• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta
V

valtra_8550

Guest
Re: MF 3080

pa znas..moram i bit ljubomoran na takovog ljepotana...dobro bi nam dosao takav jedan mali,za neke odredene radnje.
ali sad sam cuo u kojoj ore pa nebi ga kupio ni za sta :lol: :lol: :lol:

budem dao masinu sa skipa na njega i ugradio mu klimu..e to je posao...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

valtro, rekao bi ti nesto, ali i djeca ovo citaju :lol:

mf je 70ak ks. spominju se razlicite snage, ali se krecu oko 70ks. koji konj vise ili manje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,203
Re: MF 3080

zekan7711 kaže:
:supz:
odlicno bas se sjaji
K'o pasja jajca ;) :lol:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

neznam bas da bi se mogle i da bi se to sta vidjelo. a bas da ga hocu spicanit, bilo bi tu posla. i kabinu cijelu i stakla posteno oprat, felge, gume dobro oprat i zacrnit..

tolko lud bas ipak nisam ;)

(valjda :blackeye )
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Re: MF 3080

Ja se bavim servisom elektronik boxa hidraulike na Maseyu,Fendtu..,ako nekom treba savet nek se javi.
 
B

baota

Guest
Re: MF 3080

kikic MF kaže:
pa svi su tu negdje al 3065 i 3070 nemaju turbo obični motori isti kao i na 3050 sam su nabrijani preko bosch pumpe i nekih gluposti.
a između 3070 i 3075t ti je jer ima 3075t turbo pa je zato jači i nešto malo je noviji dakle noviji motor od 3070 al ima turbo pa je jači.
pozdrav mi imamo mf 3065 S i valjda ima oko 90 ps na njemu su orginalne gume prednje 13.6.28 a zadnje 16.9.38 michelinke bile do neki dan sada su fulda ,ali traktor je puno veci od 3o50 ima turbinu samo zvizdi
.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: MF 3080

kako mislis veci? pa isti su po velicini..
ajde stavi koju sliku ovamo ako imas
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

28" naprijed i 38" otraga :shock: :shock: :shock: pa te dimenzije imam ja na 105 ks massey fegusonu 3080. daj ti slike tog traktora ipak da mi vidimo o čem je riječ. jesi siguran da nisu dimenzije 24" naprijed i 34" otraga. malo mu je teško za okretat te kotače ipak su oni za veliki traktor
 
B

baota

Guest
Re: MF 3080

pa eto ja ti kazem takav je dosao sa michelin gumama 13.6.28 i 16.9.38 prije 20 ak dana sam kupio na njega fuldu gume nove jer su michelinke bile dotrajale skroz.
imam slike stavit cu pa ces da vidis ,a nisam lud znam sta sam stavljao traktor je dosao iz svicarske :!:
 
B

baota

Guest
Re: MF 3080

evo jedva postavi ove slike majstore napatio sam se pravo kada bas nisam strucan
,mozda i jesu velike ali dobro stoje mislim da to nije nikakav problem za traktor jer ima dovoljno prostora na njega mi fale samo orginalni tegovi a i prednji hidraulik ako bi se gdje mogao kupiti
postavim uskoro slike i cjelog traktora jer sada nisam imao ove slike su stare oko 20 dana njih sam imao , ;) znas li ima li gdje prednji hidraulik za traktor ovaj ,da neko mozda prodaje :blackeye
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 3080

e prijatelju da znam za prednji hidraulik za takvu seriju 30xx več bih ga kupio i stavio na svojeg 3080.
to češ teško nač isto ko i ja, jer toga kod nas nema ni za lijek.
a dobor nemoj šizit odmah. znam da su na serije 3050 do 3070 stavljali naprijed 24" a otraga 34". al ovo prvi put vidim da su na 85 ks traktor stavili 28 " naprijed i 38" otraga. a dobro sam je on puno jači s manjim gumama, manji okretni krug i jači je al za veče gume brzinu manje i problem riješen. jedino je u trasportu onda ko metak brz al slabiji na pogonu od standardnog s 34" i 24". al kažem to se lako riješi s brzinom manje da se ne muči. usput koji imaš mjenjač 32x32 brzine ili 16x16 ili onu rijeđu seriju 24x24?eh imam još jednu al molbu ovaj put. jel možeš s metrom izmjerit visinu zadnje gume koliko je visoka na traktoru, znači od poda do vrha gume plis. i usput širinu?
 
B

baota

Guest
Re: MF 3080

taj se traktor neforsira puno u radu imamo rotodrljacu od 2,5 metara i vuce plugove VN 3X12 zemlja je onako ima je svih tipova ali uopce mu nije tesko za vuci negrije radi normalno ne dimi nije bucan jako je udoban traktor ima turbinu samo zvizdi ,a neznam citao sam da kao nemogu ici vise od 30 koji su valjda proizvedeni u fra ,ali ovaj leti traktor je stvarno brz neznam dali je do guma a sigurno je sto ima vece tockove i taman mu stoje i za pogledati za 10 ,
Sto se mjenjaca tice ima 2 rucke desna je naprijed nazad samo za to sluzi a na lijevoj su 4 brzine 1,2,3,4 i sa strane powershift dugme i skroz lijevo kada se povuce su spore mjenjac mu je isto sto se mene tice za 10 ali sa ovim powershiftom traktor je stvarno brz :!: za transporta pravi i sto je najbitnije jako je dobro izoliran nije bucan i udoban ,ja sam trenutno jako daleko od kuce ali za mjere nemas brige budes ih dobio ,a sto ce tice guma jako su dobre kao i cjena .reci mi gdje bih mogao kupiti u hr frontlader to jest prednji utovativac ali da je jak i kvalitetan :?: imam ja sam vidio na jednom mf serije 30 prednji hidraulik ali je rijetkost; slikan je isto u svicarskoj:!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: MF 3080

kikic MF kaže:
jel možeš s metrom izmjerit visinu zadnje gume koliko je visoka na traktoru, znači od poda do vrha gume plis. i usput širinu?
Široka je 42cm.
 
Na vrh