• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Imaš na drugoj strani isti takav čep, odvrneš ga i kod tokara da ti napravi novi prema tom uzorku (cca 20 kn). Imaš dva PVC čepa za nadoljevanje ulja i isto tako dva za ispuštanje ulja.:(:
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Znao sam da ima na motoru 2, al na mjenjaču nisam uopće primjetio da ima još jedan takav. Hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Da točno ! Na mjenjaču je samo jedan čep, ja sam zajebo, više na...u oni za ispuštanje ulja iz motora.:icon_redface:

Evo za #dlesa18 popis ležajeva za mjenjač ako ti bude potrebno:
6207 (35x72x17) kom. 2
6204 (20x47x14) kom. 4
6203 (17x40x12) kom. 3
6303 (17x47x14) kom. 1
igličasti (20x24x17) kom. 2
Semerinzi za pogonsku osovinu, ako se montiraju zamjenski (unutar postojećeg prstena).
35x58x7 kom. 4
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Hvala, imam katalog djelova koji sam si isprintao dok je bio na stranicama tvornice, sad više nema.

Na jednoj strani mi lagano curka ulje na semeringu, probat ću prvo očistit osovinu jer vidim da ima hrđe na osovini.
Onda vratit stari semering i kad sklopim mjenjač nasut ulje da vidim hoće li curkat ali na stolu probat , ako curi onda zamjena semeringa.

U ponedjeljak naručujem ležaje, mjenjač je danas rastavljen do kraja.
Sad gledam svoj spisak, trebalo bi 6203 biti četiri komada, a 6204 tri komada, ali izmjerit ću ih sutra, sad mi se neda.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ako ti sad pušta, kad ga skineš i očistiš (od trave, zemlje i ostalih nakupljenih čuda) i vratiš ga više će puštati (jer sada i sva ta prvljaština brtvi). Bolje ih odmah zamijeni, ovi koje sam naveo koštaju 15 kn komad.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Probao sam malo vadit semeringe iz prstena ali neide baš, moram pazit da ne oštetim prsten.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Znao sam da ima na motoru 2, al na mjenjaču nisam uopće primjetio da ima još jedan takav. Hvala na odgovoru

Ako ne možeš naći čep,najbolje je na taj postojeći(ako je željezni)na tu oštećenu glavu pobrusit i stavit maticu neku veću da ide na knap i onda je zavarit za čep,tako dobiješ novi šesterokut za ključ.
Tako sam ja več par puta riješio oštećene glave:(giggle):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Jednostavnije je postojeći čep prebrusiti na 16 mm, ako ima mesa ako ne onda na 15 mm. Uzmeš malu brusilicu sa reznom pločom obrusiš na mjeru ključa koji ide. Jednostavnije ne može. Poslije toga koristiš odgovarajući ključ umjesto papagajki ! :icon_lol:
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ma nešta ću smislit. Ja sam ga sad uspio odvit sa ključem 17 okastim, al ga je netko prije mene već dobro oštetio
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Uzmi inbus vidu i pretokari ju po čepu.
Inbus je jako zahvalan, neće se oštetit ako ga probaš odvrnit grifom, pogotovo ako grifom uvatiš na vidu u kojoj je već inbus.
Nema šanse da se ne odvida koliko god zapeklo, jedino da pukne inbus vida..
Ispod glave inbus vide se da stavt bakrena šajbica koja košta 10tak kn, onakva kakva ide na čepe od ulja na karterima.
Za 30-40 kn, rješija si to vječno.

Ili otidji do prvog mehaničara sa tim čepom i pitaj ga takvu vidu s takvim navojem do kraja vide.Ako je mehančar kao moj poznanik, dobt ćeš 1 veliku kantu, (ili 2), punu vida i istreseš na pod i traži...


Nego, zna li neko točno, smeta li gx motorima rad s nagnutom frezom put nazad, prema crtalu?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ako duže vremena radi u takvom položaju (nagnut prema nazad), moglo bi doći do viška ulja na podizačima ventila a samim ti i na ventile.
Probaš ga nagnuti nazad u radu i promatrat da li više dimi nego obično. :icon_e_confused:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Kod mene vijak za ispuštanje ulja iz mjenjača, ključ 13 mm.
Provjerio sam i ležaje kod mene su 4 kom. -6203, a 3 kom.- 6204 itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Dali netko ima iskustvo sa ležajima iz Trgoagencije, ne oni po 5 kuna.
Nego naprimjer 6203 2ZR FAG -15.34 kune, trebaju mi za mjenjač ?
Ja bi na tvojem mjestu radije uzel Nachia ili kontaktiral Masivu pa počastil mjenjač s SKF-om. Ovaj Fag koji se kod nas trži poljski, češki, tuski, argentinski, pa i kineski mi ne uljeva više povjerenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Imaš isto u trgoagenciji, čak mislim da je mrvicu jeftiniji od faga.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja najviše nekak vjeujem koyu ili snr-u.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Da imaju 6203 i 6303 Nachi ,a ove druge ću Fag naručit , i za strižnu kosilicu ću tri komada naručit!
Koyo mislim da mi za hondu se ne isplati!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za getribu da jer ju nebuš valda opet za godinu dvije otvaral?
Kolko vidim svaki koyo je made japan,kao i snr made in portugal ili france.

Ja sam na bregastu i radilicu honde stavil koyo i radi savršeno.

A na roto kosilici su mi se tymken pokazal najdugovječniji.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh