• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Nevidim razloga da bi ga prodao pogotovo ne zbog konusno-tanjurastog snopa. Za njega nece dobit nesto prevec a za te novce opet sumnjam da moze sta bolje kupit. Nije on ni prvi niti poslijednji koji ima muke s traktorom ali sve se rijesi, druga stvar ako mu netreba i zeli ga udat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,203
Nema veze s temom, no susjedu su zupčanici tamo proizvedeni trajali cijelo jedno popodne na claas starom kombajnu, a rođaku nešto preko godine na pumpi Creina cisterne...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,620
Nema veze s temom, no susjedu su zupčanici tamo proizvedeni trajali cijelo jedno popodne na claas starom kombajnu, a rođaku nešto preko godine na pumpi Creina cisterne...
Susjedu preko puta?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
traziti cu da mi daju neku garanciju njihov inzinjer je rekao da ce biti isti kao i novi zupcanik
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
moreju ovi iz Hittner pričati i sl. ke god hočeju,
ali noni nemaju iz čega napraviti pošten zupčanik za stroj jači od 70 ks.
A onaj TUV i ISO standard sa kojim se hvale je samo mrtvo slovo na papiru, tako da. Jedino ke znaju je dobro naplatiti....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo kolegi na mf 3080 danas pocelo nesto jako strugati u mjenjacu zvao servisera( iz ladimirevaca) necemo ga reklamirati i ovaj kaze da se rasuo mjenjac popravak oko 30000 kuna!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
a sto mislis da nece biti dobro zakaljeni?

zupčanice se ne kale, nego cementiraju.
Nekak se boji da imaju pre loš materijal (koda ih delaju iz repe, ne iz čelika), a sa toplinskom obradom ne bi trebalo biti problema.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
evo kolegi na mf 3080 danas pocelo nesto jako strugati u mjenjacu zvao servisera( iz ladimirevaca) necemo ga reklamirati i ovaj kaze da se rasuo mjenjac popravak oko 30000 kuna!


Ako je naglo pocelo, iznenada, najprije ce bit da je otiso planetarni reduktor tj pojele se mesingane podloske u kojima se vrti i onda struze po poklopcima ispred i iza reduktora. 10-12000 kn max, ako je nest drugo onda moze na kompletnu reparaciju a to ce bit malo i 30000.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
354
moj je autotronic - 3050

pozdrav forumasi, kupio sam traktor u Norveskoj, MF 3050 Turbo, izgubio je speru i spore brzine, covjek tvrdi da je odjednom stalo..nezna pravi razlog.??
sta vi mislite sta bi mogao biti uzrok.?:scratch:scratch
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Nemoze iz sporih u brze,i nemoze speru upaliti? Ostalo radi,gasenje prednje vuce,ehr i to?
 
M

MOMOSARIC2

Guest
moj je autotronic - 3050

pozdrav forumasi, kupio sam traktor u Norveskoj, MF 3050 Turbo, izgubio je speru i spore brzine, covjek tvrdi da je odjednom stalo..nezna pravi razlog.??
sta vi mislite sta bi mogao biti uzrok.?:scratch:scratch

Ne brini zemljak riješiće se,treba samo ići redom .Provjeriti na magnetnim ventilima dole koji to uključuju dali dolazi napon kada uklj. Ako je sa strujom u redu onda pokušati očistiti ventile ili ih zamijeniti. Imaš forumaša ELCOTEAM on ti se najbolje razumije. Biće to OK8).
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
354
Ne brini zemljak riješiće se,treba samo ići redom .Provjeriti na magnetnim ventilima dole koji to uključuju dali dolazi napon kada uklj. Ako je sa strujom u redu onda pokušati očistiti ventile ili ih zamijeniti. Imaš forumaša ELCOTEAM on ti se najbolje razumije. Biće to OK8).

ako bogda gledat cu da to sve isprovjerajem, i nadam se da ce se na tome i zavrsitii.pozz i bit cete informisani ako dodje do promjene..:partyman:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
gledam sad malo intenzivno traktore 3060-3095,cijenovno su tu negdje od 80-90-ak tisuca kuna...godiste isto,neki imaju klimu,neki nemaju,ostalo je sve isto...barem po slikama vidim stanje je priblizno isto...trebalo bi sve obic to i odluciti,ali ja sam sebe pitam,a i vas,posto se vec kupuje traktor da li onda uzeti jaci(iako bi i 3060 odradio posao),ali zbog iste cijene,mislim da je bolje uzeti jaci traktor u startu posto se ne kupuje svaki dan traktor,a i mislim da prednost ima 6 cilindara u odnosu na 4(iako na racun malo vece potrosnje)...malo kalkuliram,pa me zanima kako bi se vi pojedinci postavili u ovakvoj situaciji..
također,ako netko ima iz grubišnog polja ili bliže okolice,molio bih da mi se javi,da se dogovorimo da mi pogleda neki traktor tamo i kaze neko svoje misljenej da li se siplati doci pogledati ga(barem da si ustedim na putu,da neidem gledati ako je neko groblje)
zahvaljujem
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
za pocetak, koliko zemlje planiras obradjivati i sta sve bi radio s njime?
manji je svestranije, mozes sve s njim raditi. jasno, mozes i s 6takom, ali nema bas smisla kultivirat ili gnojivo bacat, ne? bar ne s nekim malim strojevima..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
slazem se apsolutno...neznam da li ti prodajes svoj,vidio sam na njuskalu neko iz kutine prodaje 3060...20ak ha za pocetak...a radio bi sve s njim,od oranja do sjetve...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
moj je 3050, a ovaj sta je na prodaju, hm..
mislim da bi ti neki 3060 ili 3065 bio bolji za pocetak. tu povrsinu obradjujes s njim kao od sale, mozes sve operacije s njim raditi. dakle niti prevelik niti premal.
ako uzmes veceg, trebas vece prikljucke, malo je povelik za lakse poslove, osim ako nebi uz njega imao jos neki traktor?

a onda opet, snage nikad dosta. prije i lakse obradis zemlju, ako budes povecavao povrsinu bolje da je jaci i tako dalje.. a kao sto si rekao, cijene su im jednake. cak su ovi 6taci na njuskalu i jeftiniji od manjih :scratch
 
Na vrh