• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Međuredna obrada

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eichertrack kaže:
puknuti kaže:
eichertrack kaže:
Ma stari moj Messis je pre skup, pogotovo ti vinogradarsko voćarski prikljućci, to je malo bogatstvo.
Meni sve priključke su dovezli iz njemačke i to za malo para a strojevi u super stanju.
uspoređuješ staro- odbačeno , i novo ..daj se spljuskaj

Gle puknuti ja sam dobio štucer za 5000 kn rabljeni a u messisu košta 45000 kn,imam plug na ticalo za 3000 kn u messisu je preko 20000kn, frezu howard 95 za 4000 u messisu cca 10000kn,deponator za umjetni gnoj novi 5500 u messisu cca 10000, itd. ja ne uspoređujem novo-staro nego gledam ono novo što si nemogu priuštiti, ali moram reći da pet putaviše vjerujem u njemačku tehniku nego talijansku,to je moje mišljenje a i strojevi su u garaži i rade već par godina a ove nove samo mogu gledat na slikicama
Apsolutno se slažem ..i ja bi tako .
Ali ti si napisao da je messis preskup usporedno s rabljenim strojevima a ne s nekom drugom trgovimom strojeva ..kontaš?
 
E

eichertrack

Guest
Je ok malo sam se krivo izrazio.
Od kada su došla kapitalna trgovci su polako digli cijene i to skoro 50%, ja sam htio 2005 god kupiti u Pavinu traktor ferarri cobram 50 ar i onda je bio cca 105 000 kn s pdv a lani je u Gudovcu kod leška isti taj traktor bio cca 155 000 kn, tako da sam ja išao u nabavu rabljene mehanizacije i za sada sam zadovoljan.

tražim još četku za skidanje mladica i trave u doljnjoj zoni trsa pa ako netko ima takvo nešto molio bih da napiše nekaj o tom stroju
 
G

Grofvon

Guest
Ima li tih strojeva za vidit u živo,osim možda u Zg,negdje u Slavoniji?Mislim na trgovce...
 
B

brus

Guest
Dečki, gdje se može najpovoljnije kupit rabljena freza za međuredu obradu sa ticalom?
Slična stvar kao i kod vas, 2,5 ha voćnjaka, 40000 kn novo(nema matematike).
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Što se tiće matematike....ja sam plaćao ljude da kopaju ....kopali 4 puta godišnje svako kopanje ma koštalo minimalno 2500 kn i kad to sve malo izračunam meni se ta freza za par godina otplati ...da ne govorim da je kod mene jako teško naći ljude za kopanje....il nađeš specijalce koji se napiju pa posijeku trseve i u 2 sata spavaju na početku reda.......... :lol: :lol: ovako ga ja mogu svakih 2 tjedna ako treba kopati......i još jedna super stvar je što ova freza posijeće branduse.......!!!!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
brus kaže:
Dečki, gdje se može najpovoljnije kupit rabljena freza za međuredu obradu sa ticalom?
Slična stvar kao i kod vas, 2,5 ha voćnjaka, 40000 kn novo(nema matematike).
vozi se cik-cak
 
B

brus

Guest
Čuj stari, poslije 8 piva tak se i vozim po voćnjaku.
Ajd ozbiljno ako znate nekog ili neku da se bavi tim poslom(uvozom i prodajom rabljenom mehanizacijom), pišite.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nije tako puno mislim da je oko 55000 kn znaći nekih 7000 eura......a čuješ jeftinije je duplo e sad da ideš sam po to gore.....nebi baš puno profitirao.....jedino kupit od nekog švercera kod nas ali to onda nebude sigurno 3200 eura....ja nisam mogao ići gore po to,a na svoju sam dobio kapitalna 25 % i znaći došla me je oko 4500 eura a nevjerujem da bi ovu dovezao ili kupio od švercera za manje :scratch :scratch
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ma ok je tvoja racunica,pogotovo sa kapitalnnima.
Ali problem je u nasim trgovcima-zastupnicima...deru ko ludi....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A to je uvijek bilo tak i biti će dok god će se prodavat odnosno kupovat dok stane budu cijene išle dolje...samo takvi strojevi uvijek drže cijenu.....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Čazma 30 km od Bjelovara prema Ivanić-gradu.....imam hektar vinograda i u pripremi zemlja jož nekih pola ha!
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
evo nesto ovako

[youtube:2878lr0r]B2K3ozGAOL8[/youtube:2878lr0r]

evo jos jednom

[youtube:2878lr0r]RyBdHSFoy7A[/youtube:2878lr0r]
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Adresa: ZOOTEHNA
Liparska, bb
18400 Prokuplje
Kontakt: Tel. + 381 27 324 992
Fax. + 381 27 323 092
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
dejoje jel se moze znati okvirna cijena?Barem za osnovni model?
 

Najnoviji postovi

Na vrh