• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ona crna je novija kak veliš,membrana mislim?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: mehanička radionica za pile

Novu sam lani del i trbalo je oko 10 put povleci,delala mozda od onda jenu vuru,dok jemput vuzge poslije nema probljema ,jel bi mogel semering pustati?:(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Meni se čini da to nema veze sa semerinzima.
Nekaj ne štima sa fergazerom.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: mehanička radionica za pile

Neznam ni sam,to mi savjetoval jen mladi mehanicar,veli da vjerovatno vuce zrak na tom semeringu(ispod startera) ili more bit da sam krivo okrenul membranu makar sam dva put gledal skicu fergazera.No nerazmem jer poslije upali bez problema i hladna i topla a vec razmisljam da ugradim pumpicu,inace imamo vec 20g takvu pilu u firmi i uvijek upali makar u njoj stoji benzin od dva mjeseca.:icon_scratch:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Zemo, nebi rekao da to ima ikakve veze sa semeringom. Semerinzi jesu zajebani igraci, a k tome imam osjecaj da je tebi zal da nisu oni u pitanju. Kaj to cudo nema pumpicu goriva:icon_question:. membrane mozda jesu u redu ali recimo iz nekog razloga ne dihtaju oni sitni zalisci na membrani pumpe. Drugo mi trenutno ne zvoni, s obziirom da kasnije radi skroz normalno.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: mehanička radionica za pile

Nazalost nema pumpice,jest starija pila al komplet aluminijska i niklovani cilinder,mala lagana mi je koristimo na krovovima.Velim kad ulijem u cilinder malo benz. vrag upali i poslije ok.Nazalost ove zime je nisam koristi jer nisam dospel posto mi se oprlo mnogo posla v goricama(vinogradu).
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Zna li neko gdje se podesava stangas (ler gas) na Dolmar ps-33? Pilu sam nedavno kupio, reze super, ali mi se gasi na leru.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

2hq5hf7.png
[/IMG]
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Motorka nece da upali kad je vruca. Zna li neko u cemu je problem i kako bi se mogao rijesiti?
Inace motorka je Dolmar ps33
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Re: mehanička radionica za pile

Na dolmarice sam ko divljak stezal mač i pretiral šraf, i sad mi se okreče...jel ima neko ideju kako to popraviti, razeati neki navoj veksi ili kaj?...mislim da sam del tekuci metal ali nije pomoglo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

sve ovisi kaj je s duge strane , uglavnom se t može tak popraviti .
Napravi se vijak s dosjedom s večim navojem s jedne strane a s druge isti orginal
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Motorka nece da upali kad je vruca. Zna li neko u cemu je problem i kako bi se mogao rijesiti?
Inace motorka je Dolmar ps33

ma jel jako vruča? mislim da ili ti je zaštopani auspuh ili imaš smjesu presiromašnu :D
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Ma nije jako vruca, radi super, kada je ugasim nema sanse da je poslije upalim. Upali tek dan poslije i to na prvi potez kanapa.
Svjecica je nova jucer stavljena.
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Re: mehanička radionica za pile

sve ovisi kaj je s duge strane , uglavnom se t može tak popraviti .
Napravi se vijak s dosjedom s večim navojem s jedne strane a s druge isti orginal

S druge strane je tank od ulja...velis da bi bilo najbolje dati napraviti vijak drugi ak sam se dobro skuzil...videl sam da imaju i ko neke ureznice al nzm.jel.bi to bilo dobre ovde

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

ako je sad M 10 ureži M 12 ..daj napraviti vijak koji je s jedne srane M 12 gdje ulazi u rezervar ulja , na sredini jedna dosjek isto kako je i orginal vijku .
I drugu stranu vijaka navoj koji je na orginali .
Stegni preko dvije matice i živi srenio .

One fore s "oprugicom" sačuvaj za priče ispred dučana s pivom među cipelama .
Normalno , to treba napraviti na stabilnoj bušilici da bude ravno , okomito i u centru ...
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Re: mehanička radionica za pile

ako je sad M 10 ureži M 12 ..daj napraviti vijak koji je s jedne srane M 12 gdje ulazi u rezervar ulja , na sredini jedna dosjek isto kako je i orginal vijku .
I drugu stranu vijaka navoj koji je na orginali .
Stegni preko dvije matice i živi srenio .

One fore s "oprugicom" sačuvaj za priče ispred dučana s pivom među cipelama .
Normalno , to treba napraviti na stabilnoj bušilici da bude ravno , okomito i u centru ...

Nemoj me drzati za rijec ali mislim da nije M navoj vec nekakvi ko pilasti nekakvi navoj tj S navoj, velim nisam sto posto bilo je to prije god dvije...imam ju za klestiti granje...ali lagano mi taj sraf otpusti svaki put. Pa bum kod tokara to rjesil da mi potokari drugi vijak.

Fala ;)

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Puki, spirala je zakon, pogotovo ak nema mesa, a često nema za sljedeću veličinu navoja.

ma jel jako vruča? mislim da ili ti je zaštopani auspuh ili imaš smjesu presiromašnu :D

Kolega daj se odluči, presiromašna ili prebogata:icon_weed:

Ma nije jako vruca, radi super, kada je ugasim nema sanse da je poslije upalim. Upali tek dan poslije i to na prvi potez kanapa.
Svjecica je nova jucer stavljena.

Za početak ono kaj je najjednostavnije, je da u tom trenutku otpustiš čep goriva.
Dalje može biti parni čep zbog pregrijavanja, napuklina u kučištu radilice, semrinzi...pa do toga da gubi iskru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

ma gle ja pitam ako mu se grije jako onda se zna...btw msm da mu pušta zrak između ferga i cilindra...i meni je bilo na mojoj partnerici tak,i još to mi je bilo da mi se odušak čepa zaštopao i belaj ali gubi gas nakon nekog vremena radi ali nema snage ako nema te simptome onda to nije,daj pogledaj svječicu jel je zalijeva kad ugasiš vruči i probaš upaliti,ako ne, problem goriva :D
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Danas sam krenuo da radim sa njom upalila je na prvi potez kanapa. Izrezem oko 1m drva, sve super radi ima snage. Ugasim je probam ponovo upaliti, kad nece. Odvrnem svjecicu vidim zaljeva je. Prislonim je na cilindar da vidim baca li iskru, ne baca. Znaci neki problem sa elektronikom.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

da ako je sviječica nova onda elektronika ne valja :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh