• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
333
Re: MF 3080

Dobar traktor,i dobrati je ova kombinacija,samo jel mora tako da se vrti u zuto polje :roll:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

Ah jbg----uglavnom ga vrtim na 21-2200.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

pa radim inače na normalnih 2000-2300 okretaja dakle oranje, rotodrljača. baliram na 2000 okretaja, za sve lakše strojeve radim na 750 na laganom gasu. po cesti ga držim neki 2500-2600.
samo kažem da ide i do 2800, znači kazaljka skroz do kraja ide, al ako vozim balirku iza onda jako skače ili recimo bilo kaj jel je to prebrzo a ima i graba na cesti. ;)
udobniji je za voziti bez utovarivača, a kad je utovarivač osječa neravnine na cesti. sreča na grameru se sjedi :D
prvo prilikom ču slikati da ide do 2800 bez problema.

a što se potrošnje tiče neznam kako vaši ali moj nije pretjeran potrošač.
vrlo mala razlika je dali orem ili se vozim s traktorom bez opterečenja po cesti.
inače rezervar je 120 litara danas mjeteno i nejde više da je neznam kak. i recimo s punim tankom mogu komotno odraditi 35 radnih sati. a vi preračunajte. a to uključuje oranje rotiranje i baliranje s rolo i naravno transport. jer sve ostale lagane poslove rade manji traktori. i još osim ove godine je cjelu godinu kosio jer je dobio veču kosu.
bez da mi se rezerva upalila. znači još bi bilo kakvih tolerancija za rad.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: MF 3080

Nešto ti račun neštima, 35 sati sa 120 lit ??? Taj traktor ore jutro za sat vremena.Zar ti uzoreš 35 jutara sa 120 lit ?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

120L?? nemoguce,kod mene stane 170litara.-->kako si ti mjerio litre?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

točio kante na benzinskoj i točio ravno na 30 litara u svaku kantu. bio je skoro do rezerve i nalijao sam mu 3x30 litara i još je stalo 20 i faljelo nešto sitno do čepa.
štima štima računica. mjereno ovu jesen. 35 traktorskih radnih sati mogu napraviti s punim tankom neodređen posao. nikad nisam tolko orao u komadu da bi mu na to mogao izmjeriti, ali je balirao ,rotirao ,i orao s istim tankom i zapisao sam rh. kad sam ga tankirao i tolko može rh napraviti s punim tankom.
jer s obzirom na učinak i svoju snagu koju daje meni je to jako mala potrošnja.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

Kako onda kod mene stane 170 L ??
Nije mi jasno....
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

zsolin kaže:
Kako onda kod mene stane 170 L ??
Nije mi jasno....
neznam. eto kod mene više od 120 nemože stati. moj je manji rezervar. i na konedati piše da bi moralo biti 170 al nije.
isto tako piše na konedati da bi mf 698 trebao imati sveukupno 140 litara, a tu dva poznanika koja imaju 698 imaju 2 tanka koji se prelijevaju po 100 litara što će reči 200l sveukupno. možda je na mojem manji rezervar ili tak nešto ili su ga nekad davno promjenili za manjeg jer je moj mf imao uske gume prije. pa sam ja promjenio felge zadnje za šire i stavio mu nove gume
 
M

MF3095

Guest
Re: MF 3080

Lp.Moze,da je tako kazes bilo skoro,do rezerve,a rezerva ti je negde 50l,i natankao si 120,plus 50l,je 170.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

nikad mi nije se upalila rezerva kako je kod mene več 6 godinu. kad dođe do rezerve i zna nekad zablinkat na neravnom al dođe do crvenog ja ga onda punog tankam pod ključ i perem dalje. a prije dok nije bilo ključa potrošnja je bila itekolko veča. pa smo jdamput posumnjali jer nisu bili baš temeljiti pa smo otkrili i kupili čep s ključem i sad nema greške
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

Kikic koliko ti pise u prometnoj da ima ccm?
Meni pise 5987,a npr gledam na konedata 3080 bi trebao imati 5797.
Znaci 200ccm vise--i prema konedata bi to ispalo: Max. power hp DIN/rpm 115/2200

Morat cu bas pogledati koji mi je tip motora. Gdje se nalazi ta plocica?Znam da imam neku na pumpi a dalje nemam pojma.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: MF 3080

Pogledaj u temi MF 3120 imaš sliku gde je na mom .Prva slika motora pa iza one ploče kod pumpe visokog pritiska(Vidi se samo kraj pločice)
 
B

Bobo

Guest
Re: MF 3080

zsolin, ti zbilja imas neki cudan traktor kako se meni cini...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: MF 3080

zsolin, meni se čini da je netko krivu naljepnicu naljepio na tvoj traktor, meni to više vuče na kirajevog 3120 nego na obični 3080 kakvog ima kikić :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch

trebalo bi to malo podrobnije usporedit, možda bi se došlo do nekih čudnih otkrića u vezi tvog mf-a :mrgreen:
mislim daje već bila neka rasprava tu na forumu u vezi tvog 3080 :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

rasprava je bila, ali bez ikakvog zakljucka.. tj zakljucak je bio da je traktor cudan :mrgreen:
hauba je od serije 36xx ali nemoze se nista rec dok ne iskopa neku plocicu na motoru ili bilo gdje drugdje sa nekim podacima..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

tibor88 kaže:
rasprava je bila, ali bez ikakvog zakljucka.. tj zakljucak je bio da je traktor cudan :mrgreen:
hauba je od serije 36xx ali nemoze se nista rec dok ne iskopa neku plocicu na motoru ili bilo gdje drugdje sa nekim podacima..
tako je. slažem se.
od kiraja 3120 je pomodelu isti konstrukcijski traktor ista dužina kao i moj skoro sve samo što je njegov jači motor od mojeg
dok sam ja neki dan bio u u mf-3690, stari moj to je nebo i zemlja razlika između 3080 i linije kakvog ima zsolin. duža hauba šlapice na nogama ogromne puno višlji robusniji ali i 180 ks motor. dok su serije 30xx i 31xx skoro iste samo su krači od 3050-3070 dok su od 3080 do 31xx jednako dugački samo može varirati u visini radi dimenzije guma al identični su dok su serije 36xx pa na dalje duži samo je osovinski razmak ostao isti al duži u konstrukciji i robusniji.
prije nek sam kupio 3080 naišao sam na 3115 koji je bio ma ko bombonček. male niske široke gume 115 ks traktor 1994 godina ma nisam imao riječi primjedbe gdi bi čovjeku mogao skinut cijenu imao je originalnih 2000 rh od prvog gazde. i bi nebi kaj če nam tak veliki traktor i odustali i kad smo našli mojeg 3080 kad smo vidli da je višlji od onog 3115 samo radi guma i da su modeli s niskim gumam bili naručeni modeli lupali smo glavom u zid :madmana: :madmana: :madmana: a bio skoro iste novce kao i moj 3080 al u puno boljem stanju s 3 puta manje rh.
al kaj je tu je uvjek neko nekad zezne al ovo je bio stvarno promašen slučaj kaj ga nisam uzeo.
@ zsolin .....najbolje pogledat na pločici oznake motora koji je broj tako je najlakše saznati
evo danas sam se malo zagrijavao s mf-om dok je padao s njeg prije nek sam utovarivač zakapčio pa sam se malo provozao pun gas pa da vidite da ide do 28 na mom mf-u, samo što skače ko jarac traktor pošto su se gume slegle jer je duže stajal na jednom mjestu
62c98674.jpg
 
M

meyconi

Guest
Re: MF 3080

Dali zna neko gde moze da se kupi EHR za kontrolu hidraulike i koja je cena odokativno u eurima?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

pa što ti se odgodilo da trebaš cjelu kontrolu od ehr.
neznam kolko bi došla ali vjerojatno malo paprenije.
mogo bi pitat u traktor servis u križevcima oni bi to mogli nabaviti. ako bi mogli samo to je več veči problem.
ispod nekih nekoliko tisuča kuna ne računaj. pošto je to mf
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

Cjeli ta"konzola"??
Par tisuca kuna?
nevjerujem...to ispod 10000kn nije.
I nevjerujem da trebas to sve,jer nije se valjda sve sjb??


Kikic pogledat cu za broj motora....
Ja sam danas orao i gledao kod mene isto ima do kraja okretaja znaci 2780 tako otprilike :)


A sada sto se tice konstrukcije mog mf-a,,
Da drugacija je maska ali ipak kada pogledas mf 36xx i moga vidi se razlika.
Neznam ali ja mislim da je moj mf 3080 ali nekako mi nije jasno kako 100ks moze biti toliko jako,i kako npr moj ima 5500kg a inace su 4500kg.
Isto tako sam negdje procitao da neko misli da je moj mf "trom" posto je tezak ali definitivno nije.
Neznam sto jos reci,
kikic zaleti se do mene pa da ih usporedimo?
 
Na vrh