• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Vecinom se jakopic pokazao dobar sa djelovima tako da bi ja to uzeo...
 

IvanMF

Novi član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
3
Pozdrav ekipa.

Novi sam na forumu i zadnjih dana puno čitam stare postove i informiram se ali bez pitanja ne ide.Tražim za sebe Masseya, nešto iz serije 3000.
Interesira me koja je razlika između 3080 i 3115 osim u tih 10-tak KS???
I kakve su vaše preporuke??
Stvar je u tome da sam inicijalno mislio neki sa 4 cilindra jer bi me i 90-95 Ks zadovoljilo, ali imam neke povoljne ponude navedene za 6-cilindraše.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Pročitaj si temu od početka,mislim da se isplati...Neki su imali većih problema (zeko),neki manjih ili gotovo nikakvih (tibor88),pa ćeš naći sve ovdje...uglavnom,elektronika im je "boljka" i to najviše ovisi o bivšem gazdi..korodirali spojevi,pretrgnute žice,brike raznorazne i eto ti izvora problema.
Redovita izmjena ulja i korištenje original filtera drže traktor u radnom stanju,dalje sve ovisi tko je kakav gazda..Ja sam ih gledao,i još uvijek nisam kupio traktor(nažalost),ali kupio sam kuću,došlo dijete,pa će malo sačekati,ali uvijek mi je u užem izboru neki 3080,3085,3090,3095 te 3115,3120 iako su mi ovi jači prejaki,ali eto..
Koliko sam čitao po stranim forumima tražiti dynashift mjenjače,po riječima vlasnika i poznavatelja traktora,u pravilu su manje problematični.
Toliko od mene internet traktoriste,sad u dubinu će ti se javiti netko od vlasnika sa svojim dojmovima!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nema nekih velikih razlika izmedju ta dva. Gabaritno su gotovo jednaki, 3115 je nesto malo tezi i ima drugaciji, vjerojatno noviji? motor.

Tehnicke podatke mozes ovdje usporediti:

http://www.konedata.net/Traktorit/MF3070.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/MF3115.htm

Izaberi onoga koji je u boljem stanju. Jednako su okretni, 3080 nije potrosac a pretpostavljam da nebi smio biti ni 3115. Vise snage nikako nije na odmet. A i veci, duzi traktor je na cesti udobniji nego manji i kraci, dakle 4cil traktor.
 

IvanMF

Novi član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
3
Još jedno pitanje...
Dataloger ili kako se već zove ona konzola na desnom stupu kabine, radi povremeno tj kad zagrije malo jače sunce preko ljeta taj kompjuter ne radi. Mogući uzroci?
Radi se o MF3115.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Ne radi računalo ili samo display?
Ili ne radi pozadinsko osvjetljenje?
 

IvanMF

Novi član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
3
Još jedno pitanje...
Dataloger ili kako se već zove ona konzola na desnom stupu kabine, radi povremeno tj kad zagrije malo jače sunce preko ljeta taj kompjuter ne radi. Mogući uzroci?
Radi se o MF3115.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Krivo sam napisao. :(blush)::(wasntme):
Dataloger svijetli, ali ne ispisuje nikakav tekst niti se išta vidi na njemu. Bez obzira na temperaturu.
A kontrolna ploča, tj pokazivači i lampice ne rade kad je hladno a kad zagrije onda tobože rade. :icon_scratch:
To su neki problemi na traktoru koji sam gledao za akvizirati.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Pročitaj si temu od početka,mislim da se isplati...Neki su imali većih problema (zeko),neki manjih ili gotovo nikakvih (tibor88),pa ćeš naći sve ovdje...uglavnom,elektronika im je "boljka" i to najviše ovisi o bivšem gazdi..korodirali spojevi,pretrgnute žice,brike raznorazne i eto ti izvora problema.
Redovita izmjena ulja i korištenje original filtera drže traktor u radnom stanju,dalje sve ovisi tko je kakav gazda..Ja sam ih gledao,i još uvijek nisam kupio traktor(nažalost),ali kupio sam kuću,došlo dijete,pa će malo sačekati,ali uvijek mi je u užem izboru neki 3080,3085,3090,3095 te 3115,3120 iako su mi ovi jači prejaki,ali eto..
Koliko sam čitao po stranim forumima tražiti dynashift mjenjače,po riječima vlasnika i poznavatelja traktora,u pravilu su manje problematični.
Toliko od mene internet traktoriste,sad u dubinu će ti se javiti netko od vlasnika sa svojim dojmovima!


I ja sam u klubu sa tiborom, dugo godina bez problema..3080
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
To s kontrolnom plocom moze biti neka sitnica. Los kontakt negdje ili tako nesto. A može biti i da svijetli kao bozicna jelka pa je istekano :icon_mrgreen:
Jesi vidio da nekad proradi ili tako gazda kaze?
 

Mutavi25

  
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
24
Joj tko još danas kupuje MF traktore taj je pravi specijalac ,em je skup em se kvari tko lud isto kao i jd samo malo manje troši .
 

mf3090

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
15
Imam jedno pitanje u vezi mf 3090:
Na koju kilažu se stežu leteći ležajevi, a na koju glava?
 

Bojan89

Novi član
Tu od
17 Pro 2015
Poruka
4
Pozdrav imam problem na motoru perkins A4 turbo.
Pre par dana posle oranja dosao kuci,sve ok radilo kada sam ugasio traktor opro sve i upalim da parkiram u garazu,hauba se trese,volan,tj.kompletan traktor.
Cuo sam da su to neki tegovi na uljnoj pumpi u motoru prezubili i motor dobio debalans.
Znali neko od clanova kako se tacno uvodi to sve u fazu?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Da ti nije malo vode od pranja povuko i mrvicu lupio na tvrdo, čisto dovoljno da trese?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Joj tko još danas kupuje MF traktore taj je pravi specijalac ,em je skup em se kvari tko lud isto kao i jd samo malo manje troši .

Imas neki velik razlog za pluvanje MF_a i JD_a? Usput, čuo sam da je kod Vas u Piškorevcima (ako si iz tog mjesta) jedan jako mlad JD svom gazdi napravio hrpu problema koji su ipak riješeni i sad radi okej.
Čisto radi informacije, moj MF je kod mene nepunih 6 godina, od kvarova sam imao zamjenu brtve glave i zamjenu glave pumpe visokog pritiska.
To što netko nezna radit s nekim strojem (misli da je to IMT) pa mu se problemi redaju ko na traci to si je sam kriv.

Nisam baš ljubitelj steyr-a ali sigurno jer sto puta boli nego MF .

Ovisi koji Steyr, koja serija, imas ih koji se nisu bas proslavili a ima i onih koji su "nepoderivi". Nije li tako sa vecinom proizvodjaca?
Znaš li možda koliko košta hidro pumpa za Steyra?
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Može se promijeniti brzina na 40 km/h ako ima power.Zamijene se zupčanici u poweru.Ja sam tražio za svoj 3060 ali moj nema powera pa se neda.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Otisao je i on.. :icon_sad:

DSC_0663_zpsys46ev8x.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U jednu ruku šteta kaj je otišao,al opet doči če nešto novije,bolje..Sve to ima svoje čari..
 

Najnoviji postovi

Na vrh