• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Brtve, barem ove ispod fergazera nisu, to sam odradil novo. Semerinzi, to neznam ali neznam od čega bi stradali kad je malo radila. Jedino od stajanja. To kaj je neko glavu probušil sam rešil i to ne može biti uzrok.
Bum videl kaj bu s drugim fergazerom, to mi je naj lakše promjeniti.

@ puknuti, da ja imam volju nebi meni učitelja ni gugla trebalo
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
problem s motornom pilom jonsered i stihl

pozdrav radi se o jonsered cs2137 turbo naime u zadnje vrijeme mi je bio velik ler gas,pa sam pokušao štelat karb.nisam neki stručnjak u tom ali eto uspio sam smanjit ler gas i dobro je radila dok je bila ugrijana poslije nakon 1,2 sata pauze je jedva upalila i gušila se pa sam ponovo štelao karb.nakon čega je upalila i dobro radila ali opet mi je velik ler gas.imam dojam da se guši dok se ne zagrije kad se zagrije dobro radi i prima gas ali ler gas je velik.

što se tiče stihl 038av magnum ona neće da upali(upali i ugasi se kao da ne dobiva gorivo)prije se znala ponekad ugasit na leru i bez problema upli ali sad nece nikako da upali
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Imam jedan problem sa Stihl 023 . Kupio sam na eBayu novi motor za nju kao i sva nova komplet crjeva . Pilu sam zadihtao nigdje ne pušta zrak provjeravao dva puta sa vakum pumpicom, problem je sljedeći na hladno upali bez problema i prima gas ali kad se ugrije tada mutno prima gas i nakon toga se ugasi i više je nemožes upaliti. Dali netko ima iskustva sa ovim motorima sa eBaya strah me da je loši matrijal i kada se ugrije da gubi kompresiju. Kako to saznati dali je do motora problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ugasi se iz tri razloga , zapravo tri i pol razloga
1 izgubi iskru
2.1. izgubi gorivo
2.2. previše goriva
3 izgubi zrak


ako eliminiramo razlog 1 i 3
ostaje 2.1 i 2.2. ,

ako gubi gorivo trebala bi odlaziti u "iber " turažu

ako dobiva previše goriva , okretaji padajui na kraju krepa ...prema tvojem opisu to se tebi dešava , previše goriva

mislim da te simptomi premali i previše goriva mogu zavarati , probaj pažljivo pratiti kaj se dešava prije nego krepa .



PS, nadam se da te ne zeza odušak na rezervaru ... ako da ,kazni se za šankom lokalne birtije
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
U iber turažu isto neide znači da bez goriva ne ostaje. Što se tiče oduška na rezervoaru njega sam stavio isto novog također sam ga provjeravao rezervoar . Odušak radi na principu da zrak nesmije puštati van a unutra ga mora puštati ako sam u krivu slobodno me ispravite. Kada se ugasila odmah sam gledao iskru dobiva , e sada mi palo na pamet dali bi ovi simptomi mogli biti i ako je auspuh zaštopan


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Znači ovo se dešava hladna upali normalno vijak H i L okrenuti školski za 1 krug prima gas kako se zagrijava tako davanjem gasa počima se lagano gušiti zatim krepa. Nakon toga skinem svjećicu ispuhivanje i pokušam je paliti nekada se malo javi ali odmah krepa nakon toga vise nemoze upaliti .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel znaš kak motorka radi kad je benzin pri kraju ..djeluje kao da ide na više okretaje ..to je zato jer je smjesa siromašna ... pod takve simptome sam napisao iberturaža .

Ako nije to onda je previše goriva ..ili auspuh ..možda ti se brtva preprečila kod montaže .auspuha


Ne vjerujem da si ugradio novi motor a nisi gurnuo nos u auspuh ...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Nisam gledao auspuh auspuh je komplet zatvoren nemaš što vidjeti nije kao na ovim profi pilama da je u dva djela. Dali bi pomoglo ako je slučajno zaštopan da se stavi benzina i ulja u auspuh i zapaliti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
A jeli mokra svjećica nakon gušenja ?
I meni djeluje previše goriva. Iglica?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Da mokra je svjećica . Mjenjao sam nove membrane i iglicu podešavao sam tu iglicu ali bez rezultata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kako da odvrnem ovu maticu da mogu staviti novi lancanik? Cime da blokiram da se ne okrece?

Takoder, zanima me po cemu trebam traziti svijecicu za ovu motorku?
Ako netko zna, da napise kakva tocno treba za ovu motorku...
 

Prilozi

  • IMG_20171218_140355.jpg
    IMG_20171218_140355.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 93
  • IMG_20171218_140410.jpg
    IMG_20171218_140410.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20171218_140418.jpg
    IMG_20171218_140418.jpg
    45 KB · Pregleda: 81

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Odvrnes svijecicu i stavis komad krpe da blokira klip i onda pomocu spage dovedes klip da pretisne krpu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Meni se dobro pokazala i špaga koju utrpaš kroz otvor svjećice.
A najlakše je pneumatskim pištoljem , naidješ kod vulkanizera ili neku mehaničarsku radionicu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Bolje je sa špagom, špaga neka bude neka koja se ne cunja.
Treba paziti da ti ne špaga upadne u neki od kanala u cilindru, jer ti onda može klip odrezati komad špage.

Da se to ne bi dogodili dovedi klip u gornju polovicu cilindra, onda naguraj špage (dok ide), zatim okreći da klip stegne špagu u glavu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad odvrneš maticu onda još treba odvrnuti kuplung ..za to treba podešljivi ključ koji izgleda kao ključ za fleks , može i inprovizacija ako si spretan ...ne zaboravni da je tu ljevi navoj
 
Na vrh