• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Daj molim te...pa nisam rekel da se neda,nego da je tvrda i ja kad je bila na mjestu nisam znao kak da je savinem prema nutra,a da nekaj ne shebem.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Jel imal netko situaciju da zavrne H vijak do kraja, ali motorka ima prebogatu smjesu na punom gasu???
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Re: mehanička radionica za pile

Trebam za husqvarnu 385xp ispušni lonac ili kak se veli po domači aspuh sa bočnim ispuhom ako tko ima za prodat ne mogu nigdje nabavit
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Re: mehanička radionica za pile

Korotaj d.o.o Sajmišna 12, Varaždin
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: mehanička radionica za pile

Evo jedno manje-vise glupo pitanje. Ima li ikakve sanse da se elektronika sa kineske motorke prebaci na Dolmar?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Ako su iste zašto ne,probaj bar da je razmak između ona dva pera šta su blizu magneta istog razmaka,pa onda da se može pričvrstiti...itd,bolje je staviti original. :D
 

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav forumaši, evo imam problem sa mojom STIHL-ovkom 028.Naime kada ju palim moram čok da prebacim u onaj položaj za prvo paljenje znači i kada je zagrijana i uopšte ne može da radi na leru, pa ako znate u čemu je problem pošto će mi ubrzo trebati za šumu.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Imaš falš zrak,vuče negdje gdje nebi trebala,možda je samo fergazer loše podešen,imal sam i ja taj slučaj sa pilom bili su semerinzi,pogledaj spoj fergazera i cilindra da tamo negdje nije labavo ili puknuto,zatim ako mijenja okretaje na leru---->semerinzi. :D
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ako se kuzis u problematiku napravis to sam, poprilicno jeftino, a ako ne, onda bjezi od posla.
Bez pumpanja je sve to samo nagadjanje, ali da, falsira negdje.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Možđa su semerinzi na radilici,ako je pila stara može to biti,daj skini auspuh i provjeri stanje klipa i karika kroz otvor za ispuh.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Fergazer je lagano u banani.

Štelaj ga dok ne dobiješ dobre parametre ler,srednji gas,ful gas,snaga...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: mehanička radionica za pile

A zakaj svi tak "radikalno" idete ? S tim najgorim crnim mislima .... Možda samo treba malo spuhati sito u rezervaru, propuhati frgic, il poštelati ler gas ?!
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Zato da ne slaže bezveze,a ovo je jako lako skužiti,ako klip i cilindar nije dobar šta mu vrijedi da slaže ostalo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Ekipa imam mali problem sa motorkom Jonsered CS2137. Ima mi sitnu rupu kod dodavanja gasa na samom početku, zastane na pola sekunde i onda normalno dalje lovi gas sve do kraja. Motorka je bila inače zaribana, i serviser mi reko da se ne isplati slagati, ali meni vrag nije dal mira pa sam kupil novu kariku, pobrusil celindar sa hiljadarkom vodobrusnim, kupil novu membranu, preletel svaki šaraf, stavil skupa, poštelal H i L i vidi čuda, pali ko metak. Znači pitanje je dali se uopće zamarati sa tom rupom u gasu i dodatno poštelavati ili ostaviti tak kak je?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Ostavi tak kak je radi s njom pa ces vidit kak ce se ponasat mozda se normalizira ako ne pa probas kasnije malo ju postelat jos!!
 
Na vrh