• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

ma nisam kontra okrenuo membrane su nove a ova je to motorka http://www.acresinternet.com/cscc.n...4051aac1e0eb82d388256b00001a1c29?OpenDocument nikad do sada nije nista u motorci mjenjano mislim karike, klip itd samo je jednom bila pocela trokirati to je bilo do struje i stavljeni drugi relej i sve je bilo uredu nije vise trokirala e sad mi se ovo pocelo desavati i kupio sam nove membrane i stavio ali dzaba ali samo mi nije jasno sto nece da upali pod punim gasom ono kad joj das gas do kraja i da palis nemoze nece

Jedino stavit novu svjecicu ili da membrana gornja nije neki srot sa greskom ili mozda sajlu nisi dobro zakvacio pa nekaj steka.
E a polga od coka kad si sve montiral jel cok radi mislim jel se klapna od coka zatvori kad ga povuces:icon_scratch:
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

da zatvori se klapna od coka sajla je uredu zakacena je dobro i stavljena je nova svjecica al nije me jasno sto nece da upali pod punim gasom dali neko zna
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Pa kad povuces par puta pod punim gasom izvadi svjecicu van i vidi jel mokra pa cemo dalje.
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

aha ja mislim da ne bude mokra kada palis pod punim gasom zato moras izuci cok da bi opet od drugi put mogao upaliti ali se gasi i gusi kad joj das gas
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

aha ja mislim da ne bude mokra kada palis pod punim gasom zato moras izuci cok da bi opet od drugi put mogao upaliti ali se gasi i gusi kad joj das gas

A onda je nekaj s fergazerom vjerojatno nekaj ne stima s membranama.
Ili s samim dolaznim crjevima iz rezervara.
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

ok provjerit cu opet sutra dali bude mokra svjecica crijeva sam skidao cistio na kompresoru i provjerio nisu nigdje pukla ne mogu vuci zrak a do cega je ako je svjecica mokra kad palis pod punim gasom a nece da upali
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

ok provjerit cu opet sutra dali bude mokra svjecica crijeva sam skidao cistio na kompresoru i provjerio nisu nigdje pukla ne mogu vuci zrak a do cega je ako je svjecica mokra kad palis pod punim gasom a nece da upali

Onda ne baca iskru,a to moze biti do prekidaca za gasenje,lose svjecice ili zazora na njoj,bobina ili posto je stara vjerojatno ima platine pa su mozda one otisle.
Ovak sad citam specifikacije i zazor na svjecici mora biti 0.76mm,champion cj6 je model svjecice.
E i vidim da bi ta trebala imat tekompresor i sigurno ti je on zastekal i treba ga ocistiti od garezi da dihta i onda bi trebala palit na zub.
Dal tvoja ima taj dekompresor za lakse paljenje,potezanje uzeta???
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

da ima ja mislim dekompresor za lakse paljenje jer lahko ju je paliti i ima vrlo brzo paljenje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da i kad vratis dekompresor morala bi lakse palit.
Po meni je to glupost kod tak male pile cemu ovak i onak ju mozes upalit bez muke,ja na sthilovki od 7ks i 8kg nemam dekomprsor i pali bes frke.
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

a gdje se nalazi dekompresor i sta trebam uraditi sa njim
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

On je na kapi(glavi)cilindra,i da bi ga kvalitetno ocistio treba skinut kapu dole i cjeli kompresijski prostor ocistiti i vidjeti feder koji ga drzi zatvorenim u kakvom je stanju,al prije raskapanja kupi dihtung glave bakreni ako imaju i ocistis to sam,nekim modelima se da izvaditi bez raskapanja glave,trebas vidjet.
Bilo bi dobro skinut auspuh i ocistiti garez u ispusnom kanalu i sami ulaz auspuha,bolje ce radit i primat gas.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: mehanička radionica za pile

Čitam ovaj link koji si poslao, i mislim si da tebe ne jebu možda lamele usisa?:mur:
To sranje su imali pojedini motori, ali su na vrijeme shvatili da je od toga više štete nego koristi.
Dakle, lamele moraju savršeno brtviti i jako su osjetljive na nepažljivo diranje, e sad u pojedinim servisima mogu to istestirati, ali samo u pojedinim. Na tebi je da pažljvo skineš nosač(ako je taj sistem) i pregledaš lamele. Sitnja oštećena se mogu ispraviti povlačenjem lamela po finom brusnom papiru da se uspostavi fina dosjedna površina.
PS: klackalica ventila u rasplinjaču u 90% slučajeva mora biti u ravnini sa kučištem rastavljenog rasplinjača.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

To ako ima odvojivu kapu od cilindra je stvarno shit,svi bolji modeli imaju glavu i cilindar u kompletu baš zbog velikih obrtaja i dugotrajnog opterečenja,da ne probija nešto tj. kompresija ispod glave,a da.
I sad drugo pa zbog čeg bi išal dirat tj.rastavljat u dilove karb mislim dirat klackalicu iliti ga impulsni davač,stvarno.Zar iz znatiželje ili čeg.Bezveze i pameti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Neznam koliko je bolje cilindar u komadu al evo stihl od kad znam radi sa kapom skoro sve modele i vrte se 13000okretaja pa nema brige s pustanjem kompresije.
Sve je to do kvalitete.i kak je sklopljeno.
Evo kod strica je solo sprica sa cilindrom u komadu i sad jetpocela pustat na spoju cilindra i bloka sva je masna i cudno radi.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

aso si sve provjeril,i zamjenil membrane,onda je u pitanju smjesa zraka i benzina tj.onaj šarafi s kojim štelaš..ipak je previše 5 rugova a mislim da i 3..večina ih se štela na 3/4,1,1,5 obrtaj ...probaj ju dotegnut do kraja i onda otpustit za 1 obrtaj i zavrni vijal za štelanje ler gasa tako da se kvačilo uključi..drži još pun gas i dok se zagrije moralo bi doči do trokiranja motora..opet onaj šarafič okreni da prestanje trokiranje i pusti gas i odvrči šaraf za ler gas tak dugo dok se kvačilo ne isključi...i morala bi ona paliti bez problema..ili ako opče nebude upalila na 1 zavrtanj onog šarafa probaj još više odvrnuti dok ju nebudeš mogao upaliti i onda štelaj po onome kaj sam napisal...tak i ja štelam i nikad problema..npr. husquarna 61 ff se štela na 3/4 obrtaja,stihl 061 av na 1 i pol..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: mehanička radionica za pile

5 okreta je sigurno ekstrem. On mora toliko odvrtat vijak jer mu motor ne može ussisat dovoljno zraka pa sa time niti napraviti podtlak da usiše gorivo. I dalje sumnjam na lamele.:(think):
 

marioxx25

Novi član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
6
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav svima na forumu,imam stihl 064 i trebao bi za nju komplet kučište jer je ovo več par
puta vareno i sad je opet sve ispucalo.Isplati li se uopče kupovat drugo kučište i sve preslagivat?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

koji dio kucista ti je puko?
Kaj se desilo da je puklo?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: mehanička radionica za pile

-ima li tko kakvo iskustvo sa uljnom pumpom na Stihl 260,,
-malo baca malo ne baca radi kako hoće,, oprao sam sve i očistio sa benzinom skinuo dolje pumpu i utvrdio da nema graničnik t.j. da se šarafić kojim se regulira protok može vrtiti u krug, na njegovom vrhu je ekcentična bradavica u koju udara osovinica od pogona sa radilice, pumpu sam isto oprao i ispirio a šta se događa sa njom nemam pojma osim da ću morati vjerovatno kupiti novu cca oko 350 kn
- pila je 2004.g. i navodno nije puno radila, kupio sam je polovnu rashodovanu od HŠ, pali i radi bez problema, srečom imam na njoj kratku vodilicu (32cm) pa ne stvara opet tolike probleme ali moram na to paziti,, kada ne baca ulje okrenem malo taj šarafić za regulaciju i opet krene i tako u krug se naganjamo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: mehanička radionica za pile

Pa možda ti se od vibracije sam pomijera
 

Najnoviji postovi

Na vrh