• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 30xx

Ma nemozes pogrijesiti ako ga kupis....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: MF 30xx

danas mi MF 3080 poceo iskakati iz trece brzine a nisam ju ni koristio tanjurao sam drugom i kada sam navece krenio kuci on iskace iz trece, da li neko zna sta bi to bilo ponavljam uopce nisam koristio trecu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 30xx

Ja nisam imao sa time problem.
Pogledaj sa desne strane,gdje su rucice(poluge) od mjenjaca dali je se mozda nesto otpustilo pa da neuzubi do kraja.
Inace dali ti je precizan mjenjac?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: MF 30xx

bio je precizan ali se sada sve poremetilo a nema lufta na polugama mjenjaca a traktor je kod mene od 2004 i sada ima 7000 sati.
 
D

domi

Guest
Re: MF 3080

MF3095 kaže:
MF.3070,3080,3085,3090i3095 jako su dobri traktori i imajo manje elektronike od novih.Ja imam 3095 to je 108 km,ide mi dobro zasat.Lp.

E jel ti se kvari elektronika...ono prva vuča da šteka i tak nešto drugo...i dali ima ikakvih drugih mana
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: MF 30xx

Nikakvi to nisu problemi sa elektronikom , to se sve da riješiti. Imam MF3645 dynashift 93g i steko sam dobrog iskustva sa rješavanjem problema sa tim oko uklj. pr. vuče , blokade, spore brze , kardan itd . Kad jednom skužiš nije problem . Ako unutar mjenjača nešto zašteka , e to je već komplikovanije samo zato što ima dosta posla da se rastavi traktor , ali se rjedje dešava.Inače na seriji 30xx , je skoro sve isto , malo drugačiji raspored , kao i na seriji MF 36xx
 
F

filipkc

Guest
Re: MF 30xx

dečki
serija 30xx je jako loša
moj pokojni otac ga je 3 puta na fodini rastepao po pola jer su lamele pucale
i svaki put se nekaj potrgalo
možda neko zna iz okolice koprivnice mog tatu
imao je firmu auto čevis
sve živo je složil samo ga je massey taj jebo 3070
prodao ga je nekamo u đurđevac
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 30xx

Ocito ste naletitli na los traktor...
 
F

filipkc

Guest
Re: MF 30xx

možda
jer smo imali zetor 7211 isto se trgo stalno ili alnaser ili šeširiči na kuplungu
baš nemamo sreče
al imamo same laser 90 on je dobar ništ se nije pokvarilo
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: MF 30xx

kao što rekoh i reči ču opet. traktori su IZRAĐENI. pa gledajte kolko godina nose več na leđima i nekd prije tko zna tko je sve šerafao po njim. i tko ima i tko nema iskustva. i onda naleti nedužni seljak koji si hoče kupiti nešto bolje i kupi strgu i slaže i poprvalja kao recimo ti sad. i onda je zato ona na lošem glasu. mf je inače kaj se elktronike tiče na lošem glasu ali da se to održava kao redovno išlo bi to jako dugo
 
F

filipkc

Guest
Re: MF 30xx

kad je to tak
al sve nije radilo niti volan ništ niti hidraulika niti svetla ništ
onda je tata tam išel glet de su oni osigurači pa je zmenil ih pa pak za tjedan dana opet menjanje ili se jako filter ulja štopal u getribi pa su lamele pucale pa je svaki dan drugi filter išel gore
 
B

baota

Guest
Re: MF 30xx

pozdrav imate clana na forumu ELCOTEAM radi covjek elektriku i elektroniku na svim traktorima a posebno na mf u meni je radio i sve covjek napravio ima u malom prstu , sve sto se zica tice jer koliko sam vidio ako nema najmanji sitnica koje traktor treba nemoze da radi kako treba ,meni su kojekakvi majstori uzeli novaca i novaca kazu stavili lamele na kardanu nove a on majmun ubacio umjesto 3 lamele i 5 ploca on je stavljo nekakvih 8 lamela od koje cega manja veca vezo karike zicom itd ma sramota , to su super dobri traktori samo trebaju doktora koji da pravu dijagnozu i problem se rijesi ,,
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: MF 30xx

Evo malo urlanja mf-a:
[youtube:391l3v6i]enuqTWUk7OQ[/youtube:391l3v6i]
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
jel znate gdje bi se mogao nabaviti konusno tanjurasti zupcanik prednje vuce za 3080
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Zasto?
Inace on ide u paru sa kardanom,odnosno tanjurasti i zupcanik obicni,idu u kompletu.
Cjena je paprena...

Zasto trazis,nije valjda riknilo ???
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
je rastavio sam raspo se je lezaj i ostetio je mali zupcanik u favoritu kosta oko 9000 kuna par
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Steta,uzas.
Skupo je.

Nego koliko se ostetio?Dali su skroz osli zubi ili manja ostecenja?

Evo ovako,nazovi firmu pecka u nasicama i oni ti to vjerujem mogu rjesiti.

Meni su se bile pojele cahure od p.vuce i ta kardanska osovinica je ostala skroz bez zubi,i tamo su mi to rjesili,i nove cahure i to.

Znam da imaju strojeve za takvu obradu,i mislim da oni mogu napraviti nove zube na tom zupcaniku samo pitanje je koliko ce trajati ....
Ali 9tkn je puno ...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
bio sam kod njega ne moze praviti konusni zupcanik imao je na lageru jedan slican isto od masseya i probali smo ga ugraditi ali ne ide za taj mi je trazio 3000kuna .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Bome neznam kako ces se onda snaci....
Novo je skupo,a polovno tesko da ces naci.
A taj bez prednje vuce nije za nist.

Kako je osao lezaj?Jel bilo ulja?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ostao je bez ulja a nije nigdje curio znaci da je kod bivseg gazde jos presusio.
 
Na vrh