• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Da, ta kajla mi pukla, moram cijeli zamašnjak kupiti.

Ili da zarežem tu s pilom i napravim kajlu.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
158
Ili da zarežem tu s pilom i napravim kajlu.
S tanjom turpijom za lanac probaj napraviti kanal, ako se reže ili zarezuje oštri kutovi su potencijalne točke pucanja.
Pazi da se vrijeme iskre ne promijeni.
Ne mora kanal biti predubok, dovoljno da drži zamašnjak na mjestu dok se ne stegne, onda ga pritisna sila (konus) drži na mjestu, dobro bi bilo odmastiti osovinu i rupu pa da "zapekne" pa kajla ne trpi.
 

Tiho91sb

Novi član
Tu od
20 Ožu 2021
Poruka
4
Pozdrav. Imam stihl 41, i sada mi se prvi puta dogodilo da nece ulje uci u rupicu na vodilici da podmazuje lanac nego curi niz vodilicu i sve kapa dolje a lanac suh skroz.
Da li netko zna u.čemu bi mogao biti problem?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Izvadi mač i probaj bez poklopca, ako ne baca jako onda ti je do štifta koji spaja kuplung šalicu i puž pumpe. I provjeri filter koji se nalazi na cjevčici u rezervoaru ulja. Koliko sam shvatio to je Stihl 041?
 

Tiho91sb

Novi član
Tu od
20 Ožu 2021
Poruka
4
Izvadi mač i probaj bez poklopca, ako ne baca jako onda ti je do štifta koji spaja kuplung šalicu i puž pumpe. I provjeri filter koji se nalazi na cjevčici u rezervoaru ulja. Koliko sam shvatio to je Stihl 041?
Da ta je. Bez maca ide sve normalno tj. curi i sa macom ali ne ide u njega na lanac nego se slijeva kraj njega i curi ispod motorke. Samo mi nije jasno gdje je taj prazan prostor između maca da moze curiti da ne dode do rupice mača
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
probaj i vodilicu i pilu ispuhat s kompresorom, a ako i to ne pomogne, pristupi čišćenju rezervara od ulja...komadić piljevine povremeno štopa rupicu...
 

Tiho91sb

Novi član
Tu od
20 Ožu 2021
Poruka
4
probaj i vodilicu i pilu ispuhat s kompresorom, a ako i to ne pomogne, pristupi čišćenju rezervara od ulja...komadić piljevine povremeno štopa rupicu...
Morat cu probati sve, jer stvarno ne vidim u cemu je problem. 13 godina radim s njom nikad ovako nesto do sada.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima.Imam problema sa motorkom Stihl 038. Radi se o tome da normalno radi ali kad vratim šalter na nulu za gašenje uopće ju ne gasi.Probao sam otvoriti filter i zraka i doći do šaltera,malo je izgledao povinuto pa sam ga izravnao da dodiruje žicu kad šalter vratim na nulu no međutim i dalje ne radi.Zanima me dali je netko od vas imao sličnih problema i kako ga riješiti.Hvala svima ;)
 

Filic

Novi član
Tu od
28 Pro 2019
Poruka
1
Pozdrav,moze li mala pomoc? :) U pitanju je husqvarna 36,u pocetku je radila ali uvek pod punim gasom bez obzira kako je nastelovan karburator,medjutim sada je totalno prestala sa radom.Ocistio sam karburator,proverio ga i drzi pritisak ali nema sanse da upali,gorivo ne dolazi do karburatora.Stavio sam nov filter goriva i crevo goriva ali opet isto.Ima li neko ideju sta bi moglo da bude,neki dihtung ili pak nesto trece?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Pozdrav. Imam stihl 41, i sada mi se prvi puta dogodilo da nece ulje uci u rupicu na vodilici da podmazuje lanac nego curi niz vodilicu i sve kapa dolje a lanac suh skroz.
Da li netko zna u.čemu bi mogao biti problem?
Mene je to zezalo jer mi se začepilo to kuda ulje prolazi pa sam to čistio, a i krivo sam okrenuo pumpu ulja jednom, ima oznaka kako se stavlja ako si mijenjao.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ekipa, pila reže normalno vrhom mača a ostalim djelom mača ide do pola i onda neće u drvo.
Jednom sam imao taj slučaj ali sam zaboravio šta je bio uzrok.
To se počelo dešavati kad sam mačem zahvatio zemlju, ako ima veze sa tim.
Lanac je naoštren, a vodilica nije potrošena. Lančanik pogona ima malo više zazora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh