• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

ROKI

Guest
Škola je tamo legla na repi prošle godine. A tamo sa Samom od 130 ks vuku 2 brazde 14" ili 16". :D
 
P

Picek

Guest
zaboravih reći, nema više onog MF-a uz cestu u Podrinju..
taj čovjek je htjeo kupiti Valtru međutim nije uspio dobiti kredit, valjda je onda odlučio popraviti traktor.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: PLUG

evo, nisam mogao prije odg.

ti ratarko cini se meni previse ocekujes od tog traktora i mjenjaca.
to je vario mjenjac, ali je ipak samo mjenjac s tim sto imas jednu prednost sto su ti brzine rangirane svakih 0.1kmh (iako je kontinuiran po toliko se riktaju na sv1 i sv2), sto je kod dynashifta 1kmh(otprilike kad si u radnim) i uvijek mozes nac optimalnu, ali to ne znaci da se taj mjenjac ili traktor nemoze preopteretit ako ne pazis.

jedino sto izgleda imamo drugacija misljenja koliko ga se smije opteretit oni u tvornici kazu tih 200 o/min sto se mene tice to je previse, max 50, a sto se tebe tice dozvoljavas i vise kako bi smanjio potrosnju i izvukao max iz traktora.

no po tvom pricanju takvim nacinom tada izgleda imas jos vecu potrosnju i manje snage traktora, i ocito da takav rad nije bas najproduktivniji. ipak na kraju ti ga placas pa imas pravo radit s njim sta hoces.

osobno mislim da ti takvim nacinom rada trgas traktor jer ta silna elektronika je tu da ti maksimalno poboljsa uvjete rada, ali nije savrsena, ipak na kraju vozac mora bit pametan.

slazem se sa seljacekom sve sta je napisao.
 
R

Ratarko

Guest
Re: PLUG

Josipe dakle slažeš se sa seljačekom da ja krivo vozim traktor , no dobro .
Ne želim se natezati ali kada shvatiš da ti vario ručica NE SMIJE biti u ruci dok traktor ide kroz brazdu nego da traktor sam odabire način kretanja onda možemo nastaviti razgovor o mojem nepoznavanju vario mjenjača .
Nije mi jasno kako se forum do sada nije raspao po šavovima jer ovdje pričamo o sasvim nečemu drugom a ne plugovima ?
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: PLUG

gle ratarko, bas tak tup nisam, ako ga usporim manualno u onom trenutku dok mu je preveliko opterecenje, a to se dogodi rijetko jer mu zadam moguce, a ne nemoguce i neostvarivo kao sto ti radis, onda kad to opterecenje prodje stisnem sv1 i vratim ga natrag na automatiku (nije mi toliko opterecenje stisnit to jedno dugme).

tako da mi vario rucica ni nije U RUCI dok traktor ide kroz brazdu, ali ako dodje do velikog opterecenja moja reakcija je ta da ga malo usporim.

zato prika nemoj podcjenjivat, ako nesto ne napisem ne mora da neznam. nije taj traktor bas tolika mudrost da bi ga mogli shvatiti samo odabrani.

logika mi govori da ti taj traktor zbunis, zadas mu neku brzinu koja je nemoguca, pa ce traktor automatski ubrzavat prema toj brzini koju nikad nemoze doseci, a suprotno tome na potenciometru mu nariktas da usporava kad mu obrtaji padnu (a normalno da mu stalno padaju jer je stalno pod opterecenjem) znaci ti njemu naredis da istovremeno ubrzava (prema zadanoj brzini) i usporava (jer nemoze vuc pa mu padaju obrtaji)??? covjece pa sta bi ti htjeo od tog traktora, on ni sam nezna sta ce pa udari po gorivu.

ja radim drugacije, zadam mu ono sto je ostvarivo, s tim kad padaju obrtaji da uspori, a kad opterecenje prodje, on se opet vrati na zadano (jer mu je ostvarivo) .... vidis prika, ne zelim se natezat, ali kad to shvatis onda mozemo nastavit razgovor.

---prebacit ce nas ponovno u temu mf---
 
K

KRESO

Guest
he,he ima iskrin alternator,, navodno u dosta novih auta se ugrađuju iskrini alternatori :mrgreen:
 
J

JOSIP.1

Guest
to sad mjenja stvar, ako sada skripi, onda naravno nije remen,
taj spaner mi se jako svidja, ne moras ga nikad spanati
 
R

Ratarko

Guest
KRESO kaže:
he,he ima iskrin alternator,, navodno u dosta novih auta se ugrađuju iskrini alternatori :mrgreen:

Još si mislim da li da istaknem tu pojedinost ili ne :blackeye

JOSIP.1 kaže:
to sad mjenja stvar, ako sada skripi, onda naravno nije remen,
taj spaner mi se jako svidja, ne moras ga nikad spanati

Tebi se sada sviđa ali meni ne od prvog dana kada sam čuo škripanje i cvilenje ... mislim da je krepucnio kompresor :(
 
Z

zrine892

Guest
i meni škripi ili cvili remen...ali na autu...pošto ja nemam klimu...:( :( navikli smo se da cvili ali samo na pocetku cvili kad upalim a onda nakon neki minutu prestane cviliti...
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
i meni škripi ili cvili remen...ali na autu...pošto ja nemam klimu...:( :( navikli smo se da cvili ali samo na pocetku cvili kad upalim a onda nakon neki minutu prestane cviliti...

Zrine ne pričam ja o cvilenju remana kao kod svih Golfova ;) nego o tome da ne radi klima uređaj a remen je zategnut jer ima automatski zatezač ... ja pričam o škripi iz kompresora ( najvjerojatnije ) ali nisam mehaničar tako da za ispravnu dijagnozu i riješenje problema čekam ORU .
 
Z

zrine892

Guest
ma znam da ne pricas o golfu ;) ;)...jesi probaao podmazati remena ;) ;) hehe
 
R

Ratarko

Guest
Hahahaaaa , opet ti o remenu :blackeye ... mislim da kompresor škripi a ne remen .
 
Z

zrine892

Guest
a jojoj :roll: :roll: ne pratim dobro...pa onda kompresora podmazi ;) :mrgreen: jel ti stalno cvili kompresor? jel sad valja... :mrgreen: :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
a jojoj :roll: :roll: ne pratim dobro...pa onda kompresora podmazi ;) :mrgreen: jel ti stalno cvili kompresor? jel sad valja... :mrgreen: :mrgreen:

Haha , kako misliš jel sada valja ? Pa nisam ga išao u međuvremenu podmazati :blackeye
Dakle upališ traktor i sve OK . Onda pritisneš dugme od klime i škripa počinje sve glasnije i glasnije ... kužiš ?
 
Z

zrine892

Guest
ma ne to da ides u meduvremenu podmazati...nego jel sam dobro napisao...hehe...kužim....neznam ja ti bas nemam iskustvo sa klimom....a mozda ti se motor na traktoru guši pa mislis da škripi kompresor ;) ;) (šala)ajd nesmijemo više ovako bit ce off ;) ;)
 
Na vrh