• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Re: mehanička radionica za pile

Ma to sam isto promijenio 2 kom vec,ako misliš na onaj prsten na zvonu od kvačila, ma to je isto potrošni materijal to nije nije problem. Snage ima pali ko i prvi dan, redovito ispuhujem filter zraka i mješavina ne starija od mjesec dana i samo sa onim husq uljem zelenim i samo pamet u glavu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ma to je to samo teraj i tak delaj i nebu većih problema.:icon_super:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Jučer promjenim uljnu pumpicu na svojoj partnerici 351 i opet ista stvar, samo curi ulje i mjehurići zraka izlaze, nema uopče pritiska.Neko je spomenio čep spremnika ulja, dali on može biti uzrok, ulje na njemu nepušta.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ako ima odzračivanje preko čepa onda može zezat.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Hvala na brzom odgovoru, tražio sam zadnji puta neku rupicu ali nisam našao, ili da čep ne stegnem do kraja da ima neku odzraku ?
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Re: mehanička radionica za pile

Partner 351 ti nema odušak rezervara ulja preko čepa već preko kućišta. Da problem i je u odušku rezervara problem ti se ne bi manifestirao čim kreneš s radom nego nakon par minuta. Ako ti je uljna pumpa ispravna (provjeri onaj mali plastični klip na metalnoj osovini da nije oštećen) vjerojatan uzrok ovome što si naveo je da ti razmak zavoja na pužu uljne pumpe (izgleda kao žica namotana u par zavoja) koji je na radilici nije dobar. Razmak između tih zavoja kad je puž skinut mora biti isti kao i kad je gore na radilici, a hoće se dogoditi da se prilikom montaže on poremeti i bude manji ili veći što se manifestira upravo na način kako i tebi. Od mogućih uzroka na tim malim Partnericama znalo se nerijetko desiti da se kućište motora deformira (tamo gdje izlaze vijci vodilice) s također sličnim rezultatom.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Nepoznat mi je taj model. Ako si promjenio pumpu, pretpostavljamo da je ispravna, onda ili je nešto začepljeno na usisu pa povlači zrak ili eventualno nastane vakuum u rezervoaru pa je problem isti. Obično, ako na čepu nema nikakve rupice, tada se odzračnik nalazi negdje na tijelu pile. Ovih dana je temperatura niska pa ako je negdje lagano presavinuto crijevo več može pokazati iste simptome.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

D a uljna pumpa je promjenuta, i prije montaže sam ju nauljio, usisno crijevo sam vadio i oprao u benzinu, nije bilo nikakve prljavštine, uvjek sam pazio kad sam sipao ulje. Provjerit ću još ovih par stvari što ste naveli vas dvojica.evo i slika znači sve novo , sam usisno crijevo sa filterom je staro.
5ef8jwe6tj778oz76h1u.jpg
[/URL][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Jesi kupil originalnu pumpicu?
Koje ulje koristiš za podmazivanje lanca?
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Re: mehanička radionica za pile

90% problema s nepodmazivanjem ili nepotpunim podmazivanjem na tim pilama, naravno ako ništa nije oštećeno, vezano je za navedeni problem s razmakom zavoja na pužu uljne pumpe na radilici. Jesi provjerio plastični klip uljne pumpe u kućištu (ne vidi se na ovoj fotki) da ti se on nije oštetio? I od kratkotrajnog rada ako puž nije kako treba može se oštetiti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

@oficir kupio sam u trgoagenciji pumpicu, neznam dali je original, ulje koristim sad motorno,
nisam našao nikakav plastični klip ni u prvoj pumpici , dobro ovu novu pumpicu nisam rastavljo. Znači od djelova je sve na slici, i još u tjelu pumpice na osovinici je plastični zupčanik z a pogon i to je to što imam. Našao sam odzraku i opro sam ju benzinom ali nisam mogo ničim pročačkat jer je ta nazovi mrežica jako gusta, iglom sam probo ali nisam mogo, i neče opet da podmazuje, popodne ću pogledat taj puž iako sam ga prije več gledao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

E a taj plastični zupčanik da nije sprungiral ili da ne sjeda do kraja pa ga opće ne vrti jer im to zna zezat.
SAD sam se sjetil da sam jednom na ms038 mjenjal zupčanik jer se nekaj pomaknulo i nije vrtio jer je u srcu puko od valjda piljevine kaj se zavuce unutra.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Da to sam i ja mislio zadnji puta kad sam rastavljo, gledo sam dali se slučajno zupčanik vrti na prazno, i onda sam proširio rupe kroz koje se steže pumpica, tako da dođe bliže pužu zubčanik, ali opet ništa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Evo našao sam u čemu je problem, banalna stvar. Okreto sam vodilicu jer je jedna strana bila malo potrošena i nisam pročistio rupu za prolaz ulja. Sad sam naučio da tu nema velikog pritiska, ulje prvo mora napunit taj kanal i onda ulazi u vodilicu lagano i tako podmazuje lanac. Hvala svima na pomoči.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Stvarno glupa stvar.
Koliko si platio pumpu?
Jel ju možeš vratiti u ducan?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Platio sam ju 130 kuna,daleko je od mene Trgoagencija, neka sad stoji u rezervi, iako sad vidim da se na pumpi nema šta potrošit, jedino ako bi se radilo bez ulja onda bi se potrošila. Moram još vidit kako fiksirat vijak za ler gas jer se često odvrče, i biće to još dobra pila za oko kuće.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Stavi oprugu ili kupi tkucu mast u spreu na bazi silikona i nebu se odvrtal.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Ima opruga ispod vijka, mislio sam možda sa žicom nekako svezat, jel skupa ta tekuča mast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh