• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Imaš ih vise proizvoda a vurt,castrol,licvi molli,renco...
Bitno da je bijele ili crvene boje silikonska baza od 40-90kn 300-400ml.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Re: mehanička radionica za pile

Evo da potavim ovdije pitanje da ne otvaram novu temu.
Imam Sachs dolmar 111 onaj prvi model koji ima ročku od kočnice lanca pričvršćenu samo s jedne strane. Kočnica lanca ne radi i sada me zanima kako je to moguće popraviti pošto u katalozima imaju samo onaj novije model od 89. nadalje i ima drukcije model kočnice?
Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ti mehanizmi imaju jake federe ispojnice obruča kočnice.
Ti ju raskopaj i pogle Jel kaj puklo ili fali.
Teško ćeš nac original,probaj sam pripasat nekaj ili daj napravit komad koji je puko.
Ako je puklo nešto oko plastičnih držača ili nosača to bu teško rjesit,al prvo raskopaj pa vidi kaj se desilo.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Re: mehanička radionica za pile

Ovako pila ima prazan poklopac bez mehanzma za kočenje, sada sam ja nabavio drugi poklopac koji ima taj mehanizam i čini mi se kompletan.
Ja taj poklopac namontiram tako da onaj plastični zub na ručku ide u neki utor pomoću koga se može otkočiti kočnica. Sada on otkoči kočnicu, ali je ne drži otkočenu nego odmah vrati nazad i zakoči.
Jel to ja krivo montiram ili fali još koji dio?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ako je od tog modela vjerojatno krivo nekaj radiš makar ovaj nemrem znat Jel kaj fali.
Ako možeš stavi par slika.
Slagal sam par tih kočnica al ne na tom modelu.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Re: mehanička radionica za pile

Možda ne otkočiš do kraja.... Probaj malo jače gurnuti dok ne čuješ KLIK jer se mora napeti feder i zakapčiti brava
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Ima ko kakvu sliku di se nalazi uljna pumpa za podmazivanje lanca na MS170??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Možda ti ovo pomogne a i mnogima zbog drugih stvari.
Da bi izvadil pumpu van dosta toga moraš rastavit.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Dtyf6uIKPZw[/YT]
Y4500801.JPG
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Ma nije problem rastavit bitno da znam koji dio i sta sve da ju mogu zamijenit!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da bi dosel do pumpe morat ćeš izvadit cjeli blok motora sa cilindrom van plastičnog kućišta.
Daj si još provjeri šalicu lančanika Jel ti zarez na njoj hvata Žicu iza a ona vrti mehanizam,puž uljne pumpe.
Ako je mijenjan lančanik pa da nije krivi kupljen bez zareza.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Budem izvadio ga nemoze ni radit bez podmazivanja lanca budem provijerio kad krenem rastavljat al sumljam jer je radila normalno i sve slabije i jednostavno prestala bacat ulje na lanac!!
 

sync

Novi član
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
13
Re: mehanička radionica za pile

ako je riječ o modelima ms 170 i ms 180 da slabije podmazuju u 99 slučajeva je crijevo u pitanju od rezervara do uljne pumpe trošak nekih 30 kn namjenjo sam ih se na pretek
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Ima ko kakvu sliku di se nalazi uljna pumpa za podmazivanje lanca na MS170??

Za vađenje pumpe van, glupost je da treba pola pile rastaviti....:icon_toilet:
Skidaš jedino prednji rukohvat i vidjet ćeš gdje ti se nalazi usisnik za ulje. Njega lagano isčupaš van. E ispod njega ti je pumpa ulja , a nju vadiš tako da uvrneš vijak M5 u tijelo pumpe i onda to sve zajedno, lagano isčupaš van. To je sva mudrost.
Nego gdje je problem? nema podmazivanja? Neki put se zna desiti da se kučište pumpe zakrene u svom dosjedu u kučištu te zablokira kanale ulju.
 

sync

Novi član
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
13
Re: mehanička radionica za pile

bezveze ćeš vaditi pumpu van zamjeni samo crijevo i miran si to im je mana
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Pocela je sve slabije podmazivat lanac crijevo od rezervara do pumpe sam promijenio prije i sve je bilo ok i onda je pocela zezat pa sam kupio novu uljnu pumpu i danas ju zamijenio i sve sljaka kak treba!!
Ja sam ju cijelu raskopo a nije bilo potrebno treba skinut lancanik i lamelu i odozdola skinut crijevo i onda se uljna pumpa samo izbije dole i druga nabije nazat ja sam svoju kad sam ju vec cijelu raskopo dobro ocistio i ispuho!!




 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Za u buduće, ne izbijat pumpu dolje vršeći pritisak na osovinicu pumpe. I sam vidiš koliko je tanko:icon_confused:. Najbezbolnije je odozdola sa vijkom iščupati. No pošto si ti stavljao novu pumpu, može i tak kak si ti.
 

sync

Novi član
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
13
Re: mehanička radionica za pile

to je puno posla na taj način al ok bitno da je riješeno
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Ja nisam znao dok nisam sve raskopo da moram opet mijenjat lako cu dolje crijevo skinem lancanik i lamelu i pumpa je vani al hebi ga ovaj put je bilo malo duzi put do obavljenog posla al vidio sam da treba sta drugo radit na njoj sta treba skidat i sarafit!!
 

Papcina

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
377
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav

mi može netko preporučiti servisera ili servis za motorne pile, a da je kvalitetan?
Po mogućnosti da se radi o Primorsko-Goranskoj ili Istarskoj županiji, a može i šire... može biti i u "fušu", nije problem...

Imam jednu Echo Kioritz (model 452VL), gubi snagu... a i ima već koju godinu pa bi joj dobro došla generalka...

inače sam drugu motorku dao u Arbis u Rijeci na servis, al nisam baš bio zadovoljan zadnji put...

pa eto, trebam preporuku...

fala, pozz!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Daj malo detaljnije opisi kvar,kaj ti se dešava.
Koliko je stara i kaj ste na njoj sve radili do SAD?
 

Najnoviji postovi

Na vrh