• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
61 ff je nasljedila 365 nju 365 xq i sada 565

i znam iz prakse koliko troše i ne razumijem ljude da se drže starih pila a sa njima rade dnevno.
To je kao da bi tisuče hektara radio sa 533 i zmajem.

Ne bi se složil.
Nove pile sa strato punjenjem cilindra (X-Torq) troše bar 30% manje.
Imal sam trimer s običnim 2t motorom 1.8ks i sad 2.2ks X-Torq.
Ne bi vjeroval kolika je razlika, odnosno koliko se više da pokositi s istom količinom goriva.
Treba probat a ne se držati starih strojeva.
 
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
61 ff je nasljedila 365 nju 365 xq i sada 565

i znam iz prakse koliko troše i ne razumijem ljude da se drže starih pila a sa njima rade dnevno.
To je kao da bi tisuče hektara radio sa 533 i zmajem.


Treba probat a ne se držati starih strojeva.
Gledaj kažeš imaš iskustvo o pilama, dobro onda razumiješ šta pišem. Smanjenjem goriva zavrtanjem dizne povećava se brzina i time dobija veću iskorištenosti. Pa moja 61 pretežno radi sa vodilicom od 41 zub Zar misliš da 61 nemože imat broj obrtaja od 365 ili 372 kada se pošteluje.
Al kad te već interesuje , ta 61 nije od 50 cm, već od 70 cm, cilindar sam mijenjao prije 5 godine na 52 mm, koje su imale h66 , a karburator je od 365,, i nije više 3kw. Ali to nema veze, gledaj o pilama mnogo znam, sad sam nabavio u rezervi cilindar mahle od Jonsred, takođe 52 mm, uz jednu korekciju ide i on na ovo kućište husgvarne. Vjerovatno znaš kakva korekcije ide ako si stručnjak, reci koje korekcije idu. Eto gore sam opisivao u predhodnom ulogu mernbrane, ali to je dio, ako se razumiješ u pile , nastavi tamo gdje sam stao oko karburatora i opiši princip rada u potpunosti, dizna za zrak šta reguliše i kako, opiši to.
Imam od prije par mjeseci i 372 XP, i da ti kažem potpuno je ravnopravna moja 61 u ovom trenutnom stanju sa ovom 372 jer imaju približano kilovata i približan broj obrtaja. Zbog toga je i ne mijenjam. Koliko je znam uredit to posebno, popravit je dobro, imati je izoštrenu i urijeznu, imati dobru procjenu u radu i biti u dobroj kondiciji, to pravi učinak. Rada sa pilom i vitlom tu mi nema ravnog.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Neda mi se odgivarati na tvoje gluposti.
Ja ti pišem za original fabričke pile.

Husqvarna 61 ima bat promjera 48 cm i 61 ccm, husqvarna 66 ima bat promjera 50 cm i 66 ccm.

Pišeš da spraviš fergazer od 365 ? Koji model 365 i koji filter si spravil pod poklopac od 61?

Stavi slike.

Lanac 41 zuba to ima stihl.

Husqvarna ima 32, 34, 36.
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
pozz, prvo pilu trebam za voćke i tu i tamo za obrezivanje grana, pa me boli briga za potrošnju.
Smilan, veliko hvala na pomoći, na slikama je drugi rabljeni(rezervni) karb. Inače na iskri je sve novo, mambrana prozirna, "ac-e" membrana ,crijevo, filter u rezervatu, ima rupu prolaznu,( Ispijanju kompresor om) za tlak na membranu.
Sad mi je sinulo da mi je federić ispod podizača nekako bio sumnjiv, možda je neko ubacio divljaka. Moram provjeriti. inače imam i h 61f iz 1988 god, promjenio sam kariku i membrane, kupljena nova.
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
IMG_20210501_151142.jpg d IMG_20210623_142251.jpg IMG_20210623_144425.jpg
Neda mi se odgivarati na tvoje gluposti.
Ja ti pišem za original fabričke pile.

Husqvarna 61 ima bat promjera 48 cm i 61 ccm, husqvarna 66 ima bat promjera 50 cm i 66 ccm.

Pišeš da spraviš fergazer od 365 ? Koji model 365 i koji filter si spravil pod poklopac od 61?

Stavi slike.

Lanac 41 zuba to ima stihl.

Husqvarna ima 32, 34, 36.

Da su ovo gluposti za tebe, mozda i jesu, ja se prilagodjavam svojim poterbama. To sto ti mislis sta postoji a sta ne, to su tvoje stvari. Sta sve moze da se napravi i prilagodi ja imam svoje i to cinim i prakticno primjenjujem, jer prema ukazanoj potrebi to i činim. Ja imam potrebu da rusim ozbiljna stabla, za to koristim kvalitetna sredstva. Ovo je klasika rusenje, zato trebaju vece vodilica i ja ih imam. Ako kazem 41 i 45 zuba, to je ovo, dali je glupost za tebe, meni ovo treba i fenomenalno radi. Ovaj nosac filtera od 61f je 31 mm i ide na na sve karburatore istog promjera vijka.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Rekao sam da sam stavio karburator a ne filter, pa filter ostao njezin, pokazao sam nosač filtera i napisao da paše na sve karburatore raspona vijaka 31 mm. Stim što se maora napravit određena korelcija karburatora, promjena osovinice gasa, način potiskivanja, kao i korekcija jedne rupe za zrak. Osovinica je i bila razlog promjene jer je napravila u svom kućišu proširenje za oko 0,5 mm i ler gas varirao, zbog nemočućnosti vraćanja leptira gasa uvjek u položaj zatvaranja, a i zbog istrišenosti jedne strane leptira koja više nije bila okrugla već ovalna i zapinjala za vanjsku stijenku. Pogledaj negdje sam u predhodnom postavio izgled tog leptira. Nisam stigao danas, drugi put.
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Bravo, sve što je čovjek napravio, mali Japanac u nama može , može to poboljšati. Čestitam
 
  • Like
Reactions: ZJ

Adis09

Novi član
Tu od
24 Srp 2021
Poruka
1
Pozz imam motorku Stihl 011 AV i kada skinem filter onaj imam dvije cijevcice , jedna cijevcica 8mm ide u karburator a druga ne znam za sta tacno sluzi samo znam da kad pusem u nju prolazi zrak do rezervoara , jel to neki odusak ili ? I da napomenem kad upalim motorku iz nje kapa gorivo jel to tako mora ili ima neki ventil koji se stavi na kraj . Probao sam je blokirati ali obda nece da upali motorka ?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Moze li mi neko reci koji je razlog "gusenja" šege kad hocu da odozdo na gore presegam drvo?

Kad segam normalno od gore na dolje sve je ok prima gas odlicno, ali kad cu od dolje na gore gusi se.

Nadam se da razumijete šta hocu reci.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
To zavisi od modela pile, obično su cilindar i kraburator na istom kućištu , pa neide tako promjena. Dobro bi bilo znatno koja je pila.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Radi se o viladzer pili... E sad ne znam, mac je novi?
Onda bi trebao biti potisak gasa, kratka žica/šipkica/polugica gasa ili loši amortizeri.
Skinuti poklopac filtera, gurati nešto vodilicom prema gore ili vodilicu u škripac pa vuči ručku prema dolje, osovinica gasa se ne smije pomicati

... ili ako nije dovoljno stegnuta vodilica lanac se zategne kada se vodilica "spusti"
 
Na vrh