• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serija 4400 SISU

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Ne idem tako cesto gore, ali svakako cu baciti oko ako budem isao tamo...
 
P

Picek

Guest
krx pozega kaže:
Oko 30000 eura,98ks...moj je 32500 ali sajamski(ako to ima uopče kakve veze)sa svom opremom osim kompresora eto i prednjeg hidraulika kojeg ni neznam da ugrađuju..never main...traktor je zakon za te pare ima tu jedan kod mene koji ga je dotero prije dva mjeseca...dečki moji klasu bolji od agrofarma za te pare zbilja, budem ja svog posliko i naravno istestiro
ako si uzeo klimu onda kompresor nisi niti mogao uzeti..
s obzirom da je to Finski traktor odnosno ekvivalent Valtrinoj A seriji onda ne možeš imati i klimu i zračni kompresor zajedno..
 
R

robert

Guest
krx,hoces reci da sa svom opremom osim kompresora i hidrulika dodje 32500e. mjenjac do 50 kmh,EHR,komande podizanja hidraulika i kardana na blatobranima,dodatno sjedalo,koliko si radni svjetala narucio,jel imas sva tri izvoda kardana?zasto nisi narucio kompresor?
picek kako to da valtru ne mozes naruciti sa klimom i kompresorom zejedno??to nema smisla. :?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da picek to prvi puta čujem da ne možeš i klimu i kompresor. To je kao i Niva ili klima ili vitlo biraj
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
picek kako to da valtru ne mozes naruciti sa klimom i kompresorom zejedno??to nema smisla. :?
premalo je mjesta pod poklopcem motora za oboje i može iči ili jedno ili drugo...
i zadovoljavajuče rješenje da bi i jedno i drugo radilo normalno ne postoji..
neki proizvođači imaju istu stvar samo što onda stavljaju "lažnu" klimu nazovimo je tako, odnosno stave pod krov neko sranje koje bi kakti trebalo biti klima a s klimom nema nikakve veze..
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT , na koje proizvođače misliš odnosno koje traktore ?
Ja na Hurlimanu imam klimu pod krovom i radi dobro več više od 3 godine , da li si na takvu klimu mislio ?
 
K

krx pozega

Guest
Moj roberte pa nije to ferrari...ima zračni sic..dodatno neko malo sjedalo..EHRni ne ugrađuju...komande hidraulika ni ne ugrađuju navodno da je to kao za njemačko tržište a švabo to neče,takvu su mi spiku prodali...ima još klimu,4 izvoda hidraulika,elektrohidraulička prednja vuča te mjenjanje bez kvačila vjerojatno samo dvije brzine pošto je 12+12 grupe brzina..dobio sam još eto i hidrauličnu top link polugu..navodno i radio,prednje utege,digitalnu kontrolnu ploču...ipak je to 300000 kuna sa PDV...budem ga poslikao cijelog kad ga dovezem Mario budeš onda ocijenio...ma ja sam prezadovoljan za te pare nisam našao ništa bolje na tržištu,a kupujem traktor intezivno godinu dana...ipak je to moj prvi novi traktor :p 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Picek tetak ima JD 5510 ima i klimu ( ne nekakvi vetilator nego klimu) i kompresor. A vidio sam i JD 6900 sa istim
 
R

robert

Guest
zvona,pa svaki traktor ima i klimu i kompresor.bit ce jedino da valtra nema
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I traktori iz SDF grupacije imaju i klimu i kompresor , znam za veče modele iznad 100, Ratarko za manje neznam!
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Picek - PMT , na koje proizvođače misliš odnosno koje traktore ?
Ja na Hurlimanu imam klimu pod krovom i radi dobro več više od 3 godine , da li si na takvu klimu mislio ?
traktori talijanskih proizvođača to rade...
inače da nebi mislili da je to problem kod svake Valtre, to je samo kod najmanje A serije..
dakle 75,88 i 98 KS traktori..
kod N, T i S serije naravno da je moguče i jedno i drugo..
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
zvona,pa svaki traktor ima i klimu i kompresor.bit ce jedino da valtra nema
ponekad je izgleda bolje muljati i lagati seljaka pa mu prodati muda pod bubrege i reči za klimu da je nešto što nije nego otvoreno reči da se neče ugrađivati nešto što nije klima.. :roll:
roberte još jednom provjeri dali doista svaki traktor ima i klimu i kompresor..
a što se tiče Valtrinih traktora, blizu si Lovasa pa odi i sam provjeriti kako izgleda i radi Valtra s klimom :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Po meni je bolje i ta lažna klima nego bez klime .
U svakom slučaju na traktoru do 100 KS mi treba i klima i kompresor pa ako ne ide drugačije ...

Kako sam več rekao meni moja lažna klima radi dobro i za ljetnih mjeseci , traktor je tri i pol godine star .
 
R

robert

Guest
buduci mislim uzet traktor iz cnh grupe znam da svi imaju kompresor i klimu kod ventilatora naprijed,pokretanu remenicom.ne znam kako bi se drugacije klima mogla pokretat?elektromotor,ili?znam da su u lovasu valtre i da dobro rade,preko zime ih ukljuce na struju,svaka ima svoju uticnicu,al nije mi lovas bas blizu.35km :wink:
 
P

Picek

Guest
abrkili kaže:
uključe ih na struju?nije mi jasno? :?
u Finskoj su ti temperature zimi i do -35..
stoga Valtra traktori imaju mogučnost da ih se priključi na struju i onda grijač grije motor..
 
R

robert

Guest
abrkili,to ti je dodatna oprema.manje -vise svi veliki proizvodjaci to imaju,samo kod nas se to ne narucuje-uglavnom.
 
B

Bobo

Guest
To sam prvi puta vidio na MF-u 4255. Kad sam covijeka pitao, rekao mi je da ni on za to nije znao, tek da su mu kasnije rekli sto je to.

Kad po zimi ide bilo sto raditi, redosljed njegovih operacija je: Ustajanje, pisanje, ustekavanje traktora, dorucak i pokret. Kabina mu zagrijana na 23-25 °C i motor je na radnoj temeraturi, te pali ko mina i na najnizim temperaturama...
 
Na vrh