• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

B

bosniahos

Guest
-

Ima akcija i u still trgovinama ista staro za novo u Blaževića.Jućer slušam promociju na radio.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čini mi se da je na akciji samo nova 241(-500kn), ne znam, možda se varam...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
laka joj zemljica:mrgreen:
b.d.v-neznam di planiraš kupovati novu zvijerku ali imaš akciju staro za novo a baš je tvoj buduči model na akciji, "mio agrostroj"-trgovina cijena je 4500kn:supz:

sve znam naručena je čekam da kum uhvati vremena da odemo u trgovinu jer ću je kupiti preko njegovog obrta a on će mi računati bez poreza
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Danas loša vjest od majstora moja husqvarna 359 ja dala svoje ošla radilica,klip i cilindar ide u otpis stara je 3.5 god napravila je min 2500m drva stoga sam prezadovoljan s učinkom.Sutra ili prekosutra stiže nova naravno opet husqvarna 365xp
Jeli 365xp ili samo 365
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Je pa ta XP-P-HE to nije huqvarna več HUSKWARNA i mora pisat Maden in šweicerska ili je bilo lihtenštajn:?::?::?: 8)8)8)
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
365 je sktra poluprofesionalna pila koja radi savrseno ima ekstra dobru snagu i izdrzljivost vecu sigurno od 359, mada ja da radim svakodnevno sa drvima uzeo bih 372xp bez imalo razmisljanja jest skuplja malo al je profi i isplati se, a da uzimam za sebe i svoje potrebe uzeo bih 346xp ili 357xp mada mi se ova 346xp cini prikladina a od polu profesionala bih uzeo 365
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
365 je sktra poluprofesionalna pila koja radi savrseno ima ekstra dobru snagu i izdrzljivost vecu sigurno od 359, mada ja da radim svakodnevno sa drvima uzeo bih 372xp bez imalo razmisljanja jest skuplja malo al je profi i isplati se, a da uzimam za sebe i svoje potrebe uzeo bih 346xp ili 357xp mada mi se ova 346xp cini prikladina a od polu profesionala bih uzeo 365

vjerovatno ne pratiš od početka imo sam 359 koja je zaribala,prije godinu dana sam kupio 372xp a sad nešta između njih 365
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
ja imam 7 motorki od njih je 5 Husqvarna od tih 3 je 3 390XP a 2 372XP druge dvije su 044 i 660ms stihl,moje mišljenje A TO JE MOJE MIŠLJENJE da je bolja husqvarna i nijedna od ti nije MADE IN OVO I ONO NEGO JE MADE IN SWEDEN ILI ŠVEDSKA
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
@markony
čitaj malo dalje nazad ne samo zadnji post:partyman:
Valjda buš skužil poantu :cool:
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
sad sam vidio:rolleyess:

ovaj forum je veoma fin i ima se dosta toga za nac al je malo nepregledan, zasto se ne napravi tema MOTORNE PILE i onda u tu temu napraviti pod teme huskvarna 359, huskvarna 346xp, sthil 026, sthil 044... i tako sve pile i kad se uđe na forum da se zna gdje je sta a ovako sve na jednom jestu sve pile pa covjek treba procitat deset stana dok nades nesto o pili koja te zamina njene mane a i dobre strane
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Imaš tražilicu ;)
Je da nije nabolja ali ipak je ima.Inače i GOOGLE izbaci večinom na prva 2 stranica rezultate s foruma.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
McCulloch 486 uljna pumpa ne radi

Pozdrav. Imam navedenu motornu pilu.
Ovako nekako izgleda:
http://static.pik.ba/galerija/2011-06/slika-42553-2011-06-1307395339-default.jpg
Nekako sam uspjeo je srediti...pali, ima snage radi ok. Ali uljna pumpa nikako ne podmazuje lanac. Ma koliko se odsarafio onaj saraf za podmazivanje.
Vadio sam je rastavljao, cistio...nista. Sto se tice pritiska iz kartera on je ok...kad se skine pumpa i upali motor pirka odozdo bas jako. Kanali od pumpe do lanca cisti. Dakle bas je do pumpe, ne nesto okolo.

Da li neko ima istu ili slicnu motorku, i da li zna kako se moze srediti ta pumpa da radi?
Na zalost u mom kraju nema kod prodavaca da se kupi takva ulja pumpa...pa ako ne moze da se napravi da li moze da se sredi nekakvo amatersko homemade podmazivanje? bilo kakva fix ideja dobro dosla...


P.S. Ako bi sta pomoglo mogao bih sutra da rastavim detaljno cijelu pumpu i sve poslikam...
 
Posljednje uređivanje:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Rastavi pa poslikaj, ima vamo svakakvih ideja..

Nevezano:
Jednom sam rezo s nekakvim starim mcculloch strojem, imo je ''ručno'' podmazivanje lanca, a ja problem navike podmazivanja (stiskanja pumpice koja je kraj gasa) pa kad stane lanac hebi ga, kasno već.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Rastavi pa poslikaj, ima vamo svakakvih ideja..

sve ideje su dobro dosle pa makar moro rukama pumpati :) samo da mi je to nekako napraviti...10 dana se zezam s karbom paljenjem lezajevima radilice karikama i sve to nekako na kraju sredim i paf ona ne maze :(


Sutra idu slike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
e ja danas umalo nisam izgazio sve motorke rusom , jaoooj kako sam bio popizditis
trebala mi velika motorka da oborim neku bukvu i ja normanlo , sa police potežem husku 285 :D kad ono vidi vraga , izčupana špaga
rasklopim je kad otišla koturača gdje se namotava špaga , pukla nema popravke , samo zamjena a ja nemam kada ići 30km po dio

uzmem stilku 26 i dolmarku 109 , dodjem u šumu , stilka nešto brbljavo radi a u dolmarke se nešto čudno dešava sa mačom i lancom
motorka se jednostavno otima iz ruku , ako je pokušaš da provučeš kroz napravljen rez ona skače iz ruku i ima velike šanse da dobiješ trzaj nazad i na gore , onaj opasni
sve sam pregledao , sve stoji uredno , neznam šta bi moglo da bude , skoro sam kupio nov lanac , vrlo moguće da je do njega , nemam pojma moram stari vratiti i vidjeti kako se ponaša
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ovo iskakanje trganje iz ruku meni se dešavalo sa novim lancom i kad je bil premali kut zuba.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa zar ta pila ima podmazivanje preko tlaka iz kartera, a ne klasična pumpica...:scratch
Savo: nisam se susreo sa takvim problemom. Maguće je što Daniels kaže,,,,ima kakve razlike između starog i novog lanca...možda onaj pred zub?:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh