• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
to su gluposti,ako ti nejde sa večom colažom moraš pol pluga rastepsti,pa ko to dela,i kak more daska na tome plugu isto dobro okretati brazdu ako je na 12 ili 20 cola,ja preferiram drukčiji pristup ako nejde sa četri brazde ide sa tri,ako nejde sa tri ide sa dvije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
samo moraš na svakoj glavi otšarafiti jedan šaraf. jesi ikad radil s takvim plugom?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Je pa jedino tak moreš mjenjati colažu mehanički.
Vario isto zakrece gredu i glave, samo sve ide preko hidraulike.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Pa zar nema plug koji mjenja zahvat kao taj vario samo mehanički, vrti se jedan šaraf!?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Neznam, samo znam ovo kak je kod mene, i znam da ima kod nekih
plugova da stavljaš i makivaš kajle
ovisno o tome oces suziti ili rasiriti plug.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,ali imaš polužje koje je povezano na svaku glavu,i kako se zakreče taj cilindar,tako se pokreču i glave...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,429
Gogo znam ja kako radi vario samo kažem da ima onih koji umjesto cilindra ímaju šaraf
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Vario od jednom radi tri radnje...mjenja kut glava naspram grede(oni sarafi na obicnom), kut grede naspram traktora(ona zaokruzena poteznica na obicnom), i zahvat prve brazde(na obicnom poprecna poteznica ispred)
Takvih sa sarafom umjesto cilindra nisam nikad vidio. Mozda neka kemija iz proslog tisucljeca.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kod mene na kvernelandu su 2 sarafa. Jedan za kut glave, drugi za kut grede.
No tesko nalazim poveznicu izmedju toga i mf-a serije 30xx :rolleyes:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Gogo znam ja kako radi vario samo kažem da ima onih koji umjesto cilindra ímaju šaraf

Ima, ali nemožeš s tim samo promijenit zahvat, moraš zakretat
glave na onim šarafima. Vario to napravi sam, a ovo moraš
opet napominjem šarafit. Ako samo sakosiš na šarafu neče dobro radit plug,
neće pratiti traktor.
Neka se ove zadnje poruke presele, bilo bi uredu :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Takvih koji zakreću i glave mehanički nisam vidio starijih, samo zakreću gredu i na to sam mislio. Ako zakreće glavu onda normalno da mijenja zahvat, ali ako zakreće samo gredu to je čista glupost. Na mojem plugu je drugačiji sistem, za mene isto jako komplicirano. Svaka glava je na gredu pršarafljena posebno i ako želim mogu imati 12-16, ali moram svaku glavu odšarafiti i okretati da bi dobio što želim. Jednostavnije je složiti na 14 i orati, a dal će hektar biti gotov 10 min prije ili poslije to je zbilja manje bitno.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
620
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje u vezi Mf 274, trebam promijenitu ulje u getribi a ne znam koje ulje ide unutra, neki mi govore transhidrol, a neki hidrol ili super 5! Hitno mi je!! Hvala unaprijed!!!
Oprostite kaj nije u vezi maseya serije 3000!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Traktor nije moj vec od komsije kupio prije par dana i sad hoce da promjeni ulje pa jedni govore da naspe 10w30....pa sad nezna ni sam koje da naspe.
Pa ako mozete da napisete koje ulje da naspe?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh