• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kikic MF kaže:
i traktor ti je stvarno zvijer pardon munja i zakon je. ja sam ti inače fanatik za MF-.a al mf je legenda. želim ti sve naj s njim. i stvarno je najbolji

hvala hvala, ma sad ti to moram poslikat ko za desktop :D
imaš slika maseya sa balirkom u temi rolo balirke , tamo su određeni članovi oči pasli.
to ti je dobro bit obožavatelj masseya :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da ja izrazim svoje mišljenje.

Sviđa mi se amaturna ploča i volan :D

Ne sviđa mi ovaj dio di su ručice od hidraulike. :(
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Da ja izrazim svoje mišljenje.
Sviđa mi se amaturna ploča i volan :D
Ne sviđa mi ovaj dio di su ručice od hidraulike. :(

da volan je mali ko u autu :D

onaj dio gdje je hidraulika je nekak standardni, bez kerefeka.
a ručica kipe ima 4 smjera i svaki taj smjer ima svoja dva smjera koja je niti ne koristim, samo osnovno gore dolje lijevo desno, i taj dio mi se sviđa, a tj ja nisam nigdje drugdje ni radio s kipom.
al ajd da ju objasnim, kad je monitor od balirke uključen, i svijetli pick up, prema napred kad gurnem ručicu pick up ide dolje, a nazad ide gore, prebacim na monitoru na noževe i isto tako ih uključujem i isključujem, lijevo i desno guranje ručice je otvaranje komore balirke i zatvaranje,eto sve u jednoj ručici, a može se i blokirat pa stalno tera ulje.
nema kerefeka sve jednostavno izgleda, sve drugo je stvar potrebe i ukusa i naravno para :!:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Evo da stavim za usporedbu, od SDF traktora, točnije od Lamborghinija,

To su slike od serije R3 i R4, koje su tu negdje sa cijenom Mf-a od Bogca, ima Lamborghini još jednu seriju R6 u klasi 100 konja, al to je potpuno druga priča, traktor duplo skuplji od navedenih..........
R4
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


R3
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
mala zamjerka MF-u su samo te ručice s desne strane..i ima dosta ručka po kabini..
ali sve ostalo u redu ;)

Lamborghini: :p
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ista situacija s ručicama je i kod agrofarma..po meni nije to dobro rijeseno:
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Opet smo off, ali da kažem ovo je samo privremena verzija Agrofarma, uskoro dolazi novi model :D :D :mrgreen:
 
P

Picek

Guest
Lambo je sa EHR-om, slike MF-a su bez EHR-a..
kad ima EHR onda to izgleda drugačije..
a EHR je nadoplata cca 1000 €...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Picek kaže:
Lambo je sa EHR-om, slike MF-a su bez EHR-a..
kad ima EHR onda to izgleda drugačije..
a EHR je nadoplata cca 1000 €...

Ovaj drugi nema EHR
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo da se i ja malo javim :D
nebi htio da ispadne da pljujem po traktoru ili nesto,ali stvarno su malo bolje mogli rijesit hidrauliku i to. ovaj sistem s polugama je pouzdaniji i duze ce mozda trajat nego neki sarafici i tipka,ali ipak bi po meni bilo bolje da su to tako napravili. serija 30xx s pocetka 90ih ima taj dio da ne kazem modernije :blackeye napravljen..

al dobro,to je jedino sta mi se na njemu nesvida. ostalo je sve odlicno..
e da mi je takav jedan.. :)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
kad ste već navalili sa slikama iz kabina, ,eo i posuđenih iz 6330, razlika u cijeni je ogromna, ali se i vidi zašto

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
mala zamjerka MF-u su samo te ručice s desne strane..i ima dosta ručka po kabini..
ali sve ostalo u redu ;)

Lamborghini: :p

ajd nek neko nepristran prebroji ručke sa desne strane u mf i u ovim drugim lambijima, mislim ono, mf ima cjelu kipu na jednoj ručici, dok lambo bar 4 ručice, ja imam dva mjenjača s desne strane dok lambo 2ili više, i ja imam tamo samo još uključivanje kardana i ništ više, šta če ti svi kerefeki sa 100 ručica i tipki

da i mene zanima kaj je to ehr :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ima lambo više ručica jer ima više izvoda hidraulike moj, dok R3 ima prek yosticka pa ima jedan yostick za 4 izvoda.

Nije mi bio s tim slikama prikazat broj ručica nego njihov smještaj, al opet, ak se gleda bitno da funkcionira, jer svi čim imamo bolji traktor želimo još bolji i uvjek nam nešt ne odgovara.......


ne želim da se sad posvađamo radi rasporeda u kabini, bilo dobro napravit posebnu temu i sve ove slike prabacit u posebnu temu....

BOGEC
EHR ti je elektronska hidraulika.

Evo kakav raspored ima duplo skuplji R6 110

Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Ima lambo više ručica jer ima više izvoda hidraulike moj, dok R3 ima prek yosticka pa ima jedan yostick za 4 izvoda.
Nije mi bio s tim slikama prikazat broj ručica nego njihov smještaj, al opet, ak se gleda bitno da funkcionira, jer svi čim imamo bolji traktor želimo još bolji i uvjek nam nešt ne odgovara.......
ne želim da se sad posvađamo radi rasporeda u kabini, bilo dobro napravit posebnu temu i sve ove slike prabacit u posebnu temu....
BOGEC
EHR ti je elektronska hidraulika.

znači nekaj slično kak ima r3 ima i moj masey jedan yojstick ili ručica za sve izvode :?:
ma kaj pričaš gluposti, kaj bi se svađali, zbog čega, zbog ručice za hidraulik, svašta, to je smješno :mrgreen:
ja slično imam i na zetoru hidraulik tak da mi paše, a ustvari ne obračam pažnju na to kak izgleda bitno da radi savršeno.
pa ja nisam našao neku zamjerku da se žalim, a valjda zato jer nisam jako zahtjevan kupac, bitno je da je sve ispravno, a naravno ako je i lijepo bože moj i ja to volim
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
R3 ima 1 yostick ako ima 4 izvoda ili 2 yosticka ako ima 8 izvoda.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
bogec kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
mala zamjerka MF-u su samo te ručice s desne strane..i ima dosta ručka po kabini..
ali sve ostalo u redu ;)

Lamborghini: :p

ajd nek neko nepristran prebroji ručke sa desne strane u mf i u ovim drugim lambijima, mislim ono, mf ima cjelu kipu na jednoj ručici, dok lambo bar 4 ručice, ja imam dva mjenjača s desne strane dok lambo 2ili više, i ja imam tamo samo još uključivanje kardana i ništ više, šta če ti svi kerefeki sa 100 ručica i tipki

da i mene zanima kaj je to ehr :?:
nisam mislio da ima sada jako puno ručaka ali evo da ti nabrojim:
ima dva jako visoka mjenjača s jedne strane i jedan s druge strane..ima dosta stisnutu hidrauliku,ima neki tamo mjenač za uključivanje kardana s lijeve strane ako se ne varam :scratch
to je sve moglo biti drugačije riješeno..
ručice manje,mjenači s lijeve strane,ručica za kardan isto s lijeve strane negdje pored hidraulike i traktor bi daleko ljepše izgledao...ali i ovako bi mi dobro krasio dvor ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh