeg RX-a i sve Ruse u selu spojit u seriju i upalili bi :lol:
 
J

JOSIP.1

Guest
mora na mf-u bit zbog sve sile radnih svjetala, pa kad to sve popalis, krepali bi akumulatori brzo
 
R

Ratarko

Guest
JOSIP.1 kaže:
mora na mf-u bit zbog sve sile radnih svjetala, pa kad to sve popalis, krepali bi akumulatori brzo

Da , imamo 14 farova na traktoru :shock:
 
B

bojance

Guest
Meni je alternator gasio kontrolnu lampicu prvi put na veci broj obrtaja sto me je malo nerviralo.
I verovali ili ne problem je bio smesan. Elektricar mi je rekao da stavim jacu lampicu a ako nemoze da stane da negde unutra stavim jos jednu i da ce biti super.
Konkretno kod mene je bila od 2 W ja stavio od 3 W i sad se gasi na 700 o/min.
Valjda ga jaca lampa ranije pobudi. Uglavnom problem je resen..
P.S. Alternator je iskrin
 
J

JOSIP.1

Guest
branko kaže:
to ti je najvjerojatnije kolofonij (kalafunja) otopljena u alkoholu ili sl. jer nekad se kod dreseva koristila za mazanje remena da ne proklizava

i za gudala od violine mastit :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
Imam takvih sprejeva ali od drugog proizvođača .
Koristim ih svako jutro na kombajnu za remenje . Remen duže traje i veću silu prenosi ... kasnije prokliže pod opterećenjem .
 
Z

zrine892

Guest
Ratarko kaže:
zrine892 kaže:
150A??? :shock: :shock: :shock: jel ima takvih za kupiti i koliko bi koštao takav novi altenator??

A šta bi ti sa tim radio ?
Taj alternator ti daje toliko struje da možeš tvojeg RX-a i sve Ruse u selu spojit u seriju i upalili bi :lol:


pa htio bi staviti elektronike u rusu,automatsko paljenje,dizanje pluga kad kažem VUK...;) ;)...Pa pitam...jer meni neki treba a ovaj mi malo slab....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Zrine, kod Rusa jesu malo preslabi alternatori; ja sam dodao neka radna svjetla i palim ih samo kad radi i obično ne sva u isto vrijeme jer se vidi pad napona na onom njegovom Voltmetru na kontrolnoj tabli. Kad ovaj rikne stavit ću garant najjači što nađem. Stavi elektroniku unutra, samo ju nemoj paliti bez da ti traktor radi i bit će ok.
 
Z

zrine892

Guest
ma ja gledam da vidim koja su cijena i tako...da stavim jaceg i naravno problem mi stvara radna svijetla i hlađenje...odmah napon padne...i kad prikolice vucem onda dosta padne napon...moram to srediti...;)
 
M

mladen

Guest
volt metar na rusu pokazuje i vise da padne napon neg sto jest na svom sam provjerio
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Upravo sam promjenio ulje u Lambiju i vidio da i ja imam Iskrin alternator.
 
T

TOMY

Guest
Kad sam vec na forumu i procitao ovo sve, moram i ja reci da je i kod mene ISKRA, ja primijetio skoro prvog dana kad sam traktor dovezao, odma sam poskidao sve haube i isao gledat gdje sta ima. Pa Iskra je u redu sigurno, imaju dugogodisnje iskustvo.... (uh skoro sam nesto o sloveniji napisao sad :blackeye )
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
1.jpg

Evo malo starijih modela.Maseey Ferguson.Traktor ima 9500sati.Nema nikakvih problema na njemu.
2.jpg

Isti model samo s prvim pogonom.Taj je malo manje redio jer je večinom orao,tirao rotobranu i malo teže poslove.Stavljena je generalka.TRAKTOR SE PRODAJE ZBOG KUPNJE JEAČEGA..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Vujo kaže:
Reci mi Marko koja je cijena dupljaku i koja je godina.
Cijena bi bila 8000eura..nije fiksna.........traktor je 80godiste..
 

Najnoviji postovi

Na vrh