• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 61xx

  • Temu pokrenuo mirsadbih
  • Datum prvog posta

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
jesam ali neće ručicu povučem prema staklu i dignem tanjuraču u zrak kad povučem prema sicu spusti se dok ima tereta na točkovima a neće da ih podigne u vis
Ako povučeš ručicu do kraja ,verovatno je to neutralan položaj.Probaj da je pomeriš malo prema sredini ,trebalo bi da reaguje.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
ako se ne varam ti imaš mf treba mi mala pomoć oko vanjske hidrulike imam vučnu tanjuraču sa dvosmjrnim celindrom za dizanje i spuštanje točkova kad uključim crijeva mogu dizati samo u jednom smjeru. imam 4 utičnice a dvije ručke

Jedna je rucica od jednog para uticnica a druga od drugog para. E sad, jel tvoja tanjuraca ima dva crijeva ili jedno? Ako radis sa dva crijeva ustekaj ih u desni par (donja i gornja uticnica) i ventilic iznad uticnica mora bit zatvoren. Ako recimo kipas prikolicu odvrni onaj ventilic iznad uticnice radi slobodnog povrata ulja. Ako ti je ventilic odvnut a spajas dvoradni prikljucak nece ti raditi dobro dok ga ne zatvoris.
Traktor dobro izgleda i nadam se da ce te jos bolje sluziti a i cijena je prihvatljiva.
Uvijek kad radis sa jednoradnim prikljuckom (prikolica) crijevo spajaj na donju uticnicu i otvori ventil.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Svaka čast za traktor, to je 110 ks??

I dali je uvežen iz francuske??
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Jedna je rucica od jednog para uticnica a druga od drugog para. E sad, jel tvoja tanjuraca ima dva crijeva ili jedno? Ako radis sa dva crijeva ustekaj ih u desni par (donja i gornja uticnica) i ventilic iznad uticnica mora bit zatvoren. Ako recimo kipas prikolicu odvrni onaj ventilic iznad uticnice radi slobodnog povrata ulja. Ako ti je ventilic odvnut a spajas dvoradni prikljucak nece ti raditi dobro dok ga ne zatvoris.
Traktor dobro izgleda i nadam se da ce te jos bolje sluziti a i cijena je prihvatljiva.
Uvijek kad radis sa jednoradnim prikljuckom (prikolica) crijevo spajaj na donju uticnicu i otvori ventil.

puno ti hvala!! ima dva crijeva sad ću ići probati. prvi kojeg sam vidio i odmah sam ga uzeo orao sam i tanjurao ide odlično. puno je življi od 5106. kupio ga u markovom polju kod agrara on ga uvezao iz francuske i tamo je i proizveden. kaže od prvog vlasnika i tvrdi da su gume orginal njegove i da ima 4250rh
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
gledali smo kod njega jd-a jednog. 3 nijanse zelene i frisko ofarbane felge. pitam ga jel traktor farban, kaze ne! :mrgreen:
ali pustimo sada to. ne izgleda traktor lose a i cijena je dosta povoljna.
jedino steta sto je 30kmh, ako je? i sto nema kompresor.

tako je šanana, 110ks, cisti 6tak, bez turba..
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
gledali smo kod njega jd-a jednog. 3 nijanse zelene i frisko ofarbane felge. pitam ga jel traktor farban, kaze ne! :mrgreen:
ali pustimo sada to. ne izgleda traktor lose a i cijena je dosta povoljna.
jedino steta sto je 30kmh, ako je? i sto nema kompresor.

tako je šanana, 110ks, cisti 6tak, bez turba..

30kmh to mi nije problem. nema kompresor ima hidrulične kočnice a prikolice mi imaju zrak to mi je nedostatak . donji limovi haube su i ovdje farbani i stepenice unutrašnjost je maksimalno očuvan.mislim da sređivanje odrađuju u francuskoj.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
I? Ima li rezultata? Hidraulika radi ili za*ebava? Kod mene radi savrseno, nemoze bolje!
 

kago

Novi član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
11
Problem je možda u brzim spojkama na traktoru, kod mene bio problem sličan i kad sam zamijenio brze spojke ili utičnice na traktoru sve bilo uredu
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
I? Ima li rezultata? Hidraulika radi ili za*ebava? Kod mene radi savrseno, nemoze bolje!

radi odlično svaka čast, imaš piće kad se sretnemo. :drinkers:
zeznuo me je onaj što mi je prodao rekao je da ne diram te ventiliće da je to za smanjenje protoka
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
radi odlično svaka čast, imaš piće kad se sretnemo. :drinkers:
zeznuo me je onaj što mi je prodao rekao je da ne diram te ventiliće da je to za smanjenje protoka

Najvaznije da radi! Ventil koji regulira protok ti je pored onih uticnica i njega nemoj dirati samo ces usporiti hidrauliku. On je predvidjen za strojeve koji imaju jako male radne cilindre i gdje bi najmanja reakcija na rucicu slala prevec ulja.

Nediraj ga, to je ovaj:

dscf2511yf.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Čovjek je rekao da mu tanjurača neće dignuti točkove u zrak, ali uredno dize i spusta tanjuraču....

Mozda onda nije problem u hid od traktora?


@kićo:
taj ventil koji si uslikao, to je onaj sa brojevima 1-10?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kad radim sa tanjiračom radim sa dva izvoda koja su bliže sredini traktora i sa manjom ručicom u kabini,isto radim i sa obrtačem.Kad kipujem prikolicu koristim samo gornji priključak ,ručica skroz gore ,kipuje .Ručica skroz dole ulje se slobodno vraća.
Kada prikopčavam creva od tanjirače,pluga ,prikolice ,ručica stoji skroz dole i tada se izuzetno lako prikopčaju spojnice.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Po meni je cijena sasvim normalna, i nije preniska...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
kaj bi bila niska cijena, cijena je taman za 70 ks traktorčić, pak je to 12.000€...

bolje reči da 577 ima previsoku cijenu, ljudi traže od 55.000 do 70.000 kn, tu je problem.

A usporedba 577 i 6110 je nebo i zemlja.
 
Na vrh