• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ili na jednu staru svjećicu navariš jedan produžetak i zavidaš umjesto svjećice i blokira ti klip.

IMG_20171218_211419_1.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je ok za motore koji imaju os svječice u osi cilindra , ili ti okomito , ali na malim strojevima koji uglavnom imaju pod kutem štrik je zakon
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Blokada je zakon ali ako.je jako stegnuto probuši klip. Isprobano.
Opcija špaga je dobro riješenje ali ja ne volim ništ gurati u cilindar jer postoji mogučnost da otpadni komadiči dođu pod kariku, pa i da je slome.
Opcija udarni pistolj je zakon, a ako nemaš Savin prijedlog je zakon. Ne vjerujem da te lokalni vulkanizer bude oderal.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Nije baš pametno blokirati magnet , ja sam ocvikao jednu kajlu odnosno ispupčenje koje je na radilici jer magnet nije bio dovoljno stegnut.

Pištolj je zakon.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pištolj tu nema kaj delati ..i kad odvrnete maticu pištoljem opet ostaje za idvrnuti kuplung .kak to ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
One dvije rupe nešto znače , u njih ulazi neki ključ. Uz malo improvizacije i staru gedoru tu se za čas napravi ''specijalni alat'' koji opet staje u pištolj.
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
101
Bok. Imam novu husquarnu 365 ispilila tri tanka. Kad je hladna pali normalno.,Kad je topla prilikom ponovnog paljenja bez čoka i dekompresora pukne iz auspuga(zvuk ko na starim autima kad je paljenje rastelano pa roka :icon_lol:) inace normalno radi. Dal je potrebno uvijek koristiti čok i dekompresor?U cemu je kvaka s tim "pucnjem "iz aupuha? Hvala.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
I ja sam ima taj problem pucanja ali se meni desavalo i kada gasim pilu da to pukne.
Svremenom je prestalo nisam je nosio majstoru
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Meni je pucalo na H61 zbog lose elektronike.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dekompresor koristim uvijek, a čok samo kad je hladna. Kad je polutopla, znači kad imam pauzu u radu, čok potegnem i vratim na mjesto prije paljenja. Jonsered 2159.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Na husqvarni 346 preljeva gorivo to jest ide na dekopresor.
Mijenjao sam neki dan membrane i kada je kar bio rastavljen puhnem na dovod goriva one 2 cijevcice i stalno ide zrak.
Dali je moguce da je karburator otisao
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dali netko zna dali klip i cilindar od Stihl 066 odgovara na Stihl 064 ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Husqvarna 340.vrlo dobro stanje pali odlicno radi ali nece u drvo..Kao dao joj fali gasa nema snage.Sto bi moglo biti
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Mozda nije dobro postelana, moze biti i da je pocela ribati.......

Je li neko imao slucaj da se lanac toliko razvuce da se ne moze vise zategnuti?
 
Na vrh