• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serija 4400 SISU

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
J

japa

Guest
Obrisan neispravan link.

Å to kažete na ove ponude? Čini mi se vrlo povoljno. Danas sam provjerio cijenu u Agronisu u Vukovaru, i ovaj MF 5465 je 54 600 eura. Inače radi se o novim strojevima, a ponuda je iz Austro Diesela u Austriji.Oni slave 25 godina firme, pa mislim da su cijene upravo zbog toga jeftinije
 
R

Ratarko

Guest
To je cijena sa PDV-om , jeli tako ?
Napiši šta ima od opreme , bitno je za analizu.

Ako smijem pitati čemu toliki interes za MF traktorima , makar ovdje na forumu ?
Å to ti osobno vidiš u njemu a da niti jedan drugi to nema ili da je kod MF-a to malo bolje ?
Ako se radi o ljubavi prema crvenim traktorima onda ok ako je tako ali niti to ne znam ?
 
J

japa

Guest
Ratarko kaže:
To je cijena sa PDV-om , jeli tako ?
Napiši šta ima od opreme , bitno je za analizu.

Ako smijem pitati čemu toliki interes za MF traktorima , makar ovdje na forumu ?
Å to ti osobno vidiš u njemu a da niti jedan drugi to nema ili da je kod MF-a to malo bolje ?
Ako se radi o ljubavi prema crvenim traktorima onda ok ako je tako ali niti to ne znam ?

Cijene su sa PDV-om, a neznam što točno ima od opreme, ali na slici se vidi da između ostalog ima klimu, uostalom nije ni bitno jer je 5465 sa osnovnom opremom u Agronisu 8000 eura skuplji, pa da je ovaj u Austriji i osnovni model u što sumnjam, opet se isplati njega uzeti jer je 8000 eura jeftiniji.

Interes za MF je kod mene oduvijek, pošto več imam MF doma, doduše stariji, ali ipak je MF i zadovoljan sam s njime. Å to ja osobno vidim u MF-u? Ovaj 5465 ima puno nižu cijenu od konkurencije, npr. počevšio od Claas Ares, pa nadalje. A u kvalitetu ne sumnjam, dapače!
 
R

Ratarko

Guest
Å teta što ne znaš cijelu spacifikaciju traktora , mislio sam da si več dobio konkretnu ponudu , onda bi sve bilo crno na bijelo .

Po mojem bi trebao tražiti ponudu da znaš što kupuješ ovako je malo teško reči da li je nešto neftinije ili skuplje u odnosu na neki drugi traktor .

Ako se ne ljutiš evo savjet , ne moraš ga uopče poslušati .
Pitaj da ti Picek PMT složi jednu ponudu za Deutz 130 KS traktor .
Obavezno da ti uračuna super turbo popust plus rabat jer ga znamo imenom i prezimenom pa ga možemo tražit :wink: :lol: :wink:

Kada bi imao takvu ponudu Deutz traktora uvijek pokraj sebe ( ne moraš ga kupiti ) onda bi ti bilo lakše odlučiti koliko je dobar taj MF traktor. Inače Deutz bi bio moj izbor ako samo možeš navuči lovu , sve ima i može bolje od Masseya .
 
J

japa

Guest
Ratarko kaže:
Å teta što ne znaš cijelu spacifikaciju traktora , mislio sam da si več dobio konkretnu ponudu , onda bi sve bilo crno na bijelo .

Po mojem bi trebao tražiti ponudu da znaš što kupuješ ovako je malo teško reči da li je nešto neftinije ili skuplje u odnosu na neki drugi traktor .

Ako se ne ljutiš evo savjet , ne moraš ga uopče poslušati .
Pitaj da ti Picek PMT složi jednu ponudu za Deutz 130 KS traktor .
Obavezno da ti uračuna super turbo popust plus rabat jer ga znamo imenom i prezimenom pa ga možemo tražit :wink: :lol: :wink:

Kada bi imao takvu ponudu Deutz traktora uvijek pokraj sebe ( ne moraš ga kupiti ) onda bi ti bilo lakše odlučiti koliko je dobar taj MF traktor. Inače Deutz bi bio moj izbor ako samo možeš navuči lovu , sve ima i može bolje od Masseya .

pa da imaš pravo da Deutz može sve što i Massey, ali baš zato me privukla ova ponuda jer je Deutz skuplji a uz to MF je MF, a Deutz je samo Deutz-u mojim očima. A o izgledu traktora da ne govorimo.(Moje mišljenje)
 
R

Ratarko

Guest
Uvažavam mišljenje , naravno .
Ja bih tvoju izjavu samo okrenuo i rekao Deutz je Deutz a MF je samo MF :D

Nakon što sam kupio MF traktor mislim da imam pravo na takvo mišljenje .

Točno se zna gdje daješ svaku kunu više na Deutz traktoru u odnosu na MF traktor i svaka vrijedi .
Deutz te klase ima sve bolje od MF-a ali doslovno sve , gledajuči na karakteristike motora , mjenjača ili pak hidraulika ( molim da mi netko dokaže suprotno ) .
Nikada nije bilo bolje ono što je jeftinije pa ni danas .
Druga stvar je naša kupovna moč o tome ne govorim , govori o onoj izjavi gore da je Deutz bolji traktor.
 
K

krx pozega

Guest
Epa zato prijatelju Ratarko nemoj loše o Valtri mislit jer da gazda AGCOA nije svjestan da je perkins prošlost ne bi posegnuo za tim finskim motorima...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Epa zato prijatelju Ratarko nemoj loše o Valtri mislit jer da gazda AGCOA nije svjestan da je perkins prošlost ne bi posegnuo za tim finskim motorima...

Valtra je sigurno dobar traktor ali neka ju vozi netko drugi ja neču 8)
Nema motora do Deutza , šasije do John Deere-ove , mjenjača Fendt-ova , hidraulika MF-ova , kabine Fendt-ove ... ETO TI MOJ IDEALNI TRAKTOR :lol:

Več bi ti sada mogao reči svoje mišljenje o SISU motoru koji je u mom MF-u ali neču , još ču se malo strpiti .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Nema motora do Deutza , šasije do John Deere-ove , mjenjača Fendt-ova , hidraulika MF-ova , kabine Fendt-ove ... ETO TI MOJ IDEALNI TRAKTOR :lol:

A na drugoj temi si reko da je deutz hidraulika bolja i trazio si da ti netko da argumente da nije tako...

Mozda sam krivo procitao, ali znam da me ovo sad iznenadilo...

Sto je za reci?
 
R

Ratarko

Guest
Mislio sam napisati Deutz hidraulika ali morao sam staviti nešto i od MF-a jer sam ga kupio :lol: . Naravno da je Deutz hidraulik bolji .

Odošmo opet od teme ...
Tema je o MF-u a ne Deutzu ali da se nadovežem nekako na to evo pogledaj ovaj MF što je japa rekao da bi ga kupio i onda usporedi hidraulik u Deutz-u od 120-130 KS. Nebo i zemlja .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
Mislio sam napisati Deutz hidraulika ali morao sam staviti nešto i od MF-a jer sam ga kupio :lol: . Naravno da je Deutz hidraulik bolji .

Odošmo opet od teme ...
Tema je o MF-u a ne Deutzu ali da se nadovežem nekako na to evo pogledaj ovaj MF što je japa rekao da bi ga kupio i onda usporedi hidraulik u Deutz-u od 120-130 KS. Nebo i zemlja .

Ja osobno volim Deutz i traktore iz SDF grupacije, ali mislim ipak da je MF bolji po mjenjaču, i sam si rekao da Deutz TTV troši više od onog s običnim mjenjačem, Deutz TTV ide 50 km/h kod 2200 okretaja - što je totalno glupo.
SDF tratkori zaostaju po mjenjačima - po mojem mišljenju - jedino što modeli do 100 ks imaju puno brzina , moj Lambo ima 60+60!
Ratarko, po čemu je bolji po tvojem Deutz mjenjač - mislim ZF jer Deutz nema svoje mjenjače?
 
K

krx pozega

Guest
Bravo Bobo taman sam mu htio reči da je počeo malo seruckat...sigurno nije dugo ništa bilo..ma dođi ti nama prijatelju u Požegu načemo mi tebi nešto :wink: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Mario govorio sam o ovome modelu MF-a što je japa pitao za mišljenje i o konkurentu iz Deutza , Agrotron 120 . Nitko nije spominjao TTV .

ZF mjenjači su bolji od MF-ovih , uvijek su bili .
Massey je i došao na loš glas prijašnjih godina upravo zbog lošeg mjenjača .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Daj reci zašto nisi zadovoljan motorom od MF-a, več sam se bio uvjerio da je bolji od Deutz-a?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Daj reci zašto nisi zadovoljan motorom od MF-a, več sam se bio uvjerio da je bolji od Deutz-a?

Neču , prerano je još , tek sam napravio 60 sati .
Pusti još malo da mi se sumje potvrde pa ču reči kako stvari stoje .
Nakon obrade strnjaka bi sve trebalo biti jasno , makar meni a zašto si ti mislio da je SISU bolji od Deutza , ne znam .
 
B

Bobo

Guest
Ma, on je radio citav svoj vijek na nekom tamo "torpedu" i sad kad je napokon kupio traktor, njemu je nesto sumnjivo sto tako dobro ide, pa se vjerovatno boji da nece dugo... Ratarko, samo ga deri po gasu, i zaorat ce svaki torpedo na koji naidje.

Ne boj se, znam sto je izaci iz torpeda i sjesti u traktor ;)
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Kako si zadovoljan motorom od Hurlimana?

Ti baš svašta pitaš u jednoj temi .
Zadovoljan sam , ne troši ulje , pali kao osobni automobil , vuče dobro nakon 1300 okretaja , goriva ne troši puno , ne kvari se nikako do sada , mala buka u kabini , rado se vrti i preko 2000 okretaja ...
Dobar motor a svi su mi govorili kupio si Talijansko sranje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh