• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Moli boga da su membrane.
Mogu biti semerinzi radilice ili novi fergazer,jer si spomenuo neko divlje stelanje.
 

Josin

Novi član
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
4
Re: mehanička radionica za pile

I ja se nadam upali baci dim i sve ali upalila nebi i nebi ovo mi se jos desilo nije neki dan sam alpinu rastavio do zadnjeg sarafa i dns ju upalio al ovu nikako :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Stavi novu mjesavinu,i novu ispravnu svjecicu i probaj ono s malo ulja kaj sam ti napisal,i mozda upali,ako ne
 

Josin

Novi član
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
4
Re: mehanička radionica za pile

hocu moze samo pojasnjenje sto ce pomoci ulje u cilindru?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Zabrtvit da moze upalit malo popravit kariku!!
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

najbolje da promjeniš kariku,nije baš skupa,za husqvarnu 350 60kn,a motorka puno bolje radi
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Koja kap ulja u cilindar je blefiranje samog sebe.Ako se na potegu kod palenja oseti da ima premalo kompr. treba otvorit -skinut cilindar ocjenit kvar pa dalje -po isplativosti popravka.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Koja kap ulja u cilindar i onda si siguran da je kompresija nula bodova jer potezanje spage za paljenje kao mjera kakva je kompresija moze prevarit!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Nije sve u kompresiji.
Nesto ima i u vakumu...
Kompresija se nemoze mjeriti niti znati jel dobra otporom spage za paljenje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Itekako se najprije proba kompresija sa potegom špage,jer svako nema uru za mjerenje.Svi koji radimo sa motorkama vrlo brzo čemo osjetit pri potegu ak je oslabila kompresija.Več kao mulac sam probavo kompresiju na mopedima tak da sam okreto magnet i nije mi trebala nikakva ura da bi znao kolika je kompresija.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

I kak si znao kolka je kompresija kad si povukel spagu?
Ja znam samo jel ima jaci ili slabiji otpor nego prije al nista vise.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Re: mehanička radionica za pile

@oficir , kompresiju neko ko ima iskustva može itekako ''rukom'' da izmjeri , to na GOOGLEe nemože da se nauči
Moraš mnogo svjećica i membrana da promijeniš u međuvremenu da bi se ruka baždarila
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

@savoris kaj pricas,kakvo mjerenje tlaka kompresije rukom???
Kakav google?
Za tocno stanje motora nece ti pomoc ni ruka ni nista drugo osim uredaja za mjerenje kompresije,ako ti je toliko bitna.
Motorne pile sa oslabljenom kompresijom mogu dugo radit i sa dosta snage.
Ili ici otvarat motor i mjerit tolerancije.
Zasto se opce time zamarat,dok pali i radi vozi.
Kad pukne karika ili zariba...mjenjas sklopove i opet dalje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Tačno Savoris to se dobi sa praksom taj osječaj,preko gugla to ne ide.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

pozzz kolege,,,dali netko od vas zna koliki se naj manji mac i lanac moze staviti na husqvarnu 350..pozz
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
Re: mehanička radionica za pile

koliko ja znam da je najmanji lanac 28 zuba
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Re: mehanička radionica za pile

Najmanja vodilica s korakom 0.325" koja ide na Husqvarnu 350 je 13" (33cm) i za nju je predviđen lanac od 28 zuba. Govorim o originalnim vodilicama, Oregon možda ima i kraću.
 

Goran123

Novi član
Tu od
20 Velj 2015
Poruka
1
Re: mehanička radionica za pile

A mozes li mi reci imam motorku MTD i nece da pali bez coka,kada upali sa cokom ja da vratim cok dok ona radi ona daje gas i ugasi se..Mozeli mi neko reci problem i kako da ga rijesim bio bih zahvalan.Hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

Pod punim cokom hladna se kurbla dok se nejavi.vratis cok i trebalo bi da ostane na polucoku i gas donekle je dodat. kurblanjem tu upali i kad malo odradi uz te povisene obrtaje davanjem gasa se deaktivira sauh[ cok] .Sad napamet neznam tacno dal je tako kod svih bas ali vecinom je isti princip samo komande drugacije. Mtd je kinez i slicna vilageru masina ako nije i identicna i trebalo bi biti tako. Jedino poslikaj zadnji kraj gde su rucka i komande da se vidi
 
Na vrh