• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Pa klinastim remenom, izvodom iz getribe, poput kose. U čemu je problem?
I gdje si iskopal tu sliku?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam ja slikal prije par mjeseci,to je manji masey od mog suseda i nisam ga nikad pital jel mu radi taj kompresor i kak,pa me zanima,di je ta remenica i kaj prek kardana se pogoni?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Pa vidi ti se remen koji ide ispod poda.
Samo se prigni i sve ti bu jasno.
Na sličnom mjestu SAME ima hidrulične pumpe. Pogonjene su direktno preko zupčanika u getribi (ima jednostepeni kuplung ali i direktnu spojničku za pogon kardana, pumpi...).
 

IWITZA980

Novi član
Tu od
20 Kol 2014
Poruka
6
jeste samo 30 l danas sam kupio ulje i zamenuo skinuo taj filter dole i oprao ga,zvao sam servis mas ferg iz novog sada i oni su mi rekli da ide ulje 15-40 tako da sam kupio ulje modrica dzon deere i nasuo 40l, sad sam dosao sa oranja radi sve ok
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Super. Cestitam ti na kupnji i neka ti dugo sluzi. Ako te sta drugo zanima slobodno posalji poruku i ako hoces imam ti radionicki prirucnik za njega na engleskom.
 

IWITZA980

Novi član
Tu od
20 Kol 2014
Poruka
6
hvala veliko,radionicki prirucnik sam nabavio isto na engleskom,samo malo vise vremena i rada sa masinom i sam cu se upoznati sa njim,inace pre dva dana sam remontovao vodenu pumpu imala je malo lufta pa sam zamenio lezaje i semering i stavio plasticnu elisu ventilatora sve to spakovao i sad damo gas:drink:
 

mine

Novi član
Tu od
8 Kol 2014
Poruka
4
Hvala o preporuci na cega trebam obratiti paznju(menjac i elektronika).Na oglasu u Makedoniji prodaju se ,mozda i vise, a meni zapali dva i to 595-5500e i drugi 698-9500e.Za taj novac moram dobro pogledati, a mozda odlucim i sa strane inozemstvo.Sada sam zavrsio obradu zemljista,platio oranje posle zetve.Kod nas je samo oranje(~30 sm) 85-100eura/h.Jos jednom hvala IMT 555.Pozdrav Mine
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Sječate se onog starog maseya kojeg ste svi popljuvali evo sad je počela se delati generalka na njemu i biče nekakvih slika sutra navečer. Inače ovo mi je prva generalka pri kojoj pomažem i nadam se da budem se nekaj navčil!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
imam jedno pitanje danas sam vozio rolobale sa masseyom 6110 e i kad sam nakon 3 bale dosao na polje ona lampica od hidraulike tamo gdje je onaj usklicnik je pocela treperiti a ako je sve u redu treba biti ugasena e kad je pocela treperiti vise nisam mogao niti podignuti niti spustiti hidraulik niti su vanjske komande radile ulja ima dovoljno salta se bez ikakvih problema sve drugo je radilo kada sam ga ugasio i upalio 5 min je bilo dobro i onda opet isto onda sam ga ugasio i umeduvremenu gledao da se nije nesto otpojilo ali nije tada sam ga opte upalio i opet je sve normalno e sad jel sam ja mozda kaj krivo stisnul ili kaj

e i jos imam ugradenu neku glavnu sklopku kojom mogu iskljuciti napon cijelog traktora kao dok je posel gotov da se ne bi zapalio:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_e_sad: ako je to moguce e sad se ja pitam da nebi to stalno iskljucivanje napona moglo pokvariti ili ostetiti kompjutor puno hvala na odgovoru :icon_biggrin:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
problem rijesen u dek od hidraulike je tokom pranja dosla voda i blokirala struju sad je opet stroj i pol :(clap):
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Smije li se prednja vuca ukljucivati u hodu ili traktor mora mirovati pa se onda ukljuci. Na mom MF-u 690 je ukopcavanje preko pumpe ( ulja ).
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
na mojem 6110 je prek ulja ukljucuje se uz pomoc elektromagneta (koliko ja znam)i smije se paliti i gasiti u pokretu
 

Najnoviji postovi

Na vrh