• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
javi se clanu elcoteam, on bi trebao znati.
do kud si dosao sa mf-om? jesi sta slagao?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Gledam danas raskopanu getribu MFa 3050 i nemogu se nacuditi da su zupcanici na traktoru od 60ks puno masivniji, jaci nego na IMTu od 100 i kusur konja. Dali je u pitanju brzina okretanja IMTove getribe ili nest drugo jednostavno nisam mogo vjerovat
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Gledam danas raskopanu getribu MFa 3050 i nemogu se nacuditi da su zupcanici na traktoru od 60ks puno masivniji, jaci nego na IMTu od 100 i kusur konja. Dali je u pitanju brzina okretanja IMTove getribe ili nest drugo jednostavno nisam mogo vjerovat
pppppppooommmoooćććć
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,203
Gledam danas raskopanu getribu MFa 3050 i nemogu se nacuditi da su zupcanici na traktoru od 60ks puno masivniji, jaci nego na IMTu od 100 i kusur konja. Dali je u pitanju brzina okretanja IMTove getribe ili nest drugo jednostavno nisam mogo vjerovat
A nisu slučajno sve getribe na 30xx iste do 100ks?
Ako jesu, tu ti je odgovor.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Traze se dijelovi getribe za MF 3095. Ako znate kakvu pouzdanu trgovinu (dobavljaca) napisite, moze i na PP. Kolegi je otiso sinhron i zupcanik reverzera, original oko 8000kn. traktor je '91. godiste i stoji raskopan vec oko 2 mjeseca.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
isao sam danas na tehnicki i moram rec da sam se malo razocarao.. :(
na putu za kutinu ima semafor sa tablama koje pokazuju brzinu.
pun gas,dakle 2500okr. i ide samo 32km/h. znao sam da nejde 40, ali sam se ipak nadao da je malo brzi.. :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
isao sam danas na tehnicki i moram rec da sam se malo razocarao.. :(
na putu za kutinu ima semafor sa tablama koje pokazuju brzinu.
pun gas,dakle 2500okr. i ide samo 32km/h. znao sam da nejde 40, ali sam se ipak nadao da je malo brzi.. :)


Koji mjenjac imas i koliki su zadnji kotaci?
moj ide preko 40km/h.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
mjenjac je 32x32, gume zadnje su 16,9/34 a traktor je francuz dakle 30kmh getriba.
za malim fergusonom se vozim na pola gasa, mjereno autom je skoro 40 na sat.
ali eto ovo mjerenje kaze 32.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ako te bas zanima precizno si izmjeriti brzinu, ako ti to toliko znaci, uzmi si GPS navigaciju sa sobom i to je to. Sve drugo je :butthead:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
moze i izracunati brzinu pomocu vremena i prijeđenog puta;)

nego,da li ima koga iz novske,bročica ili okolice,imam tamo jedan mf3095,pa ako netko zna sta o njemu da mi kaze;)
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Bravo Anstajn, to se uci u sedmom razredu, ko mi obrisa post. Vidim ja da gubim vrijeme na ovom forumu.
nešto nije u redu sa ovom verzijom foruma.Ja nemogu da pišem,tebi nesta post?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Bravo Anstajn, to se uci u sedmom razredu, ko mi obrisa post. Vidim ja da gubim vrijeme na ovom forumu.
Ja sam obrisao post jer je bio postavljen u krivu temu..

@kiraj:druže neznam koji je problem kod tebe,nisam ništa radio s tvojim postovima..
 
V

vranac

Guest
Traze se dijelovi getribe za MF 3095. Ako znate kakvu pouzdanu trgovinu (dobavljaca) napisite, moze i na PP. Kolegi je otiso sinhron i zupcanik reverzera, original oko 8000kn. traktor je '91. godiste i stoji raskopan vec oko 2 mjeseca.

Hm,a da da napravit kod hitnera ili kuseca,najjeftinije bude.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo stigli i meni " konacno" djelovi

URL=http://slike.hr/]
mf3080003_d6c87.jpg
[/URL]
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
poceo sam sastavljati i sve se uklapa mislim da ce biti u redu a uzeo sam i nove pumpe tako da sada vise ne bi trebao padati pritisak
 
Na vrh