• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: mehanička radionica za pile

hvala na odgovoru,,a da te pitam za misljenje,,ima dvje pile husky365 i stil044 te su mi za sjec debela drva i piliti na furke,a imam i jednu novu mal stil ms180 to mi je za krosnju...a sada bi uzeo neku srednju za malo tanja drva koja su velka za 180 a mala za ove dvije...imao sam i husky353 ali nazalos pala mi je sa prikolice i negdje zavrsila

husqvarna 359 ti je za to imam i nju ali ona slabo radi nemože doći na red ali se je naradila stara je 4 god napravila je neznam ni ja koliko ali jako punooooooooooooo:icon_pray:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

husqvarna 359 ti je za to imam i nju ali ona slabo radi nemože doći na red ali se je naradila stara je 4 god napravila je neznam ni ja koliko ali jako punooooooooooooo:icon_pray:

cuo sam od ljudi koji se bave ovdje kod mene drvima da je ta dobra i izdrzljiva motorka,,,,ja mislim uzet neku polovnu husky 44,,55 ili od stila 027,,,,naravno ako nadjem da je u dobrom stanju
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

forumasi dali itko zna ista o husqvarni 44...nasao sam jednu u dobrom sta nju,ispravna za 100eura dali je to puno za takvu pilu...pozzzz
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Re: mehanička radionica za pile

forumasi dali itko zna ista o husqvarni 44...nasao sam jednu u dobrom sta nju,ispravna za 100eura dali je to puno za takvu pilu...pozzzz

Model 44 ti je na ovim prostorima prilična egzotika, zadnja serija tih pila je još iz kraja 80-ih, pa računaj da bi moglo biti problema s dijelovima ako će trebati nešto mijenjati. Ta pila je specifična i nema baš previše dodirnih točaka s drugim Husqvarninim modelima.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

hvala puno,,, a dali znas koliko ima kilovata ili ks
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Re: mehanička radionica za pile

hvala puno,,, a dali znas koliko ima kilovata ili ks

Nemam nažalost točan podatak o snazi, ali Husqvarnin sustav označavanja pila nekada je bio - oznaka modela predstavlja kubikažu motora. Pogledao sam i u katalog, promjer klipa je 42mm, a njihove pile kubikaže oko 45cm3 i tog promjera klipa imale su snagu od 3 KS.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ima 2.8 ks i preporučam da bježiš od toga, jer kao što je kolega gore rekao, dijelova za to nema.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

e hvala puno na odgovorima,,nastavit cu traziti dalje..a da vas pitam imam na svojoj husqvarni 365 mac 43cm i lanac od 32 zuba,,dali moze na nju ici jos kraci mac i kraci lanac jer mi nije potrebno tako dugacak ,,a na stihl 044 imam 45cm mac pa sa njom rezem sve sto je deblje
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: mehanička radionica za pile

naravno da može, krača vodilica krači lanac, manje zuba na ms 260 imam vodilicu 32 cm jer ju koristim samo za granje i krošnju a kada sam ja kupovao nudili su mi 37 ili 40 cm ne sječam se točno kao "to je tvorničko",, ali nisam popušio tu priču jer znam za šta mi treba
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

aha a kod mene je na husky tvornicka 45cm 34 zuba ,pa sam ja stavio 43cm 32 zuba al cu jos skratiti naj vjerovatnije
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: mehanička radionica za pile

Društvo trebam pomoć!!! Kupio sam motornu pilu stihl 034 i moram barem 6-7 puta povući da upali dok je pod čokom i onda kad ulovi nije mi kao moja 044 da se pod čokom malo javi,nakon toga prebacim na pola čoka i odmah upali ova 034 kad ulovi odmah puni gas i vrti se lanac... ,nakon toga pali kao mina dok je ugrijana lovi odmah čim potegneš špagu ,gledao sam klip i cilindar izgledaju mi Ok,a i u radu je odlična ne gubi snagu niti se ne gasi kad se ugrije muči me samo 1.paljenje dok je hladna ... U čemu bi mogao biti problem ,ako je netko imao slučajno ovakav slučaj?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

to je i normalno paljenje. dok povuce gorivo posle duzeg stajanja. ako sve radi kako treba ko sto kazes nepipaj nista. komsija mi ima takvu i isto tako se ponasala a u ekstra staju bila. malte ne nova
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Sve je to OK, nemaš brige. Fora je ta da kad se gorivo ohladi, smanji mu se volumen i onda praktično povuče dio goriva iz crijeva i samog rasplinjača, te onda zavisi od konstrukcije membrane i samog rasplinjača kolko će joj tebati da sastavi, i kako će pri samom startu reagirati.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: mehanička radionica za pile

Ok hvala !! Mislio sam da je nešto do karburatora ,jer nema isti način paljenja kao ms 440...Dali bi se možda na ovu vrstu karburatora dala ugradit pumpica ,možda nebi trebalo toliko potezat špagu?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

nista ti netreba. one su takve i to su jako dobre serije testera. da je meni naci tu stariju 034 nebih razmisljao da kupim. pojesce ona svaku MS u dugotrajnosti. samo normalno odrzavanje i teraj u rad
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: mehanička radionica za pile

nista ti netreba. one su takve i to su jako dobre serije testera. da je meni naci tu stariju 034 nebih razmisljao da kupim. pojesce ona svaku MS u dugotrajnosti. samo normalno odrzavanje i teraj u rad

odlična je donio mi je susjed iz njemačke nije bila velika cijena tako da mi nije bilo žao kupit ako je lošija ... Ali ako je to normalno paljenje to je onda OK... Inače kao što sam rekao poslije pali kao mina i radi bez ikakvih problema...
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Re: mehanička radionica za pile

e hvala puno na odgovorima,,nastavit cu traziti dalje..a da vas pitam imam na svojoj husqvarni 365 mac 43cm i lanac od 32 zuba,,dali moze na nju ici jos kraci mac i kraci lanac jer mi nije potrebno tako dugacak ,,a na stihl 044 imam 45cm mac pa sa njom rezem sve sto je deblje

Najkraća originalna Husqvarnina vodilica za 365-icu je od 15", dakle 38 cm i s njom se koristi lanac od 28 zuba. Inače je zanimljivo da se za švedsko tržište vodilice te duljine serijski stavljaju i na puno jače pile tipa 390XP. Oni doduše u Skandinaviji imaju specifičnu situaciju gdje imaju crnogorična stabla koja uglavnom nisu nekog velikog promjera pa im je ta duljina dovoljna. Zbog manjih gubitaka prijenosa i manjeg trenja uvijek je bolje koristiti kraću vodilicu, pila će biti brža, ali naravno duljinu koja još uvijek zadovoljava za posao koji se obavlja.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Re: mehanička radionica za pile

hvala puno na odgovorima,,,danas sam uzeo od 43cm,,jer imam 2 lanca za tu vodilicu,,,kasnije cu uzimati taj manji
 

Najnoviji postovi

Na vrh