• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Međuredna obrada

G

Grofvon

Guest
Kako stoje stvari u praksi s međurednim strojevima koji imaju ticala!?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Šta misliš pod time kako stoje stvari? kakvi su u radu? kako radi ili šta? ja imam rotodrljaću sa ticalom.
 
G

Grofvon

Guest
Da na voćarske sam mislio.Ticala koja kad dotaknu stablo ili stup pomaknu tanjuraču,plug....Kako radi u praksi...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Kod mene radi odlično razmak trsova mi je 80 cm,oko trsa ostane 5 cm neokopanog ,dubina oko 15-20 cm....
[youtube:8mpc0oh9]cDeCp2lqZiQ[/youtube:8mpc0oh9]
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Odlicno to radi.
Koja je to freza i koliko si ju platio?
Zbilja dobro radi.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
To je međuredna rotodrljaća Rinieri EL 115 ja sam ju platio 43000 kn....u Messisu i odlićna je u velikoj travi što je vrlo bitno...
 
E

eichertrack

Guest
Pozdrav !
Ja imam na eicheru plug na ticalo koji je smješten na sredini traktora i podvlači se ispod, super radi njemački sistem kupio sam ga rabljenog (kao novi) za 350 eura. Još zakopčam frezu odozada i u jednom šusu odradim i i spod trsa i sredinu.
mislim da su ovi talijanski Rinerri priključci pre pre skupi i kao i sva oprema koja ide preko messisa , njihove su cijene stvarno bolesne
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo bi preporučio ako ima varijanta koja mehanički tjera roto brane ..s hidromotorom uvjek problemi
 
E

eichertrack

Guest
Bude slika za koji dan

a kaj se tiče roto drljače bez hidro motora mislim da je ima kod novačića, a i bila je u gudovcu na sajmu, pogon preko kardana a na hidrauliku samo pomak(ticalo)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
I moja ima pogon preko kardana nema nikakav hidro motor....samo pomak radne glave gore-dolje vršim preko hidraulike traktora....A što se tiće Messisa.....koliko novaca toliko muzike!!!!!!!!!
 
E

eichertrack

Guest
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eichertrack kaže:
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
uspoređuješ staro- odbačeno , i novo ..daj se spljuskaj
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Nije bas za usporedivati novo i staro...mislim svatko zna da je novo bolje ali nekada i staro moze posluziti...
Mislim nemozes imati 2-3hektra vocnjaka i imati novi traktor,i sve prikljucke ,jel tako?
Ili ako se moze molio bih recept.....

@eichertrack
Kakve prikljucke imas?
Ja bih isto neku frezu da nabavim iz uvoza....
 
E

eichertrack

Guest
puknuti kaže:
eichertrack kaže:
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
uspoređuješ staro- odbačeno , i novo ..daj se spljuskaj

Gle puknuti ja sam dobio štucer za 5000 kn rabljeni a u messisu košta 45000 kn,imam plug na ticalo za 3000 kn u messisu je preko 20000kn, frezu howard 95 za 4000 u messisu cca 10000kn,deponator za umjetni gnoj novi 5500 u messisu cca 10000, itd. ja ne uspoređujem novo-staro nego gledam ono novo što si nemogu priuštiti, ali moram reći da pet putaviše vjerujem u njemačku tehniku nego talijansku,to je moje mišljenje a i strojevi su u garaži i rade već par godina a ove nove samo mogu gledat na slikicama
 

Najnoviji postovi

Na vrh