• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

A

Alen

Guest
kikic MF kaže:
pitanje za bogeca.
i kako ide munja kolko si sati napravio i kako ide sa 14 cola? :D
nekako se stari zagrijao za njega pa ga zanima?

Pa evo ja ču pisat... :oops: :lol:

Ide munja ko luda.... Ima oko 150 rs... 14" ni ne osjeti pa če bogec vjerojatno "prešaltat" na 16"... :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
neču bez brige. da ti budem iskren više ni neznam kaj bi kupi da novo uzimam. mislio sam rusa oko 100ks al malo su mi previsoki a ja ima dosta zemlje po brijegu al opet mi je dosta dat za same ili mf tolko novaca al vjerojatno ču uzet mf ili same jer drugi nam se baš i ne svidaju. al sad kad sam tati pokazao bogecovog mf e sad ga je išao gledat pa je rekao da se malo raspitam pa da čemo vidjet :roll: :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
kikic MF kaže:
pitanje za bogeca.
i kako ide munja kolko si sati napravio i kako ide sa 14 cola? :D
nekako se stari zagrijao za njega pa ga zanima?

Pa evo ja ču pisat... :oops: :lol:

Ide munja ko luda.... Ima oko 150 rs... 14" ni ne osjeti pa če bogec vjerojatno "prešaltat" na 16"... :scratch

dok ja skužim da me neko nešt pita e to bogami potraje :shock:
evo alen je reko :D
ide traktor ko lud, milina je s njim radit, brz je a jak, sad je vogel na 14 cola, i ide i bez prednje vuče u transportim brzinama čistam lagano, ne osječa ga, držim gas na 2000 obrtaja zbog samog traktora ali ide ko podmazano.čuj ova mašina ima podosta veču kubikažu od ostalih u konkurenciji pa samim time i snage ima više, tako da je ovo 74,5kw, ima na motoru oznaka
reci tati da neče požalit ako kupi ko moj traktor :D ima sve i više od toga :D a tek balirku tera ko da se igra s njom, ma sve milina

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
A

Alen

Guest
Bogec jesi mi ostavio što za oranje?! Ja sutra valjda završavam sa sijanjem pa imam tri dana slobodna pa sam mislio malo navratit... :oops: :blackeye :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
Bogec jesi mi ostavio što za oranje?! Ja sutra valjda završavam sa sijanjem pa imam tri dana slobodna pa sam mislio malo navratit... :oops: :blackeye :mrgreen:

ima okovine za orat, kolko oš, samo su plugovi kod frajera koji mi je silirao, on sad roka sa same silverom, ja sad baliram okolo i naokolo, pa u ponedjeljak meljemo vlažno zrno, pa sijemo grašak........ima da se zakenjaš od posla
sad me zvao frajer da mu dođem tanjurat, javla se moja baba na telefon i rekla da me nema, mislim pa tu je radno vrijeme 25 sati dnevno (morao sam produžit dan)

bogami ima munja posla stalno, a ja sam si mislio da če bit neiskorišten traktor :shock:

svi su tražili slike oranja pa sad neznam el da ih prebacujem
 
S

Sesva

Guest
Jel mozda netko pozna nekoga ko posjeduje Massey Ferguson 8470 Dyna-VT ????
 
S

Sesva

Guest
Evo par slikica od ove male umiljate ljepotice !

imageaspx.jpg


image1aspx.jpg


image111aspx.jpg


image2aspx.jpg


image3aspx.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
bogec kaže:
Alen kaže:
kikic MF kaže:
pitanje za bogeca.
i kako ide munja kolko si sati napravio i kako ide sa 14 cola? :D
nekako se stari zagrijao za njega pa ga zanima?

Pa evo ja ču pisat... :oops: :lol:

Ide munja ko luda.... Ima oko 150 rs... 14" ni ne osjeti pa če bogec vjerojatno "prešaltat" na 16"... :scratch

dok ja skužim da me neko nešt pita e to bogami potraje :shock:
evo alen je reko :D
ide traktor ko lud, milina je s njim radit, brz je a jak, sad je vogel na 14 cola, i ide i bez prednje vuče u transportim brzinama čistam lagano, ne osječa ga, držim gas na 2000 obrtaja zbog samog traktora ali ide ko podmazano.čuj ova mašina ima podosta veču kubikažu od ostalih u konkurenciji pa samim time i snage ima više, tako da je ovo 74,5kw, ima na motoru oznaka
reci tati da neče požalit ako kupi ko moj traktor :D ima sve i više od toga :D a tek balirku tera ko da se igra s njom, ma sve milina

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Znači traktor je odličan u svemu. a čekaj onima čiji motor čuo sam da nije perkins nego nešto slično kakvog ima i valtra.
pitali smo za cijenu 37000 plus PDV sad košta mf isti kakav je i tvoj samo ima one radialne profilne gume i još s nadoplatom za prednji hidraulik al mi je trgovac rekao da je bolje ga uzeti naknadno dode me jeftinije jel opet na njega vrača pdv a s traktorom plačam punu cijenual sam gledao i same eksplorer3 malo je niži i krači al i skuplji pa prema tome bolje mf.
 
P

Picek

Guest
kikic MF kaže:
Znači traktor je odličan u svemu. a čekaj onima čiji motor čuo sam da nije perkins nego nešto slično kakvog ima i valtra.
pitali smo za cijenu 37000 plus PDV sad košta mf isti kakav je i tvoj samo ima one radialne profilne gume i još s nadoplatom za prednji hidraulik al mi je trgovac rekao da je bolje ga uzeti naknadno dode me jeftinije jel opet na njega vrača pdv a s traktorom plačam punu cijenual sam gledao i same eksplorer3 malo je niži i krači al i skuplji pa prema tome bolje mf.[/quote]
onaj tko ti je rekao da hidraulik dođe jeftiniji naknadno ti je propisno slagao.. :mrgreen:
i to objašnjenje je u najmanju ruku smiješno..
jel ti rekao da kasnije na njega dobiješ i povrat kapitalnih?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Picek kaže:
kikic MF kaže:
[nadoplatom za prednji hidraulik al mi je trgovac rekao da je bolje ga uzeti naknadno dode me jeftinije jel opet na njega vrača pdv a s traktorom plačam punu cijenual sam gledao i same eksplorer3 malo je niži i krači al i skuplji pa prema tome bolje mf.
onaj tko ti je rekao da hidraulik dođe jeftiniji naknadno ti je propisno slagao.. :mrgreen:
i to objašnjenje je u najmanju ruku smiješno..
jel ti rekao da kasnije na njega dobiješ i povrat kapitalnih?

sve je lijepo napisano.. ;) ;)
 
B

Branimir 105 s

Guest
O čemu vi tu gospodo raspravljate, prednji hidraulik košta kolko košta s pdv-om, a ako si u sustavu pdv-a dobivaš povrat bio taj hidraulik na traktoru ili ga kupuješ posebno. Nego kikic daj reci jel onda u tu cijenu ulazi prednji hidraulik ili ne :?:
 
B

Bobo

Guest
Ponudu mu je 100% sastavljao netko iz grupe TNT (Alan ford)...

Od vise ljudi sam cuo price kako bas oni govore da je bolje naknadno uzeti i prednji hidraulik i kompresor...

Kad tamo narucis traktor s prednjim hidraulikom, ne dodje on iz tvornice takav, nego oni to sami ugradjuju, a kompresor stavljaju neki drugi, pod izgovorom da onaj koji se original ugradjuje u traktor NE VALJA...


Dobro Picek kaze... Povrat PDV-a ce dobiti svakako, ako je u sustavu PDV-a, a sto je s povratom kapitalnih ulaganja?!?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
svakako bolje uzet sve u kompletu..jel kad se naknadno stvalja nije to to...ali kad oni u tvornici stvae onda je to posao kako treba,i ako ti trgovac odmah ponudi tako da ti kaže da naknadno uzmeš onda znaš da sere...jer on če zaradit pare da ti naknadno montira sve če on fino uračunat..a ti platit i bit češ u nadi da si jeftino prošao i da je prodavač bio ljubazan prema tebi...a ubiti te nasanjkao...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kikic MF kaže:
Znači traktor je odličan u svemu. a čekaj onima čiji motor čuo sam da nije perkins nego nešto slično kakvog ima i valtra.
pitali smo za cijenu 37000 plus PDV sad košta mf isti kakav je i tvoj samo ima one radialne profilne gume i još s nadoplatom za prednji hidraulik al mi je trgovac rekao da je bolje ga uzeti naknadno dode me jeftinije jel opet na njega vrača pdv a s traktorom plačam punu cijenual sam gledao i same eksplorer3 malo je niži i krači al i skuplji pa prema tome bolje mf.

da moj traktor i valtra imaju sisu diesel motore, kud i kamo bolje od perkinsa, tak bar svi vele :D :D

ideš pa sad su podosta skuplji traktori, ja sam platio 32500 + pdv sva oprema.

kad je došao moj traktor, došli su i utezi i prednja hidraulika i kardan, utege sam dobio, a hidraulika i kardan čekaju da dobijem kapitalna, sve mi pokazano šta je došlo, i sve sam se dogovorio sa ekipom u vrbovcu.

a valjda sam ja stvarno dobro prošao, jer sam tražio osnovno a dobio sve , jedino od dodatne sam tražio klimu.

ja bi svakom preporučio taj traktor
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Ponudu mu je 100% sastavljao netko iz grupe TNT (Alan ford)...

Od vise ljudi sam cuo price kako bas oni govore da je bolje naknadno uzeti i prednji hidraulik i kompresor...

Kad tamo narucis traktor s prednjim hidraulikom, ne dodje on iz tvornice takav, nego oni to sami ugradjuju, a kompresor stavljaju neki drugi, pod izgovorom da onaj koji se original ugradjuje u traktor NE VALJA...


Dobro Picek kaze... Povrat PDV-a ce dobiti svakako, ako je u sustavu PDV-a, a sto je s povratom kapitalnih ulaganja?!?
Da, trgovacka trkeljanja. A sto se tice povrata kapitalnih isto kao i sa PDV-om, ako dobijes propisan racun i njega prilazes zahtjevu za povrat kapitalnih, nebitno jel' ugradjivao Turcin, Talijan ili Pero-import-export u garazi. Bitan je racun odnosno, ne mora sve ni biti na istom racunu. A to da MF kompresor ne valja tvornicki mi djeluje malo da se zamislis nad kvalifikacijama trgovca...
 
P

Picek

Guest
Branimir 105 s kaže:
O čemu vi tu gospodo raspravljate, prednji hidraulik košta kolko košta s pdv-om, a ako si u sustavu pdv-a dobivaš povrat bio taj hidraulik na traktoru ili ga kupuješ posebno. Nego kikic daj reci jel onda u tu cijenu ulazi prednji hidraulik ili ne :?:
pa naravno, upravo tako..
ako hidraulik sa kardanom košta 3000 eura kada je na traktoru tvornički on će biti u cijeni traktora i na tu cijenu će se dobiti PDV..
ako se kupuje posebno opet će se dobiti PDV nazad..
mislim tko uopće tako nešto priča..
druga stvar, kada se hidraulik kupuje naknadno u startu košta više nego kada se kupuje tvornički ugrađen..
dakle cijena u startu nije ista..
naravno govorim o originalnim hidraulicima od proizvođača, dozvoljavam da nisam u pravu ako se prednji hidraulik uzima od nekog drugog..
ali mi ti to na svoje traktore nebi ugradili niti bih preporučio da se napravi isto..
i onda je još potrebno platiti ugradnju koju radi serviser..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
A i pitanje je koliko tvornica priznaje jamstvo za traktor na kojemu se takva, rekao bih, sumnjiva akcija radila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh