• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
U pravu si. Govorio sam to jos dok se 3050 prodavao, ali navika je gadna stvar..
Njegove poslove je vec preuzeo noviji i bolji. Sad je potraga za necim manjim za lake poslove.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ako če doč bolja zamjena,lakše če se ovog zaboravit..
Samo se nadam da neče bit zeleni,ima dost MF-ova serije 61xx,koji bi se uklopili pored Fendta:)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Gdje se može kupiti prekidač od ventilatora za MF 3080..

Nešto sam čačko po kabini i otkinuo sam prekidac slučajno..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Skupi su ko dragi kamen, za originalne prekidače ispod volana od radne lampe traže 400kn
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
pozz novi sam na forumu .... ugl imam jedan problem na MF 3090... 88 god getriba je 30km/h
problem je taj sto je na desnoj rucici ide samo u rikverc i izbacit iz rikverca u ostale 3 nejde nikako , molim za pomoc ...
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
juce je traktor stigao skinuli sa labudice i sve oke i dns stari ide maknut traktor i ubaci rikverc i dalje nista moze ubacit i izbacit iz rikverca al ni u jednu drugu niti u ljevo rucicu pomaknuti
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Nisi valjda uzeo onog sa njuskala sta je getribu davao u kutiji uz traktor?
Znači imaš dvije ručice,jedna je naprijed nazad,druga je od 1-4.
Ti ovu naprijed nazad nemožeš pomaknuti u naprijed?a što je sa ovima od 1-4,ni njih nemožeš ili?da li možeš prebacivati kornjača zec?znam da je glupo ali moraš malo jače u lijevo potegnuti ručkicu da prebacuje kornjača/zec..
Ako je sve radilo prije dolaska,jedino da se nije što otpustilo na ručkicama za početak.
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
nije taj hahah , ovaj je bio slozen uzeli u kompletu sa tanjuracama 32 diska , plug okretac 3 brazde , drljace i rasipac kao komplet ......
niste me skuzili mozda znaci dvije rucke , lijeva radi sve ispravno ide i u zeca i kornjacu i ostale 4 brzine , ali desna rucka nije samo napred nazad nego ima isto 4 brzine rikverc, i ne znam jel su to jos neke spore radne i brze , i ta desna da se ubacit u rikverc ali u ostale brzine nejde
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Imas onda A i B?
Nisam iskusan,ja na 3060 nemam a i b,ali za početak bih nazvao prodavača pa pitao da li ima iskustva s time,možda se nešto na ručici otpustilo pa nemože uzubiti,a možda je nešto za što budeš trebao majstora..svakako nas izvjesti i poslikaj stroj:)
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
da A i B
budem ga sutra bas nazvao ak njega mucilo i ak sta se vidi izvana da odsarafljeno ak nist drugo snkinut onaj poklopad s desne strane ....
budem ak nebudem znao dalje budem pitao
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A taj mjenjac koji se neda ubacivati, ustvari ubacuje se samo u rikverc ako sam dobro shvatio? Jel se moze staviti u ler i micati lijevo desno ili ne ide ni tak?
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
da ide u rikver i izbacit iz rikverca ali ljevo desno nece kako da kazem kad je u leru rucica se nemice kao inace ljevo desno nego ostane kao fiksna
da niej do viljuski ili necega?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Zablokirao je znaci?
Probajte ga izvaditi iz rikverca znaci da bude u leru i upotrijebite silu i pokusajte ga gurnuti lijevo desno, ne sad ako neide pa iz sve snage gurnuti, nego malo jace od normalnog pogurnite.
Koliki je ler gas traktora?
Meni se to dogodilo na mojem 6110 kad smo ga dovezli doma, samo kaj ja imam jedan mjenjac i meni je u leru zablokirao, i vise ni lijevo ni desno, i gurnuli smo ga na silu, to nam se onda dogodilo dva puta u istom danu.
Sad ga imamo vec tri godine skoro nikad se nije ponovilo od onda.
Moze biti ako je vec starije ulje i filter zastopan i jos su nize temperature pa je bilo slabije podmazivanje, moze biti i pumpa da je problem. Mi smo od svega toga samo ulje i filter promjenili i nikad se nije ponovilo. Tak da i dan danas neznam koji je uzrok toga bio.
Kuplung vam odvaja dobro?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh