• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bogec,neznam jesi to vec spominjao negdje,ali koliko ima mf brzina?
i za sta je lijevi mjenjac ako imas reverzer na volanu?
 
A

Alen

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
mjenači s desne strane,ručica za kardan isto s desne strane negdje pored hidraulike i traktor bi daleko ljepše izgledao...

Ma kako si to zamislio? Držiš volan lijevom rukom i sa desnom preko lijeve šaltaš.... Hmmm malo komplicirano, ili bi trebali biti ljevaci... Ovako je puno bolje a i sve na dohvat ruke i nema šetnje po kabini...

Ja uvijek stavljam funkcionalnost ispred lijepote... A MF ima i jedno i drugo.


MOJA GREŠKA htjeo sam napisat desne znači sve s desne strane..sad sam ispravio ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
malo bodu u oci ova crvena i zelena :?

ali je alen u pravu. nemoze bit malo s lijeve malo s desne strane. lijeva ruka na volanu a na desnoj strani sve komande poslozene..
 
B

Bobo

Guest
Reverzer nema na volanu, nego je lijeva rucka kraj sjedala mehanicki reverzer koji guras naprijed-nazad ovisno kud zelis ici...
 
P

Picek

Guest
..ja.. kaže:
bogec,neznam jesi to vec spominjao negdje,ali koliko ima mf brzina?
i za sta je lijevi mjenjac ako imas reverzer na volanu?
12+12 je mjenač..
reverzer je sa lijeve strane, ta serija traktora nema elektrohidraulički reverzor.. samo mehanički..
a taj mehanički može ići sa lijeve ili desne strane, kako tko voli i preferira..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
BOGEC traktor ti je super. ko bombonček.
ja mislim da je možda bolje što nemaš EHR jer te neče zezati hidraulika i ako ti padne napon strujei bolje da su mehaničke duže čeju izdržati jedino im je ta mala zamjerka što nisu stavili malo više plastike oko ručica i malo drukčije to riješili al nema veze to se ne gleda. ako si poljoprivrednik nije bitno kakvu ima hidrauliku ili bilo kaj drugo i kakva je unutrašnjost bitno da je traktor koji može raditi isto ko i ovaj sa EHR.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kikic MF kaže:
BOGEC traktor ti je super. ko bombonček.

hvala kikić :D

iskreno rečeno kad sam kupovo traktor ni sam nisam znao šta bi uzo, nakraju je presudio motor i njegova jačina, naravno uz dizajn i opremu mislim da sam dobro prošao :D al ajmo iskreno ja sam nakon casea htio same explorer, al su me doma svi napali ko hijene, da mora traktor bit marka tj massey i tako se eto to dogodilo, al ajd vidim da su sretni sad pa mi je to drago

jedno pitanjce na koje bi picek možda najbolje mogao odgovorit, htio bi metnit rotirku jer ja dosta radim s traktorom po noći, znači gdje se kopči tj u koju utičnicu i kak taj priključak koji štekam u traktor izgleda :?: :?: hvala
i da li ti prodaješ rotirke i kolko dođu :?:

tu kod nas prodaju rotirke, dobim sam rotirku i nosać ali nema žica , vele mi na akumulator,ali ja se nebi igrao s tim :!:

što se tiče razmještaja ručica meni sve paše i reverzor s lijeve strane jer ga nikad nisam imao prije , a inače vozim s lijevom rukom , s desnom ševerugam a nemrem vozit ni sa obadvije :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Za rotirku ti i ja mogu pomoči:
kad kupuješ rotirku gledaj da imaš žarulju ko za svijetla H4 a ne ko za žmigavce onu malu jer če ti slabo svijetlit..
imaš rotirke koje si te štekaju u utičnicu za upaljač i tako sve imaju..
moj frend je kupio dobru rotirku za 230kn sa žaruljom H4 i svijetli ko luda.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
Za rotirku ti i ja mogu pomoči:
kad kupuješ rotirku gledaj da imaš žarulju ko za svijetla H4 a ne ko za žmigavce onu malu jer če ti slabo svijetlit..
imaš rotirke koje si te štekaju u utičnicu za upaljač i tako sve imaju..
moj frend je kupio dobru rotirku za 230kn sa žaruljom H4 i svijetli ko luda.

ja nemam utičnicu za upaljač, malo baci pogled na slici sa ručkama mjenjača i hidraulike tamo su u desnom kutu dvije utičnice i vani za struju.
to sam čuo da se kopče na utičnicu za upaljač, ali ja to nemam
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
nije ni problem složit utičnicu..
kupiš utičnicu košta oko 10kn i ako se ne želiš igrat s elektronikom tpeljaš kod električara i rijeseno.
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
vele mi na akumulator,ali ja se nebi igrao s tim

Nije problem.... ima utičnica za prikolicu? Ona okrugla? Ona se rastavi i povuče se žica sa pozicije.(54 mislim)....
I staviš samo jedan prekidać da možeš ugasit kad ti netreba,a i tak i tak ti je dobro imat svjetla upaljena....
 
B

Bobo

Guest
Alen kaže:
bogec kaže:
vele mi na akumulator,ali ja se nebi igrao s tim

Nije problem.... ima utičnica za prikolicu? Ona okrugla? Ona se rastavi i povuče se žica sa pozicije.(54 mislim)....
I staviš samo jedan prekidać da možeš ugasit kad ti netreba,a i tak i tak ti je dobro imat svjetla upaljena....

Ideja za 5!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Alen kaže:
bogec kaže:
vele mi na akumulator,ali ja se nebi igrao s tim

Nije problem.... ima utičnica za prikolicu? Ona okrugla? Ona se rastavi i povuče se žica sa pozicije.(54 mislim)....
I staviš samo jedan prekidać da možeš ugasit kad ti netreba,a i tak i tak ti je dobro imat svjetla upaljena....

Ideja za 5!

ma je ideja super ali traktor je pod garancijom :!:
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
ma je ideja super ali traktor je pod garancijom :!:

Nije ni to problem.... Na krajeve žica se naštuka komadić obične žice (ne licnaste) i nađe se na utičnici (na onoj u kabini) gdje je dolaz tj. + a masa se spoji na šaraf od nosaća rotirke. Kad ti treba samo utakneš....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moj NH ima utičnicu za rotirku izvana pod rubom kabine i prekidač u kabini pokraj prekidača za radna svjetla.Dobro pregledaj izvana kabinu možda ga imaš ugrađenog.NH to izgleda ima standarno.Utičnica ima gumeni poklopčić s oprugom.

Slika002-4.jpg


Slika001-4.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jd4755 kaže:
Moj NH ima utičnicu za rotirku izvana pod rubom kabine i prekidač u kabini pokraj prekidača za radna svjetla.Dobro pregledaj izvana kabinu možda ga imaš ugrađenog.NH to izgleda ima standarno.Utičnica ima gumeni poklopčić s oprugom.

ja ima dvije utičnice u traktoru u kabini, i vani za struju, i kraj ulaznih vrata za zagrijavanje traktora valjd za po zimi.

picek bi najbolje trebo znat gdje ide rotirka u mog maseya, i ak ima naziv ta utičnica il utikač, il neke dimenzije
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma gle sam svoj majstor budi kupi rotirku sa žicama po mogučnosti h4 i kupi utikač za prikolicu i malo duži kabel. spojiš na rotirku i kad upališ svijetla pogledaj na traktoru sa ispitivačem koji ti ima struju pa po tome spoji u utikač i žaštekaš to i kad upališ svijetla upali ti se i rotirka to je možda problem ako i kopčaš prikolicu al najjeftinija solucija i naj brža tak imam ja al sam sad kupio izvod i struju na kabinu i električar mi je spojio i radi sad na kabini tak da nemam problema sa šalterom. mislim da ti najbolje odma spojiti na kabinu sa instalacijom i osiguračem al netko tko se razumije.
 
P

Picek

Guest
bogec, siguran sam da sam maloprije napisao odgovor i postao ga ali nema posta..
uglavnom, ne znam gdje i kako ide rotirka kad se naknadno uključuje..
ako te frka sam najbolje da zoveš dečke od kojih si kupio i neka ti oni ugrade..
ja ću eventualno pitati svoje dečke dali ima kakav lagani način..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Picek kaže:
bogec, siguran sam da sam maloprije napisao odgovor i postao ga ali nema posta..
uglavnom, ne znam gdje i kako ide rotirka kad se naknadno uključuje..
ako te frka sam najbolje da zoveš dečke od kojih si kupio i neka ti oni ugrade..
ja ću eventualno pitati svoje dečke dali ima kakav lagani način..

ajd ih pitaj, da ne navlačim servisere zbog toga doma sam zbog toga :!: a ustvari morao bi servis obavit pa če to onda napravit
 

Najnoviji postovi

Na vrh