• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala,
dakle može se bez straha koristiti u Jonseredki umjesto Husquarna HQ LS+ u istom omjeru (1:50). :)
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz društvo! Imam nesvakidašnji problem sa motornom pilom Stihl 064 nije imala iskru i zamjenio sam komplet elektroniku i one dvije žive što idu sa njom . Motorna pila radi nekih 15-ak minuta nakon toga se ugasi i više nema iskru ,zamjenim svjećicu i opet normalno radi nekih 15-ak minuta i tako u krug uvjek isti problem , zašto mi crkavaju svjećice . Dali je netko imao ovakav problem?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ekipa stigli mi semerinzi sa ležajima za moju partnericu.
Imam pitanje, mazat ću karter sa diht masom, dali mogu i semeringe tanko namazat sa diht masom?
Evo i slika
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Tražio sam u trgovini diht-masu i to su mi odmah dali?
Inače trgovina je zajedno sa auto-servisom pa mislim da znaju šta rade?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ja mažem diht masom i nema problema. Nekad su bili problemi kad si namazal onim sanitar silikonom ali s diht masama nema problema. Veči problemi su kad je na suho.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ne. to navučeš na tubu odozdo i kak to motaš to ti pomaže isttisnuti diht masu iz tube.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Hvala Muha!
E sad treba dočekat sutra u podne?
L vijak odvrnut 1 i1/4 kruga, a H vijak 1 krug pa čemo vidit.....
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ta diht masa na bazi silikone nebu dugo držala . Za mazat po motorkama imaš loctite 518.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ako nebude držalo kupit ću onda taj loctite 518.
Obnovio bi ju jer je made in USA?

Pheleon paljenje....

Vidis, a ja je ne bih upravo iz tog razloga obnavljao.:)

Ak se tko sjeća prije 15-20 godina to su bile prve kineske motorke koje su se prodavale po trgovačkim centrima
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Kupljena je u Pevecu 98, 99, 2000-te, tu negdje, poslije 2000-te nije sigurno.
Sjećam se koštala je 1500 kuna, a Stilovka mala je bila 2500 kuna.
Plaća mi je bila 2500 kuna onda.
Al naradila se ona dosta, suve hrastov građe, pragova željezničkih je dosta izrezala, a znate svi da je to najteže za rezat.
Tako da mislim da nije kina
Paljenje je originalno, ne znam koja marka nisam zagledao, ali mogu pogledat ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ta diht masa na bazi silikone nebu dugo držala . Za mazat po motorkama imaš loctite 518.
Moje iskustvo s ovom diht masom je da je u redu za ovaj zahvat.
S locitom sam radil i jedna od boljih diht masa je ali renzosil je jedna od najboljih koju sam koristil.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ja sam na jednoj motorki radio sa silikonom namjesto dihtunge ispod cilindra i je držlo jedno 5 godina.Pila je bila za rezervu tako da nije dost radila.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Evo da javim , partnerica upaljena, malo sam se morao igrati sa Li H vijcima, da bi mogla normalno primati gas i da se ne osjeti onaj prijelaz (trzaj) iz nižih u više okretaje. L vijak je na kraju ostavljen na 1 i 1/2 kruga , a H vijak na 1 i 1/4 kruga.
Mislio sam staviti i video ali imao sam neke poteškoče sa mobitelom pa nisam mogao staviti.
Probao sam i rezati neka tanja drva 10 cm promjer i reže kao zmaj. Probat ću drugi puta naći malo debljih drva da ju pošteno zagrijem da vidim kako će se onda ponašati. Ako se pokaže dobra onda joj naručujem kočnicu novu jer je ova neispravna, (poderana):)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ljudi pomagajte, lud sam više od ove motorne pile.
Danas kad sam ju dobro zagrijao, počela se opet gušit, teško prima gas ,teško pali.
Probao sam u mraku gledat dok radi, i kad ju palim, nevidim iskre sa strane nikakve, čini mi se da nije do struje, neznam ?
Sviječica je suha kad ju izvadim kad se zagrije pila , ne znam više?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Servis za motorke ili netko tko ima ultrazvucni cistac za karburatore.

Ja se isto tako zahebavao s mojom pilom, mjenjao membrane, svijecice, a ubiti je bio problem sto je sitna, sitna piljevina bila u karburatoru i to se ne moze ispiriti niti ocistiti benzinom, samo ultrazvucno ciscenje pomaze.

Ali ako se to desava samo kada se ugrije, mozda su i semerinzi... Ali ako sam upratio to si mjenjao?
 

Najnoviji postovi

Na vrh