• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Imao sam piaggio skuter 7-8 godina 2 puta sam mu pumpu vode minjao.
Drugi put na preporuku prijatelja, uzeo sam polovnu osovinu pumpe vode, -jer nove brzo pojede semering...
Nisam svojim ušima moga virovat da gumeni semering jede metalnu osovinu..
Prika reče da su nekad bile iz Italije, cementirane a da su sad iz Kine-nikakve!!a i semerinzi da su neelastični, -nikakvi...
Jel i ostali semerinzi danas dolaze -nikakvi??Plastični umisto gumeni??
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Promjer je 40 cm i to pomnožiti sa 3,14 dobiješ vrijednost od 125,6 cm (40x3,14=125,6), a možda to i nije točno ?:(think):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Danas izvadio semeringe, dimenzije su 35x58x12, nije bilo teško izvadit, tanki odvijač i lagano okolo sa čekićem da ga načmem i onda iznutra sa jačim odvijačem ga izvadio.
Sad neznam danas sam pitao dali imaju 35x58x7 i nemaju nego imaju 35x58x10, pa dali da tražim onda ovakve kao originalne 35x58x12 ?

Stigli su i ležaji. Fagovi su ista kutija kao i ovdje u lokalnoj trgovini proizvodnje Portugal, samo je jedan za kosilicu proizvodnja Korea.
Kod nas u lokalnoj trgovini su više od duplo skuplji.
Ležaje sam propremio za ugradnju, izvadio sam zaštitu sa jedne strane ležaja zbog podmazivanja ležaja u radu sa uljem.

Kučišta mjenjača sam oprao sa benzinom, bilo je nešta metalne prašine na dnu.

Sutra počinjem sa sastavljanjem mjenjača, a semeringe mogu i na kraju ubacit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja koliko sam upoznat tam idu u orginalu dva semeringa ili takav specijalni koji ima duplu funkciju.
Jedan brani ulju da ide van, a drugi vodi da ide unutra.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Da , svaki semering je u metalnom kao prstenu ,a taj prsten je sa vanjske strane gumiran i onda tako se utisne u kučište mjenjača .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Lager komerc ili Ležaj trade probaj zvrcnuti akk tražiš uže pa da staviš dva komada.
Ako ne onda jedan kakav možeš nabaviti pa dok trava ne uđe i propusti ulje.
Kod mene je jedan več nekoliko godina i nema brige.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Evo imam jednu sliku od prije, tu su zajedno na slici semering i taj prsten .
1JsoYdC.jpg
[/URL][/IMG]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ako staviš original semeringe (gumirane u prstenu) oni ti koštaju 80 kn komad x2 = 160 kn. A možeš staviti semeringe dim 35x58x7 (svaki košta 15 kn), ako staviš samo jedan na svaku stranu (to je onda 30 kn). A možeš stavit u svaki prsten po dva takva semeringa (onda je to 60 kn). Znači ima mjesta za dva takva semeringa (možeš staviti jedan prema van kako kaže MUHA i drugi prema unutra).
Ili možeš okrenuti odadva prema unutra, ako se odlučiš za tu varijantu onda kad staviš prvi semering napuniš ga sa mašću (u slučaju da prvi ne propusti dovoljno ulja za podmazivanje).
Ova varijanta je dobra, pogotovo ako je zajedena osovina od starog semeringa pa ovi semerinzi dođu na drugu poziciju i bolje brtve.
Evo imaš tri varijante, pa ti napravi kako ti se čini najbolje.
#MUHA radi se o pogonskoj osovini na f600.
Spomenute semeringe možeš naručiti kod njih.:icon_e_wink:

http://www.lezajtrade.hr/
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Te semeringe buš našel u dučanu kod tvornice u osijeku.
Drugdje sumnjam.
To su specijalni semerinzi,takozvani pojačani sa duplom usnom,al ivanz če ti detaljnije pojasnit...
A ležajevi unutra ako su bili otvoreni s obje strane onda i ti skini s obje strane košuljice.
I bilo bi dobro da ih prešom utisneš i staviš loctajt ljepilo za ležajeve,crvena tubica sa određenim brojem.
Onda buš napravil posel.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako je taj prsten vanjskog promjera 62 onda imaš semeringa širine 7 u trgoagenciji pa ugradiš dva bez prstena.
Ako je više radiš novi prsten i ubacuješ taj semering.
Ili tražiš semering 35 unutarnjeg promjera, a širine 7 pa opet radiš plastičnu čahuru u koju ubaciš dva semeringa ..... ma da se to riješiti, ima tu lufta za tokariju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Nema tu potrebe za nikakvu prešu i ostale loc - tite, ležaj ide relativno lako na osovinu i još lakše sa osovinom u kućite.
Ako je ležaj zatvoren sa PVC zaštitom (onda je bolje skinuti obadvije zaštite), da ulje može doć na semeringe.
Ako je pak limena zaštita na ležaju onda može ostati ona prema van (semeringu), zato jer limena zaštita ima propuste.:(nerd):

Nema potrebe za nikakvo tokarenje, ako su prsteni ostali neoštećeni, ubaciti semeringe kako sam već pisao, a i ja sam tako napravio.

Dečki pogledajte, počeo sam rasturavati Pierre !
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Promjer je 40 cm i to pomnožiti sa 3,14 dobiješ vrijednost od 125,6 cm (40x3,14=125,6), a možda to i nije točno ?:(think):

Hvala Brgude.
Misliš li da bi mi metalna kola od 60cm dijametra,(r30cm), bila "prebrza" za Hondu?
Njih imam ,"plug, and, play", netribam ništa radit..
Na pdf-u od nekog trgovca traktorima, piše da je promjer originalnih za f620,-55cm..
Razlika razmotanog kruga 172cm(55cm) ili 188cm(60cm), >164mm
Negdi desetinu će bit brža kola.

Zanima me pošto ja imam kineza jel rad u prvoj bržoj, (to je meni prva sporija), moguć, s plugovima, razgrtačima, vadilicom za krumpir, itd...

Imam 25-30% jači motor i duplo brži, pa je meni sporiji par remenica, brz, ka vama brži.
Nije baš neki problem ni smanjit radijus kola, ali bi volija da ostanu ovolika.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ma, čini mi se da ti nisu potrebni kotači veći od 40 - 50 cm u promjeru (pogotovo iz razloga što ti imaš pogon sa radilice), znači već si dosta sve to ubrzao. Dobro bi bilo da si posudiš originalne kotače i sa njima probaš i na osnovu toga doneseš zaključak, da li ta brzina odgovara tvojim potrebama.
Ma, ča se hvališ ! Jednostavnije ti je kliknuti na onu zelenu "ikonicu".:(giggle):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Probat ću ja njih.
Imam ih pravljene, sa manjeg mije, imam i njega.:icon_e_wink:
Ta kola su zakon.Njima imam mogučnost prolaska priko krumpira kad ga zagrćem.
Imam home made priključak koji radi skroz ok.Zagrće s obe strane, odjednom.
A i lin sam to krojit i smanjivat, ako ne bude stvarne potribe.
Jaka je Honda, vuć će ona to.
Samo me malo straj da mi ne bude prebrza pa da bude tako nezgodno radit s njom.
Zato sam pita jel ko vuka vadilicu za krumpir ili zagrtač u 1 brzoj, da mi opiše otprilike dojam..
Iako je 1 spora meni 1.8km/h, a 1 brza vama 2.7, ako me sjećanje pamti šta je Dlesa pisa par strana prije..:(think):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
@Muha, vanjski promjer prstena je 64 mm.

@Oficir, ta mi je solucija skuplja, prsteni su ostali neoštećeni.

Potražit ću ove što je Brgud rekao 35x58x7; ako ne onda ovaj kao original 35x58x12.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nema tu potrebe za nikakvu prešu i ostale loc - tite, ležaj ide relativno lako na osovinu i još lakše sa osovinom u kućite.
Ako je ležaj zatvoren sa PVC zaštitom (onda je bolje skinuti obadvije zaštite), da ulje može doć na semeringe.
Ako je pak limena zaštita na ležaju onda može ostati ona prema van (semeringu), zato jer limena zaštita ima propuste.:(nerd):

Nema potrebe za nikakvo tokarenje, ako su prsteni ostali neoštećeni, ubaciti semeringe kako sam već pisao, a i ja sam tako napravio.

Dečki pogledajte, počeo sam rasturavati Pierre !

Za loctite se u potpunosti slažem, treba to nekad kasnije i rastaviti.... kolko put sam se sjetil onoga ko je prije mene sastavljal i napravil mi bespotrebnog posla.
Ako ima razloga i potrebe onda da, ali inače nema potrebe.

Kaj se zaštite tiće ja bi ju svakak ostavil jer smatram da semering netreba podmazivanje da bi brtvil. Na nekim motorima se ugrađuje odbacivač ulja da bi se smanjila količina koja dolazi do semeringa.
Recimo ovaj semering koji sprječava prašinu da ulazi vozi u 90% slučajeva na suho.

Ja kad bum sljedeći put brtvil osovine garant idem na preinaku na semeringe koje mogu u svako doba dana nabaviti za male pare. Ovi svi "specijalni" su obično skuplji.
Recimo u ovom slučaju bi jeftina verzila koštala 30 kuna sva 4 plus tokarija prvi put.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha to nije klasično ljepilo da zaljepi pa nejde,nego za popunjavanje ogrebotina i brazda koje se jave kod izvlačenja ležaja,i naravno sprečava da se košuljica okrene u kučištu,večinom legura aluminija koji je dosta mekan.
A taj semering praktički nikad ne ode,uglavnom je trava ta koja ga otvori i počne pučtati.
U tom djelu nema tlakova,temperature a bome ni brzine vrtnje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh