• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

ja sam mislio da se iglica dobiva u k10 wat setu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

ma da...de se meni da to čekati,ja trebam motorku sad
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: mehanička radionica za pile

Imam stihl 034 i jucer kod pilenja mi je poceo ispadat ovaj gumeni amortizer ispod cepa za ulje?kako to rjesiti
Photo0240.jpg
[/url]
upload gifs[/IMG].
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

jel se razumije tko ovdje u flakserice? znam da je forum za pile...
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Re: mehanička radionica za pile

pozdrav,ranije sam postavio pitanje u vezi stihl 051 struje.. znaci ovako, bobina je potpuno ispravna,kabel isto, odnio sam je na test i pokazala se jako dobra, no jedini problem je ona mala zica of gasenja, jedan dan mi je skroz otpala te je ostalo samo unutra malo onak zice, i sad veli mi majstor da malo to sve zalijem sa diht masom onom kao gumenom u tubi.. samo kaj poslje necu moc gasit motorku jer zice nema, al 051 se moze gasit na cok tako da.... ja zalijem dobro i ostavim da se susi par sati i probam i opet nista, skinem svijecicu i lulicu i probam onaj goli federic na sebi i trese, probam na cilindar i baca onak malu iskru no kad stavim svijecicu onda nista.. dali sam trebo još pustit da se osuši diht masa il da još izoliram?
hvala
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

Kupio sam stihl MS170 motorku polovnu, 2 godine staru, zamijenio membrane i dešava mi se opet isto.
upalim je, fino prima gas, fino radi i pili ali čim se mrvicu zagrije, ono 20ak sekundi, pa pustiš gas, ugasi se.

ako držim gas lagano stisnutim sve je ok, ali čim ga otpustim do kraja lagano usporava i ugasi se.

čini mi se kao da fali vijak koji drži leptir ler gasa malčice otvorenim da motorka može raditi na leru, ali kada skinem karburator nema nigdje niti lokacije gdje bi se on mogao nalaziti, barem je ja ne vidim.

niti se na kućištu motorke nalazi neka rupica ili oznaka gdje bi vijak "T" trebao biti, ima jednu rupicu samo u ručki motorke gdje se štela dotok goriva (kontranavoj je).

dakle motorka savršeno radi na gasu, pili, pali ok, ali na leru se ugasi čim se ugrije malo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

pa jel vrti lanac na tim okretajima kad stabilno radi?
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

ma radi sve ok normalno i pili i prima gas normalno i normalno se čuje i sve je 5 osim što kad nakon što se malo ugrije, pa nakon puštanja gasa skroz - ugasi se.
ako mrvicu držiš gas stisnut, ne gasi se i normalno radi, ne varira okretaje, sve5.

dakle kao da fali neki vijak što drži klapnu gasa otvorenom ali za njega stvarno nigdje ne vidim mjesto na kućištu karburatora.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Tog vijka ni nema da mozes stelat ler gas napravi neku blokadu na stangici gasa kod rucke da se ne vraca skroz da ostane veci ler gas!!
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Re: mehanička radionica za pile

Vjerojatno je zaribala, skini auspuh sa cilindra i pogledaj kakav je klip
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

kako zaribala?
pa radi?
uspio sam s tim šerafićem naštelati da radi, ali sutra kad bude hladna vidjet ćemo hoće li tako i ostati jer je tako bilo i prvi put kad sam je kupio, sljedeći dan opet ista pjesma.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Ako je ovakav rasplinjač, taj vijak i je za regulaciju ler gasa(LA). Jel se možda čudno ponaša prije nego krepa? Poigraj se malo sa tim vijkom pa nam javi promjene.
Edit: (Vid cjene, niti membrane se ne isplati kupovati, samo naručiš i čekaš poštara:icon_weed:)
http://www.banggood.com/Carburetor-Carb-for-ZAMA-STIHL-CHAINSAW-MS170-MS180-p-968176.html
Moguće da je oštećen sklop, možda karike pa dok se zagrije propuše. Veliš da si je uzeo rabljenu, da nije pala sa visine pa je negdje napuklo kućište:^): Jel očišćena od prljavštine izvana?
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

hodor kaj je ovo filter ili spojnica ili iber ventil kaj sa svake strane dolazi crijevo takva mi treba spojnica za spojit srijevo 10 mm .?
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

da izgleda da nešto nije u redu ali kako znati što?
već sam promijenio membrane, ali nije mi jasno zašto moram toliko odvrtati vijak za regulaciju ler gasa da bi uopće radila, a i taj vijak mi ne regulira broj okretaja na leru nego jednostavno to da li motorka pali ili ne.

sad sam u ručkicu gasa ušerafio vijak koji je odbija tako da mogu štelati gas i kad ga ne držim, podesim ga i on opet nakon gašenja i paljenja padne u broju okretaja. makar se sad nije ugasila ali mislim da će opet biti problem kad se ohladi kad je sutra probam ponovo paliti.

koliko bi trebao biti odvrnut vijak ler gasa?
i ako se ne varam on je na kontranavoju tj u lijevo se zavrće?
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Re: mehanička radionica za pile

Skini prvo auspuh i namjesti klip na rupu auspuha te slikaj i stavi sliku.... Jer, ako je netko stavio malo krivo gorivo ona se pregrijala i karike su ostale zaljepljene na klipu pa samim time ima nekakvu kompesiju dok je hladna ali je nema kada se ugrije....
 

Najnoviji postovi

Na vrh