• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kod starih pila je to gotovo normalno do neke mjere. Zbog inercije magneta ili ako se pod punim gasom udara u rez mogu se zamaknuti polutke radilice. U tvom slucaju pretpostavljam da je svinuta osovina. Ili je grska proizvodnje, ili je prenaspanati lanac kad je vruca, ili ako zacvika vrh vodilice u rezu pa onda pilu podizemo i spustamo da bi je oslobodili. Moze si svatko okvirno izmjeriti na nacin da ostavimo lanac da lagano visi na vodilici te polagano rukom okrecemo radilicu i pratimo koliko se lanac dize i spusta. Do nekih 3mm je skroz normalno. Ako se primjete vece oscilacije, onda je barem pozeljno lanac pozategnuti u trenutku kad je prevjes najmanji izmedju lanca i vodilice.
Upravo tako sam mu i napravio jer ravnati se ne isplati pa neka ide dok ne stane, bojim se da se mu sjebat semering na radilici ali u biti i nije to tako jako bas tako nekih 3 do 5 mm na vodilici 45 cm, original kosta 200e a zamjenske vec od 30 pa na dalje evra

Ma katastrofa a nova pila garancije vise nema,, u pravu si osovina je svinuta ker ne tresee kada radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Hmmm, velis da primjecujes da trese:(, onda je fakat u banani...steta jer tu i lezaj jako trpi. Jer gotovo svaka pila ima u nekoj mjeri prevjes, a posebno stare pile koje imaju platine. Al to vecina nikad ne skuzi, pa cak niti dok se mjenjaju lageri i semerinzi, ali ide to jos godinama. Fakat je steta kaj je to nova pila.:icon_neutral:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Ovako završe kad se ne isplati popravljat,vlasnik je ostavio jer se ne isplati kupit klip i cilindar.Kad nađem klip jeftini možda ću je i usposobit inače u delove.:icon_kidra:
free pic
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Jel to Tomosica? To se isplati, ne izgleda izraubano, ili sklop kinez, ili kupiti rabljeni, fala bogu ima ih u oglasima. Ako nisi siguran od cega je zaribala onda zamjeni lezajeve i semeringe. Standardni su pa nije skupo.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Ja bi zamjenjo jedino klip jer nikasil sloj cilindra nije oštečen samo je malo alum. od klipa na njemu.Meni ona ne treba jedino ak je uturim nekom dalje.Sa poliranjem mislim da ga mogu kolko tolko spasit i da če sa drugim KPL klipom proradit,ostalo ne mislim dirat jer se ne isplati.Ispravnu se dobi za 100 eur tak da nema računice.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Jos bolje. Za skinut tragove od klipa po cilindru mozes probati sa klorovodicnom kiselinom(HCl) i stapicem za usi, lagano skinut tragove aluminija. Onda budes videl jel i nikasil ostecen. Kiselinu stavljaj samo po nikasilu.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Re: mehanička radionica za pile

kolega na poslu dobio ganjc novu Stihl 461 i ima velike probleme sa njom. Naime hladna pali, topla pali ali kada stoji 25 - 30 minuta (gablec) nemreš ju upaliti ni na guranac he he...

vjerojatno je svječica u banani ali mi nije jasno kako pila koja košta cca 8000 kn može imati probleme, ikakve.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

Ako košta 8000 kuna znači da je pod garancijom
ako je koštala 8000 kuna znači da treba poštenog majstora
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Na poslu imaju pile za 50% više problema nego kod osobne upotrebe.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Husqvarna 350 problem goriva

Pozdrav,imam husqvarnu 350 koja odbija upaliti,očistio sam karburator,stavio novu cjev za gorivo,novi filter,novu svječicu,novu mješavinu ali ona ne želi dobiti gorivo u cilindar,gorivo dođe u karburator ali je cilindar suh,kad sipam goriva u rupu za svječicu upali na 2 sekunde,auspuh je čist,kompresiju ima klip je u dobrom stanju,ima ko da se susreo s ovakvim problemom i kako ga je rješio?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Husqvarna 350 problem goriva

Negde je zaštopan. Očisti ponovo. Ovaj put temeljito, i promjeni membrane ako nisi.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

nije zaštopano sto posto jer je svaka rupa na njemu ispuhana da je na drugi kraj izašlo van,membrane sam promjenio,sad sumnjam da nema podtlak jer kod povlačenja startera se ne javlja podtlak da bi gorivo ušlo u cilindar
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: mehanička radionica za pile

a kak dojde do frgazera bez podtlaka? sam si napisal da do frgazera dojde. morti si ga na frgazeru zaprl dok si ga štelal
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

nesam ga zaprl jer su oba dva L i H točno 1.5 okretaja odvrnuti za početak,a za podtlak ima možda ali jako mali
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Jesi sigurno okrenul membrane i dihtunge kak spada....dali zalisci membrane pumpe nalijezu dobro na rasplinjac? Jel ti prohodan provrt impulsa izmedju rasplinjaca i motora. Jel to sve skupa dobro stegnuto?
Jel nosic membrane jednako dug kao na staroj membrani?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

jel se zna visina alata za podešavanje polugice iglice ua welbro karburator?
Usput kako prepoznati tip jer na njemu ništa ne piše osim welbro?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Sve je stavljeno kak treba,pogledal sam na netu da nebi krivo del,stegnuto jako,impulsna cjev nalježe dobro kad gorivo dojde v frgazer,membrana je ista kao i stara
 

Najnoviji postovi

Na vrh