• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Imam sada situaciju da mi volan radi ok kada je ulje hladno ali cim se ulje dobro zagrije volan mi postane tezak za okretanje.... jel bi u pitanju bio orbitrol ili nesta drugo!?
Da li je tko imao takvu situaciju i kako je rijesio.....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mf 3080 je u pitanju, ali vrijedi i za ostale iz serije 3000..
zanima me dio pod brojem 39..



dakle imam problema sa trosenjem cahura koje spajaju kardan od prednje vuce sa tom osovinom koja ulazi u diferencijal. kod mene su ricne na toj osovini samo na pocetku, od zelene do prve crvene crte, dakle ovako napamet mozda 2-3cm duljine. izmedju dvije crvene crte nema ricni. neznam jesu li potrosene ili ih ni nije bilo. i zatim od druge crvene pa do zelene na kraju opet ima neto ricni ali ta piksa koja spaja kardan s tim tu ne hvata.
e sad, dali je tko imao taj ili takav problem? neznam dali je problem u nekvalitetnim spojnicama ili u potrosenim ricnama na toj osovini te dali bi rjesenje bilo kupiti "original" spojnicu tj tu piksu koju je brat nasao za 1000kn :icon_eek:
navarivati i praviti ricne gdje ih trenutno nema, ili kupiti tu novu osovinu. ali, sve me strah koliko bi ona mogla kostati.. :icon_confused:

iskustva, ideje?
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,883
http://www.farmingparts.com/
Neznam da li znas za ovu stranicu,probaj ih kontaktirati pa da ti izbace cijenu,ja sam trazio ali nisam uspio pronaci..ako po slici postoje sve ricne,valjda u stvarnosti i jesu unutra..
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ja imam Landini 9880, on ima dosta dijelova od masseya i bili su mi otisli ti zubi na osovini pa sam skidao osovinu i nosio da covjek navari i obradi i za sad nema problema.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Znači da ti prednji most nije u pravcu, odnosno potrošene čahure na kojima se vozi...(zato se troši ako staviš novu)

Tu osovinu sa ricnama navariš i obradiš i nema brige.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako je, ima dosta lufta na prednjem kraju. pretpostavka je da je upravo to uzrokovalo ove probleme.
 

Amar

Novi član
Tu od
24 Stu 2014
Poruka
3
Pozdrav
Treba mi jaci traktor jer sam prosirio farmu itd...
Nasao sam MF 3050
eh sad da li on moze vuc plug trobrazac
u mom podrucju je inace teza zemlja p tako da...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Iskreno mislim da tu kombinaciju možeš zaboraviti da je 3070 onda da a i kako to da si se odlučio baš na tu seriju 30xx
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,883
Tibor je imao 3050 i vukao je trobrazdni okretac,sad da mu je falilo konja,vjerovatno je..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
I nek se desi ovakva godina moraš od susjeda posuditi plug jer ti svoj nemres vleci
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,458
Ja sam za tri brazde. U ljeto nek prasi s tri, a duboko zimsko digne jednu i ore normalno
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Radio je 3050 kod nas 4 godine sa plugom 3brazde. Prvu s ravnjakom,zatim s okretacima.
Isao je on i u brdo i po blatu. Ima snimki na youtubeu. Dobar izbor brzina,dovoljno tezine sa utezima samo mu je snage falilo. S tim da je motor bio slagan.
Za nuzdu ce raditi sa 3br ali previse mu je to..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pitam se na što ljudi misle kad govore plug koji se štela?? Ako u pitanju nije vario plug, sve ostalo poput od 12-16 ovak i onak ne mijenja situaciju u oranju. Jedino vario sigurno mijenja radni zahvat, sve su ostalo bapske priče.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da ni meni nije jasno...
Pa i vario mjenja colažu, tj. zahvat, samo vario
to mjenja sve automatski iz traktora, a ovo se moraš pošteno
našarafit i naštimat plug opet.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kako mislis ne mjenja zahvat? Nego sta radi...
Dok se zakreće samo greda pluga, bez da su glave gibljive, za mene tu nema razlike u promjeni zahvata. A puno je takvih plugova u oglasnicima.

@Amar
Ne znam što je taj traktor, ali po opisu ne radi se o istom traktoru. MF 3060 ima 80 konjskih snaga i nema turbo motor već običan. Sudeći po gumama traktor je radio laganije poslove, osim ako to nije kamuflaža. Ako baš sve funkcionira na njemu jedva opravdava cijenu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa zakrećeš i gredu i glave isto .. Ovak ima Vogel.

Anbau-Drehpflug_Schnittbreitenverstellung_mechanisch_lightbox.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh