• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

B

Bobo

Guest
Postoji prednja vuce za tu snagu, ali koliko vidim da je to neki MF za americko trziste, a njima prednja vuce ne treba i smatraju ju viskom na traktorima (barem vecina njih). Vecina njih ima zemlju na nepreglednim ravnicama i rade presinu, gdje prednja vuce nema neku veliku ulogu.

Kome je prednja vuce trebala, taj je imao i vliki zglobni traktor i s njim je radio, ili jos i dana danas s njim radi ;)

Ameri su po tom pitanju u velikoj mjeri i danas staromodni, i sto je bitnije SKRTI i njima prednja vuca ne treba za vecinu njihovih poslova, te ju na traktore rijetko stavljaju...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
s tim traktorm češ teško orat a za sjetvospremač,rotobranu ,transport..........nije potrebna prednja vuča :p
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Bobo kaže:
Postoji prednja vuce za tu snagu, ali koliko vidim da je to neki MF za americko trziste, a njima prednja vuce ne treba i smatraju ju viskom na traktorima (barem vecina njih). Vecina njih ima zemlju na nepreglednim ravnicama i rade presinu, gdje prednja vuce nema neku veliku ulogu.

Kome je prednja vuce trebala, taj je imao i vliki zglobni traktor i s njim je radio, ili jos i dana danas s njim radi ;)

Ameri su po tom pitanju u velikoj mjeri i danas staromodni, i sto je bitnije SKRTI i njima prednja vuca ne treba za vecinu njihovih poslova, te ju na traktore rijetko stavljaju...


Tako je, oni su škrti, oni imaju na jedno jutro manje žita nego mi, oni rade ali ne ulažu puno.
 
A

Alen

Guest
Briga me što mislite.... ja sam pod dojmom masseya i neide mi iz glave.
Mislim, sjesti iz mog rusa u masseya je ko da si sjeo u svemirski brod..... Dođe mi da se preselim kod bogeca i da me samo tera da radim sa masseyom.... 8) 8) :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
Briga me što mislite.... ja sam pod dojmom masseya i neide mi iz glave.
Mislim, sjesti iz mog rusa u masseya je ko da si sjeo u svemirski brod..... Dođe mi da se preselim kod bogeca i da me samo tera da radim sa masseyom.... 8) 8) :blackeye

ja mu dam masseya, i krene on lagano nakon par metara več je u 4oj juri, a ja na stepenicama stojim, morat ču metnit blokadu na gas :mrgreen: :mrgreen:
uh nekak mi se čini da če morat bit kvalifikacijski turnir za radnika, svi bi odma volan primali, a kaj s menom , nek ja đubre slažem iza štale :?: :scratch :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
V

Vujo

Guest
to ti je kak bi moja pokojna baba rekla z opanjkov v cipele :lol: :lol: :lol:
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
Alen kaže:
Briga me što mislite.... ja sam pod dojmom masseya i neide mi iz glave.
Mislim, sjesti iz mog rusa u masseya je ko da si sjeo u svemirski brod..... Dođe mi da se preselim kod bogeca i da me samo tera da radim sa masseyom.... 8) 8) :blackeye

ja mu dam masseya, i krene on lagano nakon par metara več je u 4oj juri, a ja na stepenicama stojim, morat ču metnit blokadu na gas :mrgreen: :mrgreen:
uh nekak mi se čini da če morat bit kvalifikacijski turnir za radnika, svi bi odma volan primali, a kaj s menom , nek ja đubre slažem iza štale :?: :scratch :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jesi ti siguran da je bio u 4-oj direktnoj?? Nekak mi je sporo išao... oko 30 kmh sa pol gasa....??

A čuj išao bi ja u štalu al me strah ako se nešto desi kravama pa manje doje.... Bolje mir sa štalom to ostavljam tebi jer ti to ide... 8) 8) :p
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
A jesi ti siguran da je bio u 4-oj direktnoj?? Nekak mi je sporo išao... oko 30 kmh sa pol gasa....??
A čuj išao bi ja u štalu al me strah ako se nešto desi kravama pa manje doje.... Bolje mir sa štalom to ostavljam tebi jer ti to ide... 8) 8) :p

da sa pola gasa 30km/h :shock: , da si brže vozio mislim da bi ja završio među kotačima ;)

ti bi volan, šogor, stari pa i ja , nekak previše šofera za maseya, niko neče u zetora il u imt :shock:
e kak je sad čudno kad sjednem u zetora, sam s ljevom rukom tražim reverzor, pa mi onda nekak sporo ide, ma čudesa, lako se naviknit na masseya :D
a vidio sam da i tebi nekak ide po plinu kad si za volanom :mrgreen:
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
da sa pola gasa 30km/h :shock: , da si brže vozio mislim da bi ja završio među kotačima ;)

ti bi volan, šogor, stari pa i ja , nekak previše šofera za maseya, niko neče u zetora il u imt :shock:
e kak je sad čudno kad sjednem u zetora, sam s ljevom rukom tražim reverzor, pa mi onda nekak sporo ide, ma čudesa, lako se naviknit na masseya :D
a vidio sam da i tebi nekak ide po plinu kad si za volanom :mrgreen:

Što se nisi bolje držao.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mislim da ti je najbolje riješenje da kupiš još dva-tri masseya pa čemo svi u kolonu po jedan.... :mrgreen: :mrgreen:

A što bi orali.... 4 x 3 brazde... 12 brazdi ....pa čovječe,za dan cijelu pisanicu riješimo :mrgreen: :blackeye
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
A kaj vi velite na ovo poskupljenje masseya na sajmu , u proljeće je bil 44 a sad je 49.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
robi kaže:
A kaj vi velite na ovo poskupljenje masseya na sajmu , u proljeće je bil 44 a sad je 49.

ja sam malo ogledao ali je bila velika gužva tak da nisam ništ ni pitao :!:
el znaš možda kolko sad dođe mf 4455 ko moj šta je, ja sam platio 32500+pdv
ma svi su digli cjene, šta god da sam pogledo na sajmu sve je skupo, nema više nikakvih sajamskih prigoda i popusta , sad su svi vidjeli da se tu dade dobro zaradit, pa čak i na najmanjem stroju, ovo je opčenito govoreći , a ne samo o traktorima.
moja praksa u zadnje vrijeme je da sve dogovorim prije sajma šta želim kupit, pa po to sam dođem na sajam,jer poslije sajma sve ide gore :!: a upitno je sva ta realizacija, tako da se osiguram ranije jer ko što sam reko tu popusta nekog nema kod nikoga

ALENE ti bi da sve pooremo sa maseyom u jednom danu i još da popodne odspavaš koju rundu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to bi bio napredan posao :D
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
moja praksa u zadnje vrijeme je da sve dogovorim prije sajma šta želim kupit, pa po to sam dođem na sajam,jer poslije sajma sve ide gore :!: a upitno je sva ta realizacija, tako da se osiguram ranije jer ko što sam reko tu popusta nekog nema kod nikoga

ALENE ti bi da sve pooremo sa maseyom u jednom danu i još da popodne odspavaš koju rundu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to bi bio napredan posao :D

A zašto dogovaraš kad možeš samo doći poslje sajma i voziti... Nema smisla dogovarati...
Jedina zamjerka svih sajmova je što moraš uvijek tražiti nekoga da te pusti u traktor.... I onda kad kažeš da nisi kupac samo prekrenu očima. Tako sam htio u onaj Masseyov kombajn uči pa me nisu pustili...

BOGEC pa moraš odspavati rundu....san za ljepotu :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Crvena strijela ;)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
niti novi nema tako suhi motor :mrgreen:
Obrisan neispravan link.
 
V

Vujo

Guest
marko traktor ti je makina, mislim dobro izgleda za te godine !! kak to da ga nisi prodal??
kaj nije bilo interesa ili???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Vujo kaže:
marko traktor ti je makina, mislim dobro izgleda za te godine !! kak to da ga nisi prodal??
kaj nije bilo interesa ili???
pa ljudi jednostavno neznaju prepoznat kvalitetu!!
nisu oni krivi nego priroda ;)
pa bilo je interesenata ali svi su mislili da je to neki malen traktorčić..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
bogec kaže:
psssssssssst crvena munja spava :mrgreen:

Obrisan neispravan link.

jedna jako bitna stvar kod uništavanja traktora, je ta što sve traktor može, može vuči 100 konja i 4 brazde, i kamionsku prikolicu, i dvije tone podiči na prednjem utovarivaču i tu nema kraja, i tako se traktori trgaju :!:

ja rađe imam manji priključak i nek prođem par puta više po polju, u krajnjoj računici imam koristi jer nemam popravaka zbog naprezanja

bogec može pitanje ustvari molba da malo detaljnije poslikaš kabinu mislim cijeluako ti nije problam
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kikic MF kaže:
bogec može pitanje ustvari molba da malo detaljnije poslikaš kabinu mislim cijeluako ti nije problam

ma naravno da može, sutra su slike, sad nesmijem budit munju, jer znaš onu izreku, ne diraj lava dok spava :!:
el te nešto posebno ineteresira neki detalj
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
bogec kaže:
kikic MF kaže:
bogec može pitanje ustvari molba da malo detaljnije poslikaš kabinu mislim cijeluako ti nije problam

ma naravno da može, sutra su slike, sad nesmijem budit munju, jer znaš onu izreku, ne diraj lava dok spava :!:
el te nešto posebno ineteresira neki detalj
unutrašnjost cijele kabine svaki detalj u njoj i da ako možeš zadnji kraj hidrauliku i to malo poslikati
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kikic MF kaže:
bogec kaže:
[quote="kikic MF":341uz8mq]

bogec može pitanje ustvari molba da malo detaljnije poslikaš kabinu mislim cijeluako ti nije problam

ma naravno da može, sutra su slike, sad nesmijem budit munju, jer znaš onu izreku, ne diraj lava dok spava :!:
el te nešto posebno ineteresira neki detalj
unutrašnjost cijele kabine svaki detalj u njoj i da ako možeš zadnji kraj hidrauliku i to malo poslikati[/quote:341uz8mq]
i traktor ti je stvarno zvijer pardon munja i zakon je. ja sam ti inače fanatik za MF-.a al mf je legenda. želim ti sve naj s njim. i stvarno je najbolji
 

Najnoviji postovi

Na vrh