• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

baota kaže:
taj se traktor neforsira puno u radu imamo rotodrljacu od 2,5 metara i vuce plugove VN 3X12 zemlja je onako ima je svih tipova ali uopce mu nije tesko za vuci negrije radi normalno ne dimi nije bucan jako je udoban traktor ima turbinu samo zvizdi ,a neznam citao sam da kao nemogu ici vise od 30 koji su valjda proizvedeni u fra ,ali ovaj leti traktor je stvarno brz neznam dali je do guma a sigurno je sto ima vece tockove i taman mu stoje i za pogledati za 10 ,
Sto se mjenjaca tice ima 2 rucke desna je naprijed nazad samo za to sluzi a na lijevoj su 4 brzine 1,2,3,4 i sa strane powershift dugme i skroz lijevo kada se povuce su spore mjenjac mu je isto sto se mene tice za 10 ali sa ovim powershiftom traktor je stvarno brz :!: za transporta pravi i sto je najbitnije jako je dobro izoliran nije bucan i udoban ,ja sam trenutno jako daleko od kuce ali za mjere nemas brige budes ih dobio ,a sto ce tice guma jako su dobre kao i cjena .reci mi gdje bih mogao kupiti u hr frontlader to jest prednji utovativac ali da je jak i kvalitetan :?: imam ja sam vidio na jednom mf serije 30 prednji hidraulik ali je rijetkost; slikan je isto u svicarskoj:!:

ajd molim te samo visinu mi izmjeriš od poda do vrha gume i kolko te fulda izašla prednja dali je rdialna ili nije?
 
B

baota

Guest
Re: MF 3080

ok nema problema moram samo nazvati brata posto sam ja trenutno jako daleko od kuce..da gume su radijalne imas na slici i predvidjene su za traktore do 6 tona inace zadji model Fuldinog proizvoda visoka klasa gume 13 -6 -R28 dodje 450 eura aa 16-9-R38 760 eura komad sa PDV-om..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
mf 3080

kako se moze promjeniti pumpa hidraulika na 3080 ,da li treba skidati kabinu i poloviti ga ? POMAGAJTE danas mi stala sva hidraulika nema pritiska nista.
 
M

MF3095

Guest
Re: mf 3080

Lp.Na desnoj strani imaš poklopac na getribi,ako gledaš od pozadi naprijet traktor.Skineš poklopac,skineš sve lajtunge,i na tom poklopcu je punpa.Punpu trebaš stavit novo jer se stara neda popravit.Punpa ti košta negdje oko 700€ sa pdv.To kod nas u sloveniji,trebaš isto promjeniti sve O rinke.Lp. mladen
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: mf 3080

ipak su pumpe ispravne ,ima dvje zupcaste tandemke nego ne vrti se osovina sto ih pokrece
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: MF 3080

Ovako. Na mojem 3065 popravili ono što nisu radile radne brzine. Stvar je bila da su pukle one podloške na vilici mjenjača. Majku mu, jedna košta 450 kn, a nemaš je šta vidjeti. 5x1 cm 6 mm debljine. Usput smo promjenili lamelu, jer je stara izgledala pri kraju i mjenjali smo komplet gumice na cilindru kvačila i oba cilindra kočnice. Oni odmah kod pedala. Sad se javio nekakav glupi problem. Traktor u leru ne odvaja, kvačilo jednostavno propadne. Mora biti na 1200 obrtaja da bi pedala bila normalne tvrdoće. Jel tko zna u čemu je kvaka :scratch :scratch.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

ako ti je samo u tome bio problem, onda si dobro i prosao ;)
a sta se kvacila tice, i kod mene je bio slican problem (opet :roll: )
kvacilo je propadalo pa smo mjenjali gumice na cilindru i jos sto cuda izvodili da bi se na kraju ustanovilo da je na lajtungu metalnom bila rupica i tamo se zrak uvlacio u sistem..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

eh evo ja svog mf-a složio. dakle bio je problem mjenajo sam kuplung. stavio novu korpu, lamelu, ležaj, reparatur set gumica za cilindar potisnog ležaja, počistit dao zamašnjak i satavio novi semering da radilicu usput i sve bilo super. ja to sastavio kad najedamput počne curit ulje tam u polovici gdi je razdvaja. i ništa ja ploču dolje da vidim i eto problema. lajtung nekim čudom puko kojeg nisam ni taknuo i ajd imam sreče da se izvadit poprečke i ja to zakrpam ispitam sve super. stavim gore odzračim kuplung i krenem se vozit.
sve je super al vremenski kad se više koristi kuplung s vremenom počne sve niže odvajat i ja odzračim sistem ponovo opet ko bog i opet isto i svaki put mi istjera dok odzračivam zrak iz sistema.
dakle sve je novo sad i glavni kod pedale sam stavio nove gumice prošlu zimu i opet isto, al vidim da on propušta jer mi u kabinu kapne ulje dok koristim kuplung dakle. pošto su nove gumice ja mislim da je cilindar potrošen i da bi trebao stavit novog skupa s novim gumicama ili bi mogo biti neki drugi problem. s tim da na ler gasu ili večem gasu nema razlike. samo s vremenom dok koristim dulje vrijeme cilindar se to dogodi.
s tim da je dolje sve u redu ništa više ne pušta osim glavnog cilindra kod pedale. dal bi on bio problem al od kud tolki zrak u sistem dolazi onda :scratch :?: :?: :?:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: MF 3080

..ja.. kaže:
ako ti je samo u tome bio problem, onda si dobro i prosao ;)
a sta se kvacila tice, i kod mene je bio slican problem (opet :roll: )
kvacilo je propadalo pa smo mjenjali gumice na cilindru i jos sto cuda izvodili da bi se na kraju ustanovilo da je na lajtungu metalnom bila rupica i tamo se zrak uvlacio u sistem..
Da, manje više to je sve, ali je prića ipak zavrišila na 8.800,00 kn. Tak da nisam uopće jeftino prošao.
Ovo s kvačilom mi uopće nejde u glavu. Znalo mi se to dogoditi prošle zime, kad je traktor duže stajao i kad su curili svi cilindri, i kočnice i kvačila. Al sad su sve nove gumice u njima. Tad sam morao dobrano dugo pumpati kočnice i kvačilo da dobijem i jedno i drugo, al sad treba samo dignut obrtaje i pričekati par sekundi i kvačilo radi. Al kad spustim u ler gas, jednostavno ne odvaja.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: MF 3080

Rješen problem. Jednostavno nismo znalo ozračiti do kraja. Sjetio sam se susjeda da je on na poslu imao takav traktor sa simptomima svinjske gripe i on rješio problem za minutu. :oops:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

evo slika od prije malo više tjedan dana.
mf 3080 i izmjena kuplunga ležaja semeringa čiščenja zamašnjaka itd.
evo radova i kako je to izgledalo.
u pomoč je priskočio zetor 4511 radi vađenja konzola utovarivača
2abdc2ac.jpg
bc0de31c.jpg
bff5dca0.jpg

aeecd3d5.jpg
5de328cd.jpg
3fc7ae8b.jpg

7421a328.jpg


i ovako je izgledao test drugi dan :D
d9f8bce8.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: mf 3080

Zeko koji si ti?
vidim da si iz djakova...
ja isto imam 3080 i iz djakova sam.

Sta je problem,dali uopce nema tlaka ili?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

ovo je iz teme oranje, ali da to prebacim u pravu temu..

..ja.. kaže:
kikic, daj mi reci, do koliko se tvoj vrti?

kikic MF kaže:
nemam pojima ako nije vjerovat onim brojkama na njemu onda neznam. .


nisi me razumio. ne kazem da obrtaljka nije tocna, nego to sto ima skalu do 2800 ne znaci i da se moze motor vrtit toliko.

iako opet ni to ne mora biti tocno. na imt 560 koji smo prije imali je obrtaljka bila do 2400 ali je na cesti kazaljka uredno radila puni krug i lupala u granicnik koji je na 0 :blackeye
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

:D :D :D to je kod imt-a normalno. tak i moj 539 isto. :mrgreen:
ja neznam kolko se vrti motor okretaja imam skalu kao i ti.
orem na 22 negdje to mu najbolje odgovara
a na cesti ide skroz do 28 dolje a sad kolko je to okretaja neznam. dali ti znaš?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

jel ti mene zajebavas? :blackeye
znaci ide do 2800 okretaja. hm, malo mi je to puno.. kao sto rekoh, moj ide max do 2500.
ajde da vidim, mozda se javi jos netko od vlasnika serije 30xx
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

Moj se vrti do 2700okretaja ....

Neznam cemu ta rasprava o okretijima?lako se to poveca na pumpi...iako nije pametno.
Skoro uvijek radim na 2100-2200 ali nekada znam i na 2500-iako rijetko.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

cemu rasprava? cista znatizelja
a050.gif
da vidim do koliko drugi idu. pocelo je na temi oranje nakon moje snimke gdje traktor radi na 2200 pa je krenulo dalje..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: MF 3080

Moj se u oranju vrti na 19 i tu najmanje troši. Vrti se negdje do 25 ali to nikad ne koristim, rijetko kad do 22. Uvijek nastojim ne prelaziti 20 jer odmah raste potrošnja a učinak ostaje skoro isti. A sad, za brzinu po cesti... Stara narodna poslovica kaže "sporije stigneš dalje"
Meni je isto bilo čudno što traktor ima obrtomjer do 2800 okretaja, no valjda je to visokoturažni motor :mrgreen:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 3080

[youtube:3l264qa5]NawxQY_h280[/youtube:3l264qa5]

Evo viidi se da ga vrtim negdje na 2100-2200 i cak 2500-2600.
 
Na vrh