• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
DOBRO VECER Imam jedan veliki problem imam frezu hondu f600 kad vozim frezu izlazi mi ulje iz mjenjaća gore na odušak ispod ručaka u čemuje problem.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Kad je zadnji put mijenjano ulje ? Provjeri nivo mora ga bit do čepa , možda ga je previše ,možda je neadekvatno ulje (treba bit motorno)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Koji ti je motor na hondi ? original g200 ili je mozda zamenski kinez. Gore da izlazi ulje na odusku samo moze od viska ulja ili prevelikih obrtaja u menjacu. meni se desava sa kipor motorom kad sam ugradio jer su obrtaji preko 2 puta sad brzi u menjacu i ceo prenos. ali malo sam mu rupicu potesnio tako da sad nema problema
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Vijak za odušku se nalazi ispod onog dijela (četvrtasto - polukružnog) limenog dijela na kojega dolazi jaram (nosač ručki) i sa dva duža vijka pričvršćen na mjenjač. Otpustiš obadva vijka, onaj prednji izvadiš i cijeli upravljač nagneš nazad, i tu je on ispod.

Vj5OAxq.jpg


Odušak je onaj vijak u lijevom gornjen kutu kadra (vidi se rupa u njemu), i vide se vijci koji drže ručke na mjenjaču.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Imam i ja kineza, ne izbaciva tud.
Isto dupli okretaji, ulje do čepa...

Da nisu lanci razlabavljeni pa više bućka??
Čuju li se??
Brgude mogu li se ti lanci čut kad se rastegnu?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Pa i ne baš, iako nemaju zatezače, jer je kućište mjenjača dosta veliko a lanci su dosta odmaknuti od kućišta.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
A mislis li da bi rastegnuti lanci mogli dodatno buckat ulje da mu onud bizi van?Meni ne pada na pamet nesto drugo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ne ! Jer brzina lanaca nije toliko velika da bi bacali ulje skroz na odušak i drugi razlog što lanci dolaze do donjeg dijela (proširenog dijela mjenjača, cca u visini crte na slici). Jedan od mogućih razloga da baca ulje na odušak a nije spomenut u prethodnim postovima je: Loši ležajevi (koji su eventualno radili bez ulja, nedostatka ulja, određeno vrijeme), pa su ti ležajevi oštećeni i kao takvi se griju a i kućište (to bi mogao biti razlog da se ulje više grije i samim tim više pjeni i izlazi na odušku).:icon_scratch:


ZUJQxA2.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može biti i ako je neko sintetičko rijetko ulje unutra,i još ako ga ima previše i bacit če,al ako baca na taj odušak ima ga viška.

Najbolje je mineralno ulje 15w40 za dizelske motore,ljepo je gusto i masno.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
da morate skinuti ručke sa mjenjaca i ima jedan šarav sa rupom

ja mu nisam nikako mjenjao ulje a a nisam ni prvi vlasnik ko zna kad je on mjenjao i nema ulja do mjere a i njegov je orginal motor.

dali to ima kakve veze ako sam mu stavio original tockove od 12 cola.

15×40 zar to nije motorno ulje a treba za mjenjać.Kad otvorim čep za ulje nevidim ulje znaci da nema dovoljno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koji čep si otvarao,dali taj gore ili plastični s boka?

Da ide 3.5l 15w40 motorno ulje u getribu od f600-620.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je.
A ako ga nema dovoljno i neznaš kad je mijenjano,promijeni ga.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Vjerojatno nije nikada mjenjano, da li je to ulje koje si ispustio iz mjenjača gušće ili rjeđe od 15W40 (super 3).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako tvornica propisuje motorno,onda sam zaključi.
Ali ni od hipenola mu nebu niš posebno loše.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh