• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Međuredna obrada

G

Grofvon

Guest
Kako stoje stvari u praksi s međurednim strojevima koji imaju ticala!?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Šta misliš pod time kako stoje stvari? kakvi su u radu? kako radi ili šta? ja imam rotodrljaću sa ticalom.
 
G

Grofvon

Guest
Da na voćarske sam mislio.Ticala koja kad dotaknu stablo ili stup pomaknu tanjuraču,plug....Kako radi u praksi...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Kod mene radi odlično razmak trsova mi je 80 cm,oko trsa ostane 5 cm neokopanog ,dubina oko 15-20 cm....
[youtube:8mpc0oh9]cDeCp2lqZiQ[/youtube:8mpc0oh9]
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Odlicno to radi.
Koja je to freza i koliko si ju platio?
Zbilja dobro radi.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
To je međuredna rotodrljaća Rinieri EL 115 ja sam ju platio 43000 kn....u Messisu i odlićna je u velikoj travi što je vrlo bitno...
 
E

eichertrack

Guest
Pozdrav !
Ja imam na eicheru plug na ticalo koji je smješten na sredini traktora i podvlači se ispod, super radi njemački sistem kupio sam ga rabljenog (kao novi) za 350 eura. Još zakopčam frezu odozada i u jednom šusu odradim i i spod trsa i sredinu.
mislim da su ovi talijanski Rinerri priključci pre pre skupi i kao i sva oprema koja ide preko messisa , njihove su cijene stvarno bolesne
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo bi preporučio ako ima varijanta koja mehanički tjera roto brane ..s hidromotorom uvjek problemi
 
E

eichertrack

Guest
Bude slika za koji dan

a kaj se tiče roto drljače bez hidro motora mislim da je ima kod novačića, a i bila je u gudovcu na sajmu, pogon preko kardana a na hidrauliku samo pomak(ticalo)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
I moja ima pogon preko kardana nema nikakav hidro motor....samo pomak radne glave gore-dolje vršim preko hidraulike traktora....A što se tiće Messisa.....koliko novaca toliko muzike!!!!!!!!!
 
E

eichertrack

Guest
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eichertrack kaže:
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
uspoređuješ staro- odbačeno , i novo ..daj se spljuskaj
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Nije bas za usporedivati novo i staro...mislim svatko zna da je novo bolje ali nekada i staro moze posluziti...
Mislim nemozes imati 2-3hektra vocnjaka i imati novi traktor,i sve prikljucke ,jel tako?
Ili ako se moze molio bih recept.....

@eichertrack
Kakve prikljucke imas?
Ja bih isto neku frezu da nabavim iz uvoza....
 
E

eichertrack

Guest
puknuti kaže:
eichertrack kaže:
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
uspoređuješ staro- odbačeno , i novo ..daj se spljuskaj

Gle puknuti ja sam dobio štucer za 5000 kn rabljeni a u messisu košta 45000 kn,imam plug na ticalo za 3000 kn u messisu je preko 20000kn, frezu howard 95 za 4000 u messisu cca 10000kn,deponator za umjetni gnoj novi 5500 u messisu cca 10000, itd. ja ne uspoređujem novo-staro nego gledam ono novo što si nemogu priuštiti, ali moram reći da pet putaviše vjerujem u njemačku tehniku nego talijansku,to je moje mišljenje a i strojevi su u garaži i rade već par godina a ove nove samo mogu gledat na slikicama
 
Na vrh