• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz forumaši.. Dali netko zna gdje nabaviti za Stihl 051 gumicu koja dolazi na lijevu stranu radilice znači na onaj poklopac ležaja na kojem se nalaze platine , ne radi se o semeringu radilice nego dolazi odotraga na onaj poklopac, vuče mi tuda zrak.. Zvao sam colibri Stihl prodavaonicu u Karlovcu ali kažu da se više ne isporučuje...Svaka pomoć dobro bi mi došla...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Da to je onaj stariji model koji ima čep od ulja naprijed odnosno ulje se lijeva odozgora, bas gledam ovaj katalog po ovom katalogu se ova moja razlikuje, poslikati ću sutra pa stavim slike...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo slika ...evo šaljem slike znači ovo je poklopac ležaja ispod njega je dihtung (gumica) koja mi je potrebna pa sve koji znaju gdje mogu nabaviti bio bih zahvalan da mi pomognu...




 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To je obični O-ring, ako ja dobro vidim?
Toga bi trebalo biti u svakom malo boljem dučanu za traktorske dijelove.

Edit, ako je problem, za silu možeš i kvalitetnom diht masom zabrtviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Garantiram. Jedini problem može biti danas sutra kad bu trebalo rastaviti pa bu malo teže išel poklopac van.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Obavezno javi jel uspjelo.
Ako ne nabaviš O-ring (naručiti se garant da u Trgoagenciji, samo moraš izmjeriti unutarnji promjer i dubinu utora) ispuni utor diht masom, zaljepi i ostavi 24 sata da se posuši prije paljenja.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Sutra ću pokušati naći O ring ,ako ne uspijem onda ide diht masa. Tuda mi vuče zrak ,zadnje mi vrijeme stalno vrti lanac, mislio sam da je semering,ali kada sam pumpao zrak u cilindar tuda mi je puštala..
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523

Evo Muha poslušao tvoj savjet i mala opet radi, hvala ti još jednom na pomoći...
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
363
Moj tata je inače mehaničar starog kova i on tvrdi da je dihtung zakon, ali uvijek kad se nešto slaže (pa čak i gdje su dihtungi) pita jel budemo mazali dihtung sa diht masom .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam radil u jednoj firmi koja je proizvodila pekarske peći dečki su znali od silikona (možda je bil običan, a možda i nije, ne zmislim se više) napraviti dihtung. Na jednu stranu su nanijeli kit i pustili da sa na njemu napravi "kožica". Dakle, kad više nije bil ljepljiv, pričvrstil se drugi dio. Takav spoj se mogel više puta rastavljati i sastavljati, kao i onaj s klasičnim dihtungom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koristi li tko dvotaktol od Divinola umjesto dvotaktola LS+ od Husquarne? Trgovac tvrdi da je OK, ali me zanima vaše mišljenje i eventualno iskustvo.

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala lijepa. U kojoj motorki ga koristiš, koji omjer i koliko je stara motorka?

U staru Stihlovku 051 smo stavljali dvotaktol od INE, ali 4%. U Jonseredku ide 2%. Jel to samo zbog razlike u izvedbi motora ili mora i ulje biti tome prilagođeno? Mišljenja sam da dvotaktol od INE nije preporučljiv za Jonseredku. Zato sam pital za Divinol dvotaktol.
 

Najnoviji postovi

Na vrh