• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

McCormick

Z

zlate

Guest
zdravo.
treba mi pomoc, imam mc cormick internacional 353. treba mi elekticna sema instalacija
 
Z

zlate

Guest
zdravo. treba mi pomoc . treba mi elektricna instalacija za traktor Mc cormick internacional 353 :madmana:
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
Molim za pomoć!
Kupio sam polovni McCormick F95 XL, proizvodnja 2006.. To je traktror vočar. Ako itko ima ili zna kako bih mogao doći do UPUTE ZA KORISNIKA to bi mi bila velika pomoć. Barem mislim da sam pregledao sve na internetu i nisam mogao naći ništa korisno. Ne trebam mehaničarski priručnik već uputu koja će mi pomoći snaći se na ovom traktoru. Unaprijed zahvaljujem!
 

Vasa

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
3
nemam ga ali sam jako usko vezan za McCORMICKA i gledam ga gotovo svakog dana u radu i slušam vlasnike i njihova iskustva sa traktorima i moram reci da je traktor fenomenalan.

I ako vas bilo sto zanima u svezi njega ja sam taj. znam ga u dušu

Obrisan neispravan link. Ako mozete da mi pomognete. Pre koji dan sam uzeo Mccormick GMax 165 i interesuje me kako da zamenim prikljucak za kardan, posto mi cisterna koristi drugaciji ulaz i ne mogu obican kardan da zakacim na Mccormick-a. Hvala unapred!
 

Vasa

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
3
Pomozite!
Neki dan sam kupio Mccormick Gmax 165 i zanima me kako zamijeniti izlaz za kardansko vratilo, budući da moja cisterna ima standardno kardansko vratilo, a traktor ima neki drugi profil.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pomozite!
Neki dan sam kupio Mccormick Gmax 165 i zanima me kako zamijeniti izlaz za kardansko vratilo, budući da moja cisterna ima standardno kardansko vratilo, a traktor ima neki drugi profil.
Poslikaj to otraga
 

Vasa

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
3
Evo slika, na traktoru je takav priključak kardanskog vratila, a meni za cisternu treba drugi, a tog drugog imam, dobio sam ga s traktorom, ali ne znam kako ga zamijeniti.
 

Prilozi

  • kardan.jpg
    kardan.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 21
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Danas sam sa kumom išao gledat jednog mc cormicka mc 100, 2001.g., skoro 7000 r/s.
Traktor za te sate i godinu izgleda sasvim solidno, motor fino pali, ne dimi, nije mastan, sve na njemu radi, mjenjač je 4 brzine i svaka ima 4 kalanja, revers je kod volana, električni.
E sad nas zabrinjava jedan zvuk kod samog paljenja i gašenja, čuje se u zvonu kao da se zupčanici "tuku", znači ka da kod paljenja ukapča kvačilo, a kod gašenja isključuje, ali to je baš zvuk kao da lupaš čekićem po zupčaniku.
Da li je to normalno?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Danas sam sa kumom išao gledat jednog mc cormicka mc 100, 2001.g., skoro 7000 r/s.
Traktor za te sate i godinu izgleda sasvim solidno, motor fino pali, ne dimi, nije mastan, sve na njemu radi, mjenjač je 4 brzine i svaka ima 4 kalanja, revers je kod volana, električni.
E sad nas zabrinjava jedan zvuk kod samog paljenja i gašenja, čuje se u zvonu kao da se zupčanici "tuku", znači ka da kod paljenja ukapča kvačilo, a kod gašenja isključuje, ali to je baš zvuk kao da lupaš čekićem po zupčaniku.
Da li je to normalno?
Kakvo je kvačilo na traktoru ?
Klasična suha spojka ili mokre lamele ?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Sad sam zvao čovjeka kaže da su mokre lamele.
Revers je inače na struju bez kvačila i također ima gumb na mjenjaču za kvačilo
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Znači ovdje nije klasična suha spojka u zvonu, a kod većine traktora je kvačilo za kardan pozadi iza kućišta diferencijala.

Koliko vidim ovo je pravi englez, inače su ovi manji McCormick traktori skoro pa isti kao Landini.

Tako da puno ne mogu pomoći, da se radi o Landiniu znao bih više.

Sretno !
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ipak hvala ti, mislim da ovaj bas i nije sličan sa landinijem, osim motora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Starija CASE tehnologija (Doncaster UK).
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Kaže mi jedan mehaničar da on ima tzv. demper i da su vjerojatno već opruge u njemu malo slabije i da zbog toga lupa
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Ali njemu se to čulo kod mjenjanja smjera naprijed-nazad, ako se dobro sjećam.
No vjerojatno je povezano i s tim kad se traktor ugasi, pa se čuju takvi zvukovi..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pitanje je koliko je potrošeno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh