• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,380
Pitanjce el istina da se MF 3060 jako puno kvari ?? jer sam tako čul od drugih ljudi pa tražim odgovore od vas prave znalce o MF-u
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
konacno je slozen nosac za imt-ove utege tako da su sada fiksni.
problem je bio sto su se do sada drzali samo za gornji zub te su znali udarat kada bi traktor poceo skakati a i problem je bio kod guranja prikolice prvim krajem i slepanja traktora..





sada ostaje vidjeti hoce li klin to sve moci nositi.. :icon_scratch:
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
kojim redosljedom odozgora prema dolje su poslagani elektro ventili od prednje vuce, spere, kardana .....?
 

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
Pitanjce el istina da se MF 3060 jako puno kvari ?? jer sam tako čul od drugih ljudi pa tražim odgovore od vas prave znalce o MF-u

cuj, mogu se kvarit kad ljudi kupe izraubane strojeve na kojima je duša izvađena, ja imam mf 3060. Traktor smo mi osobno dovezli iz njemačke, sami smo ga našli i dovezli 2004g. Sad ima 6000h s time da je kod nas napravio 2000h, bez kvarova, evo ove godine je malo poceo zezat kardan, tj. nije ga htio uključivat, a problem je bio u slabom kontaktu, dolje kod špule di su ventili. To smo malo pošpricali kontakt sprejom i dalje radi bez problema. Po meni je to super traktor, samo ovisi na šta naletiš.
 

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
kojim redosljedom odozgora prema dolje su poslagani elektro ventili od prednje vuce, spere, kardana ...

drugi ventil ti je za uključivanje kardana, Treći ti je špera, četvrti prvi pogon, i zadnji ti je kalać brzina tak je kod mene barem, a tako stoji i u katalogu kojeg imam. E sad prvi ventil ima isto neke veze sa kardanom al on nije za uključivanje karadna.
 
A

aca19851

Guest
Pozdrav svima kupio bih Massey Ferguson 699 gledao sam traktor u dobrom je stanju pa me zanima jel imao neko takav traktor i kako se pokazao u radu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=D0DYyhkOn40[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MXblMSYWO9I[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Dal sa mjenjacem ima problema i serija 3085, 1994 g. ili njih nesto drugo muci.....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Mireek ako se ne varam,barem koliko sam čitao,sve serije 30XX imaju takve probleme,sad negdje se otkine zica,negdje zablokira elektroventil,negdje je krivo ulje i zamjenski filter,a negdje je sve uredu i nista se ne trga,drobi,mijenja...
ovisi na šta naletiš,ali činjenica je da je najezda jeftinih serija 30XX na njuskalu,pa jedino sto bi trebalo je otici i pogledati!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tako je i moj MF 3080 išao bez greške dok mu nisam prvi puta pocupao žice u tanjuranju suncokreta i nisam znao više kuda koja ide...Nakon toga su i poceli kvarovi i paljenje kontrola i blokiranje funkcija pošto je autotronic..
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
U seriji 30xx kvačilo,promjenu brzina,paljenje prvog pogona i špere napaja prva pumpa s 29 l/min i max pritiskom 17 bara a druga je za kočnicu prikolice,poluge hidraulike i vanjske ventile s 50 l/min i 185 bara max pritiska!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Zaboravil si napisati da prva napaja i volan, ali s većim tlakom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh