• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Tw31155 to piše na pločici... Jel takav inače na mf 3080?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
motor.jpg


Tibore koji tebi piše broj ?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Na mojem 3080 je broj: TW31155*U810959S
Ovaj drugi broj poslije * mislim da je serijski. ako tako stoji meni se čini da je isto 100ks. A jel imaš turbinu ili nemaš?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Nema turbo...
Pisao je i kiraj na svom mf ima isti takv broj al je turbo 120ks valjda..
Po broju to je a6.354.4motor
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Neznam točno. To bi trebalo pogledat u podacima tj statistici koju imaju bečari u dučanu za dijelove. Tam sve točno piše kolko ks i u čem je sve razlika,
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
dali ima ko volju i znanje da pojasni funkcije kompjutera(računala)mjenjača na seriji 3000-3100? interesira me koje sve funkcije taj traktor ima...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Preko tog kompjutera ti rade brze spore,dupla vuca,kardan,špera i kalanje brzina.
Dok za hidrauliku imas drugi kompjuter pomocu kojeg fino reguliras hidrauliku.:)
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
hvala NiNO,ali me zanimalo što ako se zaobilazi comp koje funkcije se gube??? neko je pisao da treba oprezno s kardanom? to znaci da on neda ukopčati dok su visoki okretaji?
i još jedna stvar dali naprijed na glavčinama su ležajevi ili pikse gdje se skreće glavčina na osovini lijevo desno. znaci dva su gore i dolje sa svake strane?

interesantan traktor do bola po tehničkim riješenjim...
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
hvala NiNO,ali me zanimalo što ako se zaobilazi comp koje funkcije se gube??? neko je pisao da treba oprezno s kardanom? to znaci da on neda ukopčati dok su visoki okretaji?


Gubiš funkcije kočenja prednjih kotača prilikom transporta, isključivanje blokade zadnjeg difrlerencijala prilikom podizanja hidraulika, isključivanje blokade diferencijala prilikom kočenja, gubiš isključivanje prednjeg pogona prilikom ubrzavanja, vratilo kardana ti ne bude lagano kretalo...
i još jedna stvar dali naprijed na glavčinama su ležajevi ili pikse gdje se skreće glavčina na osovini lijevo desno. znaci dva su gore i dolje sa svake strane?

Valjčasti ležajevi su, jedan sa gornje i jedan sa doljnje strane...
interesantan traktor do bola po tehničkim riješenjim...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Ovo za uključivanje kardana na viskim okretajima, nije mi nikad palo na pamet probat...
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Znam ja jednog doktora kojem je ono svrdlo za cjepanje drva ugasilo traktor... Majstor se popeo, iskljucio kardan, upalio traktor te nabio pun gas i ukljucio kardan.... Rezultat je bio isti tren vidljiv.... [emoji4]
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
saša moj naklon....hvala za objašnjenje

znam ja za jednog koji kala sa šperom kad zapne, na ursusu jer je kao jači onda... daj zamisli...

koje su dimenzije tih ležajeva ili samo u orginalu postoje? raskliman mi je totalno pa to moram srediti...

još mi je enigma onaj razvodnik ispod prednje haube meni i vlasniku prije mene izgleda...znaci on spušta pritisak na 0.7 bara za kočnice i kuplung? što se mora desiti da je kočnica normalna i onda najednom nestane pa kad napumpaš opet dođe... shvačam da šalje ulje prema cilindrima a da ga povuče nazad to mi je već ludo...
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Neznam točno dimenzije, ali mislim da su klasični ležajevi i riktaš ih dinstanc pločicama..
Prvo ti ode onaj radni cilindar kvačila i tu počne vuči zrak u sistem te tu onda nastaju problemi sa kvačilom i kočnicom... Skini malo one plastke oko volana pa vidi jel masno oko cilindra !?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Koje ležajeve riktaš sa distancama?
One na glavčini ,jedan gore jedan dole?
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Da, ona četiri vijka odšarafi na onom poklopcu pa ćeš vidjeti. Obično su dinstance samo sa gornje strane...
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
hvala na odgovorima, lijepo je kad netko želi nekomu dobrodušno pomoći...
masno je ispod sva 3 cilindra danas sam oprao sa ivasolom pa ću vidjeti jeli to od prije ili na novo navodno da su cilindri kočioni reparirani... kuplung je odlična.

dali bi se tomu moglo pobjeći da se stave čašice sa uljem klasično kao na nekim strojevima i unutra ulje lhm,hp 15 hidraol ili podobno tome? ili baš mora biti neki tlak na ulazu u cilindar?cilindre
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Vjerojatno ti na nekom od ta tri vuče zrak... Pitanje kako kvalitetno je to reparirano... Kvačilo bi možda i uspio sa čašicom riješiti ali kočnicu dosta teško jer vjerojatno imaš i hidraulični izvod kočnice za prikolicu. Ali opet time nebi ništa dobio, ako ulje curi onda bi ga morao nadoljevati stalno
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
aha, pretpostavljam da ne curi,kada ugasim traktor papuča kuplunga se spusti 2 do 3 cm vjerojatno ventil pušta preveliki tlak ili griješim...

kočnica prikolice ako se nevaram je dole na elektromagnetskom ventilu,ili i gore ventil ima ulogu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Meni malo kvasi na cilindru od kočnica, i nekad kad stoji duže propadne papučica kočnice al sama se odzrači nakon pol sata rada sa traktorom.
 
Na vrh