• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
Model je 3090. 88 god
pokusali smo laganom silom al nije islo, ulje nez kad je mjenjao valsnik , uglavnom dao nam filter i nest ulja a budemo sutra ispustili i skinuli onaj poklopac pa cmo vidit ak se nest vidi a i tako kak ide od rucice u mjenjac pocelo je i kapat ulje tak da nez sta bi moglo bitii :/
uglavnom dns ujutro bilo hladnije kod nas a nije ga sigurno stari zagrijao kad ga j eisao maknuti
lamela i korpa su nove ja nisam osjetio da se neda saltat nije krcalo ili tak nesto
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel se mogu upalit prednja svijetla bez zadnjih (radna), na 3080 ?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pa radna svijetla da...
Zašt mislim da su bila povezana , znači prvo zadnje da možeš upalit prednje ?
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ja imam takav mjenjač na 3060.A ili B (lijevo-desno šalta ulje odnosno ventil na desnom poklopcu getribe gdje su birači a tu se nalazi i cilindar s gumicama koji šalta te brzine.)Naprijed nazad je reverzer i on je mehanički.Možda je zaštekao taj ventil za Šaltanje ili su otišle gumice pa dolazi pritisak s obje strane i ne može ušaltati.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Susjedu je izgorio kompjuter na Massey fergusonu 3070 , zna li netko nekog mehanicara i cijenu popravak.
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
Pozz
Duže vrijeme me nije bilo ugl problem je bio zaštekale vilice od reversa i A-B.Kad se mjenjac otvorio onda se našlo toga sinhroni gotovi, kanđa i 4 brz pojedeni. I cjeli revers se mjenjao još ne novim djelovima nego jako dobrim polovnim. Ali eto novi problemi.Pa ako neko može pomoči traktor nema kompjuter izbačen je i tu sad nastaje problem sa kardanom tj ukopčavanjem kardana ,može se ukopcat ali na malom gasu i sa krčanjem ona ručica gore za ukopcavanje kao da uopče nije skopčana . Zna neko kako to riješit ?
 

Hora911

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
9
Da nažalost :( .
Ima tu jedan čovjek radi kompjutere baš za tu seriju sami komp valjda oko 6000 plus ugrada i instalacija .....
Kupljen mačak u vreci
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pozz
Duže vrijeme me nije bilo ugl problem je bio zaštekale vilice od reversa i A-B.Kad se mjenjac otvorio onda se našlo toga sinhroni gotovi, kanđa i 4 brz pojedeni. I cjeli revers se mjenjao još ne novim djelovima nego jako dobrim polovnim. Ali eto novi problemi.Pa ako neko može pomoči traktor nema kompjuter izbačen je i tu sad nastaje problem sa kardanom tj ukopčavanjem kardana ,može se ukopcat ali na malom gasu i sa krčanjem ona ručica gore za ukopcavanje kao da uopče nije skopčana . Zna neko kako to riješit ?

A sa čime ga pališ(kardan) ako ručica nije skopčana ?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koliko lagano ide volan na 3080 (okretanje) ?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ko auto...
Kao i svaki drugi servo volan na traktoru, mora lagano ici, a ne da te ruka boli kad motas
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Promijenio ulje i filter i sad nemogu odzračit kvačilo. Stisne Al neodvoji lamele. Inače uvijek radilo kak spada. Šta može bit problem?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Si odzracivao kvacilo dole ispod kabine ili na cilindru kvacila?
I bilo bi dobro da ti neko pumpa kvacilo dok ozracujes
 

Najnoviji postovi

Na vrh