• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
gledam te manje traktore opcenito,nisu jeftini...mislim u usporedbi sa jacima,ili su precijenjeni ili su ovi jaci podcijenjeni...barem gledam omjer cijena novih traktora manje snage i vecih...ipak je razlika izrazita,a polovni se uopce ne razlikuju...
ja stalno mislim da je tvoj 3060:)neznam zasto..
nisam pametan,iskusan definitivno nisam...morat cu sa sobom povesti nekog MF experta da to malo pregleda kak se spada:)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
gledam te manje traktore opcenito,nisu jeftini...mislim u usporedbi sa jacima,ili su precijenjeni ili su ovi jaci podcijenjeni...barem gledam omjer cijena novih traktora manje snage i vecih...ipak je razlika izrazita,a polovni se uopce ne razlikuju...
ja stalno mislim da je tvoj 3060:)neznam zasto..
nisam pametan,iskusan definitivno nisam...morat cu sa sobom povesti nekog MF experta da to malo pregleda kak se spada:)

sused, kaj se sikiraš?!
bumo kompenzirali, sam ti uzmi jačega...
ja ti bum delal lakše poslove sa svojim, a ti buš meni teže poslove... :):rolfer::drinkers:
 
L

ler

Guest
žare odgovor

gledam te manje traktore opcenito,nisu jeftini...mislim u usporedbi sa jacima,ili su precijenjeni ili su ovi jaci podcijenjeni...barem gledam omjer cijena novih traktora manje snage i vecih...ipak je razlika izrazita,a polovni se uopce ne razlikuju...
ja stalno mislim da je tvoj 3060:)neznam zasto..
nisam pametan,iskusan definitivno nisam...morat cu sa sobom povesti nekog MF experta da to malo pregleda kak se spada:)

ako se misliš naletiti oko majstora samo kupi mf seriu primjer 3050 3060 itd ako ne misliš ići majstoru kupi mf 375 ili 390 koi nemaju elektronike
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
sused nema problema,zasad razmisljam na glas samo:)za kompenzaciju se ne brinem:)
žare,razumijem da imaju problema sa elektronikom,ali vidim da ljudi i dalje rade s tim traktorima,pa znaci da su ipak ili složeni ili se nisu ni kvarili..
elektroniku cu rijesiti sa clanom ovdje koji se jako dobro razumije u to,pa se nadam da problema nebude nekih extra velikih;)
 
L

ler

Guest
žare odgovor

sused nema problema,zasad razmisljam na glas samo:)za kompenzaciju se ne brinem:)
žare,razumijem da imaju problema sa elektronikom,ali vidim da ljudi i dalje rade s tim traktorima,pa znaci da su ipak ili složeni ili se nisu ni kvarili..
elektroniku cu rijesiti sa clanom ovdje koji se jako dobro razumije u to,pa se nadam da problema nebude nekih extra velikih;)

ja sam za nše majstore čak i zaboravil
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
po meni kvar je uglavnom mehanicki a elektronika samo signalizira ako nesto nije u redu tako je barem bilo kod mene sumnjao sam na kompjuter a bio zastopan filter
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
intenzivno tragam za fergusonima:)
i sad rezimiram
3050 92.god 85000kn(tibore jel to tvoj mozda?)
3060 76-99 tisuca kn
3085 84-105 tisuca kuna
3095 85-91 tisucu kuna

razlike u cijeni otprilike ili gotovo da nema,ili je jako mala..
svi prema pricanju,one koje sam zvao,rekli su da su traktori u izvrsnom stanju,radili malo zemlje,jer imaju jos par traktora uz ovaj doma..sve savrseno zvuci..treba to ic pogledat sve i donest odluku!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
zaboravio si onog krasnog 3120 za 99 tisuca kuna ;)

da, moj je onaj 3050.
nema ti druge nego se oboruzat informacijama da ti netko ne uvali nesto, tenkirat auto i obici to pa izabrat onog koji ti se najvise svidi.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja bi 3080 dao puno puno povoljnije ali bi ga trebalo malo srediti ima i klimu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Kako si zadovoljan sa novim zupcanicima u prednjem mostu? Valjaju li?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
zaboravio si onog krasnog 3120 za 99 tisuca kuna ;)

da, moj je onaj 3050.
nema ti druge nego se oboruzat informacijama da ti netko ne uvali nesto, tenkirat auto i obici to pa izabrat onog koji ti se najvise svidi.



tocno,na njega sam zaboravio;)
malo me muci to kaj mi je vinograd sirine 2,5m,a kad bi vec uzeo traktor veliki,onda barem da mi moze uci i u vinograd;)
zato bi mi ovaj tvoj mali bas bio taman;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
mislim da bi ti to bilo malo skakljivo s ovim vecima.
kao sto sam ti vec rekao, moj je oko 210cm, nesto malo manje, ovi veci su sigurno siri a 10ak cm sa svake strane traktora.. mislim da bi bilo naknap. malo te zabaci ili nesto i ode stup i par trsova.


nego, imam pitanje za ostale vlasnike serije 30xx sa 16x16 mjenjacem.
zanima me dali se osjeti da mu fali ova grupa koju imaju 32brzinski mjenjaci?
s mojim oranje, tanjuranje i sijanje ide u radnim brzinama, od 1.-4. zavisi sta se i gdje radi.
za rotobranu nije problem, za nju su spore. kako vi koji nemate radne brzine? u kojoj brzini recimo orete?
s mojim malisom je u 1. transportnoj problem krenut pod teretom, a kamoli radit na polju. kakva je situacija sa 100+ ks i 16x16 getribom?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Tibor, zaintersirao me tvoj traktor 3050, pa sam malo gledao u podatke tractor data, tamo stoji da se prozvodio 1986-1990, kako sad tvoj 1992.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Gdje je najpovoljnije naruciti dijelove za mf-a?
Trebam za prednju vucu lezajeve,semering,maticu i te stvari.

Koga da kontaktiram?


od kolege je traktor u pitanju,3085.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
uopce nema problema sa mjenjacem 16/16 vozi se kao i ovaj drugi samo je izdrzljiviji zato sto nema power
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
nema valjda drugu grupu brzina, a ne power.
zanima me otprilike u kojoj se brzini sta radi, mora li se raditi u sporima?
 
Na vrh